Teoria parasola. Jak matematyka wywraca świat do góry nogami

Teoria parasola. Jak matematyka wywraca świat do góry nogami

Autor: Mickael Launay


Opis książki:

„Teoria parasola. Jak matematyka wywraca świat do góry nogami”. Michaël Launay, absolutnie wyjątkowy popularyzator matematyki, autor bestsellera Pi razy drzwi, przekonuje, że zmiana punku widzenia może prowadzić do niezwykłych odkryć i że to właśnie dzięki matematyce wszechświat może nam ujawnić choć część swoich sekretów. Ale dzieje się też odwrotnie: rzeczywistość, jak wynika z książki, potrafi dać wyraz swojemu (krytycznemu) poglądowi na temat niektórych naszych matematycznych formuł. Jednak nawet jeśli nasze przekonania o naturze świata bywają złudne, a teorie ułomne, to warto podjąć wyzwanie rzucane przez naukę, choćby po to, żeby poczuć na własnej skórze „ekscytację odkryć, smak przygody i ową nieuchwytną fascynację dla dziewiczych terytoriów”. 
Szykuj się więc na wyprawę! Matematyk Michaël Launay zabierze cię w pasjonującą podróż, podczas której zajrzysz i do supermarketów, i do czarnych dziur!


Poznaj inne książki

Winny przedmiot pożądania

Winny przedmiot pożądania Winny przedmiot pożądania

Staszek Bundz

Nauki dla często komunikujących. Trzecie niedziele 1953-1983

Nauki dla często komunikujących. Trzecie niedziele 1953-1983 Nauki dla często komunikujących. Trzecie niedziele 1953-1983

Ks. Aleksander Woźny

Bosch

Bosch. Zbliżenia Bosch. Zbliżenia

Till-Holger Borchert

Tajemnice Fleat House

Tajemnice Fleat House Tajemnice Fleat House

Lucinda Riley

Promyk

Promyk Promyk

Łukasz Gryczanny

Dom tajemnic Dom tajemnic

Alek Rogoziński


Dodaj komentarz