Czarna walizka. Dalej niż daleko

Czarna walizka. Dalej niż daleko

Autor: Katarzyna Ryrych


Opis książki:

„Czarna walizka. Dalej niż daleko”. Kiedy przemija świat, w którym każdy dzień był jak kadr awanturniczego filmu, pozostaje jedynie tęsknota.
Mikołaj z Eweliną Radliczówną rozpoczynają nowe życie w Krakowie, dokąd zabierają także Marię. Umieszczona w luksusowym zakładzie dla obłąkanych, po kilku latach umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Nic nie będzie już takie samo, choć Mikołaj nareszcie może poślubić kobietę swojego życia.
Mija rok po roku… Nad Europą gromadzą się czarne chmury, nadciąga wojna.
Chaja, opiekuńczy duch rodziny Brodskich, wysyła Konstantego i Zinaidę do Rumunii, a sama, już jako Hannah Goldberg, wyrusza do Nowego Jorku. Ewelina z Mikołajem i pasierbicą mają wkrótce do niej dołączyć.
Niestety, los postanawia inaczej…
 
Katarzyna Ryrych, rocznik 1959, autorka m.in. „Tercetu prowincjonalnego”, „Wdowiego Wzgórza”, „Życia motyli” i powieści o zagadkowym tytule „Zginęła mi sosna”. Ma również na swoim koncie kilkanaście książek dla młodszego i nastoletniego czytelnika, za które zdobyła wiele prestiżowych nagród. Szuka tematów niekonwencjonalnych, niezgranych fabuł, zaskakujących narracji – jak życie. Wielu bohaterów jej książek to ludzie, których napotkała na swojej drodze.


Poznaj inne książki

Z Pokorą przez życie

Z Pokorą przez życie Z Pokorą przez życie

Wojciech Pokora, Krzysztof Pyzia

Trener jogi

Trener jogi Trener jogi

Stephan Suh

Noc strachów

Noc strachów Noc strachów

Katarzyna Wasilkowska

Morderstwo na szlaku

Morderstwo na szlaku Morderstwo na szlaku

Jenny Blackhurst

Cztery muzy

Cztery muzy Cztery muzy

Sophie Haydock

Jedyna rewolucja Jedyna rewolucja

Jiddu Krishnamurti


Dodaj komentarz