Środek lata

Środek lata

Autor: Małgorzata Warda


Opis książki:

„Środek lata”. W Trójmieście znika dziewczyna. Po roku bezowocnych poszukiwań, kiedy nikt już nie wierzy w jej odnalezienie, młoda dziennikarka, Marlena, rozpoczyna własne śledztwo. Niewielka teczka dotycząca zaginionej Sylwii i kulisów sprawy okazuje się źródłem wielu pytań: jaka była naprawdę i kto ponosi winę za jej zniknięcie. Uparcie powracał jeszcze jeden wątek – romansu dziewczyny z bratem.
W tej błyskotliwie skonstruowanej, bogatej w obserwacje obyczajowe i świetnie napisanej historii nic nie jest jednoznaczne, zwłaszcza Sylwia, której obraz zmienia się w relacjach opisujących ją osób. Na portrecie rodziny Feyów pojawiają się rysy – wychodzą na jaw skrywane głęboko tajemnice, powracają bolesne wspomnienia i fakty z odległej przeszłości. Pytanie o winnego tragedii nie jest już najważniejsze.

Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej; w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a trzy lata później odebrała grand prix Festiwalu. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść „5 sekund do Io”. Jej najnowsze książki to m.in.: „Dziewczyna z gór. Śniegi” i „Dziewczyna z gór. Tropy”. Jest także autorką tekstów piosenek. Z wykształcenia rzeźbiarka.


Poznaj inne książki

Bez odpowiedzi

Bez odpowiedzi Bez odpowiedzi

Tymon Zapraski

Pan Stópka i nie taki zwykły kot

Pan Stópka i nie taki zwykły kot Pan Stópka i nie taki zwykły kot

Katarzyna Zychla

Siedem ślubów mojej siostry

Siedem ślubów mojej siostry Siedem ślubów mojej siostry

Edyta Kochlewska

Bieg Anioła

Bieg Anioła Bieg Anioła

Dorota Wójcik

Chcę znowu się śmiać

Chcę znowu się śmiać Chcę znowu się śmiać

Krystyna Wajda

Gimnastyka słuchu i języka

Gimnastyka słuchu i języka Gimnastyka słuchu i języka

Agnieszka Olszewska


Dodaj komentarz