Dama dworu. Moje nadzwyczajne życie w cieniu Korony

Dama dworu. Moje nadzwyczajne życie w cieniu Korony

Autor: Anne Glenconner


Opis książki:

„Dama dworu. Moje nadzwyczajne życie w cieniu Korony”. Bestseller „New York Timesa”, „USA Today”, „The Sunday Times” i „The Globe and Mail” oraz „pamiętnik roku” według „The Times”.

Anne Glenconner, dama dworu księżniczki Małgorzaty, odsłania tajemnice i szczegóły prywatnego życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Anne Glenconner, dama dworu księżniczki Małgorzaty, ujawnia tajemnice i szczegóły prywatnego życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Anne Coke przyszła na świat jako pierworodna córka piątego hrabiego Leicesteru, który zarządzał jedną z największych posiadłości ziemskich w Anglii. Od wczesnego dzieciństwa znajdowała się w ścisłym monarszym kręgu, poznała i zaprzyjaźniła się z przyszłą królową Elżbietą II, a przede wszystkim z jej siostrą, księżniczką Małgorzatą. Anne stała się wyjątkowym świadkiem historii królestwa: dramatycznych lat wojny i powojennej biedy, była jedną z druhen towarzyszących Elżbiecie II podczas koronacji, a później została damą dworu.

W swoim intymnym, szczerym pamiętniku kreśli wyrazisty, emocjonalny obraz życia arystokracji: edukacji w szkole z internatem, debiutanckich balów, wielkich polowań, ale także ścisłych powinności oraz sztywnych ról potomków i potomkiń możnych rodów. Jest to również przejmująca opowieść o przetrwaniu i sile ducha. Anne opowiada o swoim małżeństwie z Colinem Tennantem, wybuchowym lordem Glenconner, który cały majątek zostawił byłemu służącemu; o przedwczesnej śmierci syna uzależnionego od narkotyków oraz drugiego, który zmarł na AIDS; o dramatycznej walce o życie trzeciego syna po jego wypadku motocyklowym i półrocznej śpiączce. A wszystko to w czasie, gdy była najbliższą powierniczką księżniczki Małgorzaty, uczestniczyła w jej życiowych wzlotach i upadkach i towarzyszyła w królewskich podróżach po świecie, pełnych przygód i zabawnych sytuacji.

Dama dworu jest dowcipną, szczerą, dramatyczną i wzruszającą prywatną relacją przedstawiającą życie kobiety w złotej klatce.


Poznaj inne książki

Osiem błogosławieństw

Osiem błogosławieństw Osiem błogosławieństw

Ks. Aleksander Woźny

Kalendarze

Kalendarze Kalendarze

Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Szkoła fotografii Bryana Petersona. Twórz lepsze zdjęcia - warsztaty z mistrzem

Szkoła fotografii Bryana Petersona. Twórz lepsze zdjęcia – warsztaty z mistrzem Szkoła fotografii Bryana Petersona. Twórz lepsze zdjęcia – warsztaty z mistrzem

Bryan Peterson

30 lat za kratami

30 lat za kratami 30 lat za kratami

Danuta Augustyniak

Puste kartki

Puste kartki Puste kartki

Lilka Krajzel

Gimnastyka słuchu i języka

Gimnastyka słuchu i języka Gimnastyka słuchu i języka

Agnieszka Olszewska


Dodaj komentarz