Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem - Adrian Markowski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem”, Adrian Markowski


Łatwa nauka dni tygodnia, miesięcy i pór roku.

Niezależenie od tego, czy nazwy i kolejność dni tygodnia i miesięcy sprawiają kłopot twojemu dziecku, czy też nie, ta książka jest dla niego. Przecież każdy musi się nauczyć, że piątek jest po czwartku, a wrzesień po sierpniu, a najlepiej i najszybciej uczymy się wtedy, gdy sprawia nam to przyjemność.

Autor zawartych w książce zabawnych wierszyków nie tylko uczy dzieci, ale przede wszystkim pokazuje im świat pełen ciekawych bohaterów i zaskakujących zdarzeń. Łatwe do zapamiętania, błyskotliwe wierszyki, opowiadające o życiu zwierząt, kalendarzu oraz leśnej szkole, uczą i bawią, sprawiając, że nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku same wchodzą do głowy.

Adrian Markowski – autor trzech książek o Bieszczadach: „Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami”, „Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę” i dla dzieci „Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców”. Dla najmłodszych czytelników napisał również książki edukacyjne: „Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy”, „Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy”, „Na tabliczkę sposób łatwy, bez wkuwania szóstka z matmy”. Jest także autorem zbioru opowiadań „Sąsiady”, sfilmowanego przez Grzegorza Królikiewicza.

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł: Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem
Autor: Adrian Markowski
Ilustracje: Agata Dobkowska
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 28-11-2023
Ilość stron: 88
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 55,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Podsumowanie czytelnicze – sierpień 2024

Podsumowanie czytelnicze – sierpień 2024

Sierpień był dla mnie owocnym miesiącem pod względem czytelniczym. Chociaż lato zazwyczaj kojarzy się z czasem odpoczynku, dla mnie był to okres pełen literackich odkryć, które przeniosły mnie do różnych światów, dając mnóstwo do myślenia. Każda z przeczytanych książek wniosła coś wyjątkowego do mojego życia. Te lektury przypomniały mi, jak potężnym narzędziem może być literatura w zrozumieniu siebie i świata.


Dwudziestolecie międzywojenne w książce pt. „Wrzeciono Boga. Wdowi grosz”, Andrzej H. Wojaczek

Dwudziestolecie międzywojenne w książce pt. „Wrzeciono Boga. Wdowi grosz”, Andrzej H. Wojaczek

„Dwudziestolecie międzywojenne. Teofil Kłosek – weteran powstań śląskich, zaprawiony w boju ułan i zasłużony działacz niepodległościowy – jest rozczarowany rzeczywistością wolnej Polski. Nuży go praca szarego robotnika, nie wystarcza spokojne życie u boku ukochanej żony Klary, pali ogień ideałów…”