Ostatnia Mona Lisa

Ostatnia Mona Lisa

Autor: Jonathan Santlofer


Opis książki:

W 1911 roku najbardziej znany renesansowy obraz, Mona Lisa Leonarda da Vinci, został skradziony z Luwru przez Włocha, Vincenzo Peruggię. Minęły dwa lata zanim dzieło wróciło do Paryża. Co się z nim wtedy działo? Dlaczego zostało wywiezione do Florencji? Kto miał do niego dostęp? Schwytanie złodzieja i zwrot obrazu do muzeum nie rozwiały powstałych wtedy wątpliwości – pojawiło się pytanie, czy do Luwru na pewno wrócił oryginał. Może to, co oglądamy dziś w stolicy Francji, to wysokiej klasy, wybitne w swojej dziedzinie, ale jednak fałszerstwo? Na kanwie prawdziwej historii Jonathan Santlofer snuje niezwykłą opowieść o potomku Peruggii, badaczu sztuki, który w niespodziewany sposób zostaje wplątany w intrygę mającą związek z dziedzictwem jego znanego przodka. To, co zaczyna się jako czysto naukowe badanie, przeistacza się w fascynującą, ale wysoce ryzykowną podróż do półświatka wyspecjalizowanych fałszerzy, a także pilnie strzeżonych tajemnic historii sztuki, których odkrycie może kosztować nawet życie…

Książka lata 2021 wg magazynu „People” Obowiązkowa pozycja dla fanów Dana Browna, Steva Berry i Arturo Perez-Reverte Znakomity bilet do Florencji, Paryża i Nicei…


Poznaj inne książki

Zuzia na tropie dobrych wróżek

Zuzia na tropie dobrych wróżek Zuzia na tropie dobrych wróżek

Anna Potyra

O kreatywności w fizycznej edukacji. Myśli, sugestie, implikacje.

O kreatywności w fizycznej edukacji. Myśli, sugestie, implikacje. O kreatywności w fizycznej edukacji. Myśli, sugestie, implikacje.

Józef Węglarz

Sama nie wiem

Sama nie wiem Sama nie wiem

Lilka Krajzel

Tu cień pada inaczej

Tu cień pada inaczej Tu cień pada inaczej

Agnieszka Gadzińska

Rok 1984

Rok 1984 Rok 1984

George Orwell

Mała niespodzianka. Dwóch starszych panów i niemowlę, czyli jak Hendrik i Evert wpadają w kłopoty

Mała niespodzianka. Dwóch starszych panów i niemowlę, czyli jak Hendrik i Evert wpadają w kłopoty Mała niespodzianka. Dwóch starszych panów i niemowlę, czyli jak Hendrik i Evert wpadają w kłopoty

Hendrik Groen


Dodaj komentarz