Piłkarscy hakerzy. O rewolucji w futbolu i sztuce zbierania danych

Piłkarscy hakerzy. O rewolucji w futbolu i sztuce zbierania danych

Autor: Christoph Biermann


Opis książki:

„Piłkarscy hakerzy. O rewolucji w futbolu i sztuce zbierania danych”. „Przyszłość piłki nożnej nie będzie należała po prostu do tych, którzy dysponują najlepszymi danymi, lecz do tych, którzy wyciągną najlepsze wnioski z zebranych informacji”.

Piłka nożna to prosta gra? Tak było kiedyś. Dziś wygrywanie nie zależy już tylko od tego, co dzieje się na murawie. Teraz bitwa odbywa się w zaciszu gabinetów i w komputerach futbolowych analityków, a udział w niej biorą najbardziej lotne umysły z całego świata, które za wszelką cenę starają się choć odrobinę wyprzedzić konkurencję.

Pojawienie się zaawansowanych metod obliczeniowych i szczegółowych analiz zdążyło już wpłynąć na kształt współczesnego futbolu. Gole oczekiwane na stałe weszły do piłkarskiego słownika – ale to nie wszystko. Obecnie można rozłożyć na czynniki pierwsze występ konkretnego piłkarza, przeanalizować rolę szczęścia na boisku, zmierzyć, co tak naprawdę prowadzi do zwycięstwa, oraz dojść do wniosku, że łatwiej wygrać derby na boisku lokalnego rywala niż jakikolwiek inny mecz wyjazdowy.

Poznaj opowieść o zawodowym hazardziście, który został właścicielem klubu mającego ambicje zagrać w Premier League, czy amerykańskim profesorze ekonomii, któremu powierzono szefowanie dawnemu piłkarskiemu gigantowi. Ceniony i nagradzany autor Christoph Biermann porozmawiał z naukowcami, trenerami, menedżerami, skautami oraz psychologami pracującymi w największych klubach na świecie. Podróżował po całej Europie i Stanach Zjednoczonych, by odkryć, że REWOLUCJA W ZBIERANIU PIŁKARSKICH DANYCH dopiero się zaczęła.

Z tej drogi nie ma już odwrotu.


Poznaj inne książki

Rubinowe gody

Rubinowe gody Rubinowe gody

Anna Kleiber

Kiecka i krynolina

Kiecka i krynolina Kiecka i krynolina

Aleksandra Katarzyna Maludy

Ścieżki Elizy

Ścieżki Elizy Ścieżki Elizy

Agnieszka Panasiuk

Miłość w czasach tyranii

Miłość w czasach tyranii, tom III Miłość w czasach tyranii, tom III

Stanisław Załuski

Królobójcy

Królobójcy Królobójcy

Wacław Gąsiorowski

Pamiętnik znaleziony w Pile

Pamiętnik znaleziony w Pile Pamiętnik znaleziony w Pile

Arno Giese


Dodaj komentarz