Komórka

Komórka

Autor: Stephen King


Opis książki:

„Komórka” to postapokaliptyczna powieść grozy króla horroru, Stephena Kinga. Następny telefon może być twoim ostatnim.

To mógł być najszczęśliwszy dzień w życiu autora komiksów, Claya Riddella. Właśnie zawarł lukratywny kontrakt wydawniczy i wraca do domu z prezentem dla żony, kiedy w Bostonie rozpętuje się piekło. Ulice zapełniają się bełkoczącymi, rzucającymi się na siebie z wściekłą furią ludźmi, pojazdy taranują przechodniów i budynki, a z nieba spadają samoloty.

Szaleństwo ogarnia każdego, kto odebrał telefon komórkowy. Tajemniczy sygnał, który wkrótce zostanie nazwany Pulsem, wyzwala agresję i skłonności destrukcyjne tkwiące w ludziach. W ogarniętym chaosem świecie rozpoczyna się bezlitosna walka o przetrwanie.

Clay wie, że musi dotrzeć do rodziny, zanim jego syn Johnny użyje komórki, którą dostał w prezencie na dwunaste urodziny. Drogę musi pokonać pieszo, bo komunikacja już nie istnieje. Na będących w podobnej sytuacji wędrowców czyhają krwiożercze ofiary Pulsu, polujące na tych nielicznych, którzy wciąż jeszcze pozostają sobą. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujący się poza zasięgiem sieci komórkowych. Ostatnia enklawa ludzkości, a może sprytnie skonstruowana pułapka?


Poznaj inne książki

Twarz pokerzysty

Twarz pokerzysty Twarz pokerzysty

Józef Hen

Państwo 1

Państwo 1 Państwo 1

Damian Jackowiak

To, co najważniejsze

To, co najważniejsze To, co najważniejsze

Małgorzata Rogala

Niewłaściwa rodzina

Niewłaściwa rodzina Niewłaściwa rodzina

Tarryn Fisher

Niedokończony list

Niedokończony list Niedokończony list

Ewa Szymańska

Wyspa Kociej Mgły

Wyspa Kociej Mgły Wyspa Kociej Mgły

Agnieszka Zamojska


Dodaj komentarz