Spójrz na to filozoficznie

Spójrz na to filozoficznie

Autor: Andrea Colamedici, Maura Gancitano


Opis książki:

„Spójrz na to filozoficznie”. Dlaczego tak często nie czujemy się szczęśliwi? Dlaczego dręczy nas brak czasu, lęk przed porażką czy obsesja kontrolowania wszystkiego? Jak mamy sobie radzić z egzystencjalnymi wątpliwościami, obawami, frustracją i zmęczeniem, które nasilają się jeszcze w epoce globalnej pandemii? Andrea Colamedici i Maura Gancitano starają się zainspirować nas do poszukiwania odpowiedzi na pytania dotyczące najważniejszych spraw życiowych. Za pomocą myśli starożytnych i współczesnych filozofów oraz praktycznych ćwiczeń pokazują, jak odnaleźć siebie i dzięki temu rozkwitnąć.
Przekonują, że filozofia może mieć ogromny wpływ na współczesne życie i ułatwiać podejmowanie kluczowych decyzji. Mowa o filozofii rozumianej nie jako intelektualna rozrywka, ale traktowanej jako most prowadzący na drugi brzeg, jako prawdziwa sztuka życia w harmonii, pomocna w odnalezieniu naszego miejsca w świecie.

Dostajemy do rąk narzędzie, które pod pewnymi względami jest absolutnym zaprzeczeniem typowego poradnika. Jest to mapa – ale niekompletna. Kompas, który nie wskazuje północy. Droga prowadząca zarazem wszędzie i nigdzie. Czerpiąc z myśli najstarszych szkół filozoficznych autorzy pokazują nam, że filozofia może nadal mieć ogromny wpływ na nasze życie i ułatwić podejmowanie kluczowych decyzji. Mowa o filozofii rozumianej nie jako intelektualna rozrywka, ale traktowanej jako most prowadzący na drugi brzeg, jako sztuka życia w harmonii, uczenia się i doskonalenia w dążeniu do rozkwitu naszego prawdziwego Ja oraz odnalezienia naszego miejsca w świecie. Jak mówią sami autorzy, aby pozwolić sobie naprawdę poczuć życie tu i teraz. Chodzi o to, aby spojrzeniem ożywić naszą codzienność, nauczyć się pielęgnować zachwyt światem i przywrócić mu jego magię.


Poznaj inne książki

Wschód Słońca

Wschód Słońca Wschód Słońca

Erin Hunter

Gwiazdy widzą wszystko

Gwiazdy widzą wszystko Gwiazdy widzą wszystko

Danuta Korolewicz

Michałek i skarb szwoleżerów

Michałek i skarb szwoleżerów Michałek i skarb szwoleżerów

Donata Dominik-Stawicka

Nie będę twoim bohaterem Nie będę twoim bohaterem

Beata Sagan

Deklaracja nieśmiertelności

Deklaracja nieśmiertelności Deklaracja nieśmiertelności

Szymon Ligocki

Dolina marzeń

Odwet. Dolina marzeń Odwet. Dolina marzeń

Katarzyna Grochowska


Dodaj komentarz