Kobieta z lawiny

Kobieta z lawiny

Autor: Enrico Camanni


Opis książki:

„Kobieta z lawiny” to oryginalny kryminał opowiedziany z perspektywy przewodnika górskiego.

Nanni Settembrini od wielu lat pracuje jako przewodnik i szef górskiego pogotowia ratunkowego. Jest czerwiec, kiedy otrzymuje wiadomość o lawinie, która nagle zeszła w masywie Mont Blanc. Wraz z zespołem rusza we wskazane miejsce. Ratownicy w ostatniej chwili wydobywają spod śniegu kobietę. Jej stan jest ciężki, ale lekarzom udaje się ją uratować.

Niestety kobieta wskutek urazu traci pamięć. Zagadką pozostaje nie tylko jej tożsamość, ale również to, co stało się podczas wspinaczki. Kobieta jest przekonana, że wspinała się z partnerem. Po drugiej osobie nie ma jednak śladu. Jej teorię zdaje się potwierdzać fakt, że była obwiązana długą liną, której drugi koniec pozostał luźny…

Settembrini postanawia dotrzeć do prawdy. W prywatnym śledztwie pomaga mu lekarz psychiatrii – Martina Argenta. Martina była świadkiem wypadku i to ona zaalarmowała pogotowie górskie.

„Kobieta z lawiny” to nie tylko historia górskich zmagań w Alpach z malowniczą Doliną Aosty w tle. To przede wszystkim wzruszająca opowieść o uczuciach i pamięci. O tym, kim jesteśmy dzięki zgromadzonym wspomnieniom i kim nie jesteśmy, gdy tych wspomnień zabraknie.

Enrico Camanni – urodził się w 1957 roku w Turynie. W życiu łączy dwie pasje – góry i literaturę. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji, zawodowo zajmuje się dziennikarstwem wysokogórskim. Czynny alpinista, wytyczył w Alpach kilkanaście nowych tras, był instruktorem we włoskich szkołach alpinizmu.


Poznaj inne książki

Ogień z nieba

Ogień z nieba. Dar kontemplacji Ogień z nieba. Dar kontemplacji

Anthony Lynn Lilles

Maleńka / Kućica

Maleńka / Kućica Maleńka / Kućica

Dunja Kalilić

Czy ten rudy kot to pies?

Czy ten rudy kot to pies? Czy ten rudy kot to pies?

Olga Rudnicka

Do widzenia, Lily

Do widzenia, Lily Do widzenia, Lily

Steven Rowley

Głosy z zaświatów

Głosy z zaświatów Głosy z zaświatów

Remigiusz Mróz

Pisma rozproszone z lat 2001-2009 Pisma rozproszone z lat 2001-2009

Barbara Skarga


Dodaj komentarz