Kieł i pazur

Kieł i pazur

Autor: Ian Rankin


Opis książki:

Rankin i Rebus w ich najlepszym wydaniu! „Kieł i pazur” to kolejna powieść z cyklu z detektywem Johnem Rebusem, który tym razem opuszcza ponury Edynburg, by udać się do Londynu i tam ruszyć tropem niebezpiecznego seryjnego zabójcy kanibala.

Inspektor John Rebus, filar edynburskiej policji, zostaje wezwany do Londynu. Scotland Yard liczy, że jego wiedza o modus operandi seryjnych zabójców pomoże w schwytaniu szaleńca, którego zbrodnie budzą grozę i przerażenie w mieszkańcach stolicy.

Wilkołak – bo tak ochrzciły go media – zagryza swoje ofiary na śmierć, a zmasakrowane zwłoki pierwszej z nich porzucił na rzadko uczęszczanej Wolf Street na East Endzie. George Flight z Policji Metropolitalnej nie jest zadowolony, że szkocki detektyw będzie się mieszał w śledztwo. Ma już na karku kilku starszych inspektorów, a do zespołu dołączono mu jeszcze  irytującego nowicjusza Jocka.

John Rebus mierzy się z uprzedzeniami kolegów po fachu i wyjątkową brutalnością sprawcy. Kiedy jednak atrakcyjna psycholożka przedstawia mu profil psychologiczny sprawcy, Rebus widzi wreszcie szansę na szybkie ujęcie przestępcy i zamknięcie sprawy. Ale szukanie sojusznika osłabia jego czujność i wystawia go na śmiertelne niebezpieczeństwo…Poznaj inne książki

Grawitacja

Grawitacja Grawitacja

Tess Gerritsen

Kalendarze

Kalendarze Kalendarze

Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Proroczy sen

Proroczy sen Proroczy sen

Krystyna Wajda

Archangielsk

Archangielsk Archangielsk

Robert Harris

(Nie)młodość

(Nie)młodość (Nie)młodość

Natasza Socha

Jedno życzenie

Jedno życzenie Jedno życzenie

Nicholas Sparks


Dodaj komentarz