Wysepka

Wysepka

Autor: Andrea Levy


Opis książki:

„Wysepka” to międzynarodowy bestseller. Sfilmowany z Benedictem Cumberbatchem I Naomie Harris. Nagrodzony Orange Prize For Fiction, The Whitbread Book Of The Year Award i Commonwealth Writers’ Prize. Powieść dla fanów Zadie Smith i Mai Angelou.

Zderzenie marzeń z rzeczywistością…  Ludzie zawsze będą śnić o lepszym życiu i szukać swojego miejsca na ziemi.

W 1948 roku stolica Wielkiej Brytanii powoli dochodzi do siebie po wojnie. Ale w domu przy Nevern Street wybucha kolejna wojna. Sąsiedzi nie są zachwyceni, że Queenie Bligh przyjmuje pod swój dach przybyszów z Jamajki. Ale Queenie nie ma wyjścia – nie wie, czy jej mąż kiedykolwiek wróci z frontu, a musi z czegoś żyć.

Gilbert Joseph był jednym z kilku tysięcy Jamajczyków, których wcielono do RAF-u, by walczyli przeciwko Hitlerowi. Spodziewał się, że po wojnie zostanie przyjęty jak bohater, tymczasem Brytyjczycy widzą w nim tylko ciemnoskórego obywatela gorszego sortu.

Jego młoda żona Hortense spakowała swoje życie w jedną walizkę i wyruszyła do krainy marzeń, by zamieszkać z mężem. Czeka ją szok, kiedy zobaczy, jak bardzo prawdziwy Londyn odbiega od miasta z jej snów. Rozczaruje ją jednak nie tylko jej nowy dom…


Poznaj inne książki

Uważaj, czego pragniesz

Uważaj, czego pragniesz Uważaj, czego pragniesz

Adele Parks

Bolesław Chrobry. Złe dni

Bolesław Chrobry. Złe dni Bolesław Chrobry. Złe dni

Antoni Gołubiew

Niechciany spadek

Niechciany spadek Niechciany spadek

Monika Chodorowska

Niechciane

Niechciane Niechciane

Iwona Żytkowiak

Myśli zebrane o fizycznej edukacji

Myśli zebrane o fizycznej edukacji Myśli zebrane o fizycznej edukacji

Józef Węglarz

Dom samobójców Dom samobójców

Charlie Donlea


Dodaj komentarz