Dama dworu. Moje nadzwyczajne życie w cieniu Korony

Dama dworu. Moje nadzwyczajne życie w cieniu Korony

Autor: Anne Glenconner


Opis książki:

„Dama dworu. Moje nadzwyczajne życie w cieniu Korony”. Bestseller „New York Timesa”, „USA Today”, „The Sunday Times” i „The Globe and Mail” oraz „pamiętnik roku” według „The Times”.

Anne Glenconner, dama dworu księżniczki Małgorzaty, odsłania tajemnice i szczegóły prywatnego życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Anne Glenconner, dama dworu księżniczki Małgorzaty, ujawnia tajemnice i szczegóły prywatnego życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Anne Coke przyszła na świat jako pierworodna córka piątego hrabiego Leicesteru, który zarządzał jedną z największych posiadłości ziemskich w Anglii. Od wczesnego dzieciństwa znajdowała się w ścisłym monarszym kręgu, poznała i zaprzyjaźniła się z przyszłą królową Elżbietą II, a przede wszystkim z jej siostrą, księżniczką Małgorzatą. Anne stała się wyjątkowym świadkiem historii królestwa: dramatycznych lat wojny i powojennej biedy, była jedną z druhen towarzyszących Elżbiecie II podczas koronacji, a później została damą dworu.

W swoim intymnym, szczerym pamiętniku kreśli wyrazisty, emocjonalny obraz życia arystokracji: edukacji w szkole z internatem, debiutanckich balów, wielkich polowań, ale także ścisłych powinności oraz sztywnych ról potomków i potomkiń możnych rodów. Jest to również przejmująca opowieść o przetrwaniu i sile ducha. Anne opowiada o swoim małżeństwie z Colinem Tennantem, wybuchowym lordem Glenconner, który cały majątek zostawił byłemu służącemu; o przedwczesnej śmierci syna uzależnionego od narkotyków oraz drugiego, który zmarł na AIDS; o dramatycznej walce o życie trzeciego syna po jego wypadku motocyklowym i półrocznej śpiączce. A wszystko to w czasie, gdy była najbliższą powierniczką księżniczki Małgorzaty, uczestniczyła w jej życiowych wzlotach i upadkach i towarzyszyła w królewskich podróżach po świecie, pełnych przygód i zabawnych sytuacji.

Dama dworu jest dowcipną, szczerą, dramatyczną i wzruszającą prywatną relacją przedstawiającą życie kobiety w złotej klatce.Poznaj inne książki

Czarna walizka. Wszystko dla ciebie

Czarna walizka. Wszystko dla ciebie Czarna walizka. Wszystko dla ciebie

Katarzyna Ryrych

Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie

Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie

R.J. Palacio

Afera na tuzin rysiów

Afera na tuzin rysiów Afera na tuzin rysiów

Aneta Jadowska

Co mówią kości

Co mówią kości. Mroczne tajemnice zbrodni Co mówią kości. Mroczne tajemnice zbrodni

Sue Black

Blog osławiony między niewiastami

Blog osławiony między niewiastami Blog osławiony między niewiastami

Artur Andrus

Ryzykowna rozgrywka

Ryzykowna rozgrywka Ryzykowna rozgrywka

Anett Lievre


Dodaj komentarz