Lilie królowej. Siostry

Lilie królowej. Siostry

Autor: Lucyna Olejniczak


Opis książki:

„Lilie królowej. Siostry” to napisana z rozmachem opowieść udowadniająca, że ludzkie emocje niezależnie od czasów są zawsze takie same.

Litwa, rok 1382. Ośmioletnia Milda cudem unika śmierci podczas napaści Krzyżaków na jej rodzinną wioskę. Zabrana do Wilna przez starszego brata, wojownika pogańskiego kniazia Jagiełły, uczy się od bratowej sztuki zielarstwa.

W tym czasie jej rówieśniczka, niepokorna Amalia, wiedzie wygodne życie w węgierskiej stolicy Andegawenów jako dwórka i najbliższa przyjaciółka młodziutkiej królewny Jadwigi. Sielankę tę burzy tajemnica jej pochodzenia, wyjawiona przez umierającą w klasztorze matkę.
Na pozór obie dziewczyny żyją w całkiem odrębnych światach, kiedy jednak córka Ludwika Węgierskiego niespodziewanie zostaje królową Polski i przybywa do Krakowa, ich losy splatają się już na zawsze.
Mijają lata i dziewczęta uświadamiają sobie, że na Wawelu robi się coraz bardziej niebezpiecznie. W świecie dworskich układów oraz intryg czują się  bezbronne.
Lecz wcale nie zamierzają się poddawać…

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów i wnuczki. Autorka m.in. bestsellerowej sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej”.


Poznaj inne książki

basil

Basil Basil

Wilkie Collins

Montessori

Moje spotkanie z pedagogiką Marii Montessori Moje spotkanie z pedagogiką Marii Montessori

Małgorzata Miksza

Ostatni kolor ze snu

Ostatni kolor ze snu Ostatni kolor ze snu

Alicja Masłowska - Burnos

Nastolatki też nie mają lekko

Nastolatki też nie mają lekko Nastolatki też nie mają lekko

Maja Szanecka-Żołdak

Ostatnia piosenka

Ostatnia piosenka Ostatnia piosenka

Nicholas Sparks

Suknia z wilgotnej mgły

Suknia z wilgotnej mgły Suknia z wilgotnej mgły

Katarzyna Kuśmierczyk


Dodaj komentarz