Jak powstaje morderca. Zagadki psychopatycznych umysłów

Jak powstaje morderca. Zagadki psychopatycznych umysłów

Autor: Mark Olshaker, John E. Douglas


Opis książki:

„Jak powstaje morderca. Zagadki psychopatycznych umysłów”. Czasami od pytania „Kto zabił?” ważniejsze staje się pytanie „Dlaczego?”… Czy chcesz się dowiedzieć, jak myślą mordercy? Czy planują zbrodnie, czy też działają pod wpływem impulsu? Czy dokładnie zapamiętali swoje czyny? Czy są przewidywalni?

John Douglas przez dwadzieścia pięć lat pracował jako agent specjalny FBI, profiler behawioralny i analityk śledczy. W tym czasie nauczył się bezbłędnie odgadywać sposób myślenia przestępców, dzięki czemu pomógł postawić niejednego z nich przed wymiarem sprawiedliwości. Zaskoczony wynikami swojej pracy, zdecydował się odtworzyć rozmowy, które prowadził, siedząc przy stole z najbrutalniejszymi zbrodniarzami.

W tej pasjonującej książce przywołującej prawdziwe zbrodnie Douglas przedstawia sylwetki czterech przestępców, z którymi zetknął się w trakcie swojej kariery zawodowej, i wyjaśnia, w jaki sposób pomogli mu oni zrozumieć sposób myślenia psychopatów.

Ta książka zabierze cię do pokoju przesłuchań i zademonstruje unikalne techniki, których używał autor, aby zrozumieć działanie najbardziej przerażających i niezgłębionych umysłów. Wybierz się w niepowtarzalną podróż w najciemniejsze zakamarki profilowania kryminalnego i nauk behawioralnych.


Poznaj inne książki

Nadzwyczajny mózg

Nadzwyczajny mózg Nadzwyczajny mózg

Ilchi Lee

Zaklęta w ciszy

Zaklęta w ciszy Zaklęta w ciszy

Urszula Gajdowska

Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)

Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem) Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)

Elżbieta Jodko-Kula

I Kissed Shara Wheeler

I Kissed Shara Wheeler I Kissed Shara Wheeler

Casey McQuiston

Magia ognia. Żywioły

Magia ognia. Żywioły Magia ognia. Żywioły

Josephine Winter

Incydent

Incydent Incydent

Piotr Borlik


Dodaj komentarz