Listy od Feliksa na tropie świąt

Listy od Feliksa na tropie świąt

Autor: Annette Langen


Opis książki:

Liang, szkolny kolega Zosi, pod koniec stycznia opowiada o tym, jak jego rodzina szykuje się na powitanie Nowego Roku. Czy to możliwe, że w Chinach Nowy Rok obchodzi się dożo później niż u nas? Feliks chce się tego dowiedzieć! Udaje się więc w fantastyczną podróż, która zaprowadzi go nie tylko do Chin, ale i do Brazylii, Japonii, Jordanii, Izraela i Finlandii. W czasie tej wyprawy dociekliwy zając pozna tradycje, jakie pielęgnują mieszkańcy różnych stron świata. Tym razem nie będzie jednak sam! Towarzyszyć mu będzie smok Long, na grzbiecie którego przemieszczanie się z jednego święta na drugie będzie szybkie i przyjemne. Książka „Listy od Feliksa na tropie świąt” wbrew tytułowi może być czytana cały rok, gdyż Feliks obchodzi różne święta na całym świecie, m.in.: Nowy Rok w Chinach, karnawał w Brazylii, Purim w Izraelu, Święto Cukru w Jordanii, Dzień Dziecka w Japonii czy Noc Świętojańską w Finlandii. Książka zawiera 6 listów w prawdziwych kopertach wraz z niespodziankami. W siódmej części przygód pluszowego zająca znajduje się wiele wartościowych i pasjonujących informacji o świecie, przekazanych w sposób przystępny dla dzieci.

Polecają: Aktywne Czytanie, Bajanka, Bliskie Czytanie, Guliwer, Kalevala, Maluszkowe inspiracje, Obibooki.

Ilość stron: 40; Format: 21,5 x 21,5 cm; 4 kolory; okładka twarda. Książka zawiera 6 prawdziwych listów w kopertach. Książka zalecana od 5 roku życia.


Poznaj inne książki

Dagmara, czarownica i czerwony smok

Dagmara, czarownica i czerwony smok Dagmara, czarownica i czerwony smok

Renata Opala

Hipotezy szczęścia. Odnaleźć nadzieję w klasycznej mądrości

Hipotezy szczęścia. Odnaleźć nadzieję w klasycznej mądrości Hipotezy szczęścia. Odnaleźć nadzieję w klasycznej mądrości

Jonathan Haidt

Krwawe dożynki. 1943

Krwawe dożynki. 1943 Krwawe dożynki. 1943

Mariusz Nowik

Wyznania Gejszy

Wyznania Gejszy Wyznania Gejszy

Arthur Golden

To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczad

To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczad To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczad

Krzysztof Potaczała

To, co najważniejsze

To, co najważniejsze To, co najważniejsze

Małgorzata Rogala


Dodaj komentarz