Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria

Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria

Autor: Lucyna Olejniczak


Opis książki:

„Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria” to dalsze dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego potomków, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet.

Wiktoria, córka Franciszka Bernata, wyrusza do Paryża, by odnaleźć ukochanego. Jednak rodzinna klątwa znów daje o sobie znać, okazuje się, że Filip jest już związany z inną kobietą. Zrozpaczona dziewczyna wraca do Krakowa, gdzie przychodzi na świat jej córka Matylda.
Wybucha pierwsza wojna światowa. Wiktoria wywozi dziecko na wieś, z dala od głodu i chorób szerzących się w mieście, a sama ucieka w pracę, aby zapomnieć o własnych niepowodzeniach. Niespodziewanie zły los się odwraca i wreszcie młoda kobieta może uwierzyć w swoje szczęście.
Kiedy wojna dobiegnie końca i mężczyźni zaczną wracać z frontu do domów, Wiktoria stanie przed najważniejszym wyborem w swoim życiu.

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów. Autorka powieści: „Jestem blisko”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela” (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku, za powieść o tematyce wykluczenia) i „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”. Pierwszy tom sagi o kobietach z ulicy Grodzkiej nosił tytuł „Hanka”.


Poznaj inne książki

Trzynaście opowieści

Trzynaście opowieści Trzynaście opowieści

Ksawery Pruszyński

Grace, córka latarnika

Grace, córka latarnika Grace, córka latarnika

Hazel Gaynor

Kocham kobietę, którą jestem

Kocham kobietę, którą jestem Kocham kobietę, którą jestem

Linda Jarosch

Shirley

Shirley Shirley

Charlotte Bronte

Rozważna i romantyczna

Rozważna i romantyczna Rozważna i romantyczna

Jane Austen

Rysi Jar

Rysi Jar Rysi Jar

Halina Kowalczuk


Dodaj komentarz