Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny

Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny

Autor: Wioletta Sawicka


Opis książki:

„Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny” to piąty tom sagi o dramatycznych losach ziemiańskiej rodziny z wileńskich Kresów.

Jest rok 1952. Anna powoli dochodzi do siebie po stracie ukochanego. Jedynym jej pragnieniem jest odzyskanie braci, którzy przebywają w enerdowskim sierocińcu. Wraz z matką i jej drugim mężem opuszcza radzieckie Kresy i wyjeżdża do Berlina. Chce zapomnieć o tragicznej przeszłości i, ku rozpaczy Marii, odcina się od wszystkiego, co polskie.
Stawiany w Berlinie mur rozdziela nie tylko wrogie systemy polityczne, ale także rodziny, również Ostojańskich.
Mijają lata. Dorasta nowe pokolenie.
Viktoria, córka Anny, mieszka z rodzicami i  bratem w  rodzinnej winnicy w Lorelei, w dolinie Środkowego Renu. Skończyła studia ekonomiczne, ale marzy o karierze dziennikarki. Ostojany zna tylko z opowieści babki Marii, która, wbrew woli Anny, stara się zaszczepić w sercach wnuków to, czego wyrzekła się córka.
Viktoria czuje się Niemką z polską duszą. Bez wahania przyjmuje propozycję stażu w Warszawie, jako korespondentka zachodnioniemieckiej gazety. W tym czasie do Lorelei przyjeżdżają studenci z Warszawy, by pracować przy zbiorze winogron. Jeden z nich na zawsze odmieni życie Viktorii.

Wioletta Sawicka – urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, które niezmiennie ją fascynują. Autorka dziesięciu powieści.


Poznaj inne książki

Pozłacana dama

Pozłacana dama Pozłacana dama

Elizabeth Camden

Błękitna linia

Błękitna linia Błękitna linia

Ingrid Betancourt

Michelle Michelle

Renata Opala

Wikingowie. Zew Odyna

Wikingowie. Zew Odyna Wikingowie. Zew Odyna

Sara Weber

Wieczna

Wieczna Wieczna

Lisa Scottoline

Królowe pająków

Królowe pająków Królowe pająków

Hanna Łącka


Dodaj komentarz