Jak powstaje morderca. Zagadki psychopatycznych umysłów

Jak powstaje morderca. Zagadki psychopatycznych umysłów

Autor: Mark Olshaker, John E. Douglas


Opis książki:

„Jak powstaje morderca. Zagadki psychopatycznych umysłów”. Czasami od pytania „Kto zabił?” ważniejsze staje się pytanie „Dlaczego?”… Czy chcesz się dowiedzieć, jak myślą mordercy? Czy planują zbrodnie, czy też działają pod wpływem impulsu? Czy dokładnie zapamiętali swoje czyny? Czy są przewidywalni?

John Douglas przez dwadzieścia pięć lat pracował jako agent specjalny FBI, profiler behawioralny i analityk śledczy. W tym czasie nauczył się bezbłędnie odgadywać sposób myślenia przestępców, dzięki czemu pomógł postawić niejednego z nich przed wymiarem sprawiedliwości. Zaskoczony wynikami swojej pracy, zdecydował się odtworzyć rozmowy, które prowadził, siedząc przy stole z najbrutalniejszymi zbrodniarzami.

W tej pasjonującej książce przywołującej prawdziwe zbrodnie Douglas przedstawia sylwetki czterech przestępców, z którymi zetknął się w trakcie swojej kariery zawodowej, i wyjaśnia, w jaki sposób pomogli mu oni zrozumieć sposób myślenia psychopatów.

Ta książka zabierze cię do pokoju przesłuchań i zademonstruje unikalne techniki, których używał autor, aby zrozumieć działanie najbardziej przerażających i niezgłębionych umysłów. Wybierz się w niepowtarzalną podróż w najciemniejsze zakamarki profilowania kryminalnego i nauk behawioralnych.


Poznaj inne książki

Jestem twoją córką

Jestem twoją córką Jestem twoją córką

Anna Karpińska

Ucieczka z raju

Ucieczka z raju Ucieczka z raju

Robert J. Szmidt

Modlitwa Niewiernej

Modlitwa Niewiernej Modlitwa Niewiernej

Florencia Etcheves

Ostatnia Mona Lisa

Ostatnia Mona Lisa Ostatnia Mona Lisa

Jonathan Santlofer

Zamek w chmurach

Zamek w chmurach Zamek w chmurach

Diana Wynne Jones

Łaskun

Łaskun Łaskun

Katarzyna Puzyńska


Dodaj komentarz