Trzysta piąty! Walka o życie dziecka

Autor: Agata Magnes, Krzysztof Magnes


Opis książki:

Pamiętnik rodziców walczących o życie dziecka, u którego w pierwszych miesiącach po narodzinach konieczne okazuje się przeszczepienie wątroby. W książce opisano autentyczne wydarzenia z punktu widzenia młodego małżeństwa. Ich przejmująca historia ma na celu przybliżenie czytelnikom problemów transplantologii polskiej, a także udzielenie wsparcia rodzinom, które zmagają się z chorobą bliskich.

O Autorach

Agata i Krzysztof to młode małżeństwo z dziewięcioletnim stażem. Mają wspaniałego syna Antoniego – bohatera książki, oraz młodszą córeczkę Polę. On jest z wykształcenia prawnikiem, ona – nauczycielem wychowania przedszkolnego. Zanim pojawił się na świecie ich syn, wiedli spokojne życie. Po walce, którą stoczyli o zdrowie Antosia, ich historią zainteresowały się media. Reportaże z ich udziałem pojawiły się m.in. w TVP1, TVP Opole, TVP Katowice, TVS oraz Polsacie. O historii rodziny usłyszeć można było również w programie Dzień dobry, TVN, w którym Agata była gościem. Agata i Krzysztof angażują się w promowanie idei transplantacji, uczestnicząc w akcjach społecznych. Wydali również bajkę „KameLeon. Tęczowy bohater”, by przybliżyć najmłodszym tematykę transplantacji.

Fragmenty

Agata: Bywały momenty, w których spoglądałam na pociąg i zastanawiałam się, czy bardzo będzie bolało, gdy pod niego wskoczę. Czy kiedy zjem opakowanie tabletek, skończy się to piekło? Inni widzieli w nas bohaterów z supermocą, a my nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Choroba dziecka nie daje kopa do działania, nie czyni cię supermanem. Ona cię przytłacza, upadla, zabija. Tak było przynajmniej w naszym przypadku.

Krzysztof: Nagle normalny świat, w którym ludzie beztrosko patrzą na rozwój swych dzieci, chrzczą je, cieszą się, „opijają”, stał się nam obcy. To nie był już nasz świat. Staliśmy się zazdrośni o zdrowie innych, a wiadomość o tym, że czyjeś dziecko zachorowało bądź urodziło się chore, paradoksalnie dodawała nam otuchy. Nienawidziliśmy się za to uczucie. Brzydziliśmy się nim, ale stało się ono częścią naszego chorego świata.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Poznaj inne książki

Geniusz czy dziwak? O chłopcu z zespołem Aspergera

Geniusz czy dziwak? O chłopcu z zespołem Aspergera Geniusz czy dziwak? O chłopcu z zespołem Aspergera

Joanna Stalka-Jarska

Córka Generała

Córka Generała Córka Generała

Magdalena Witkiewicz

Mały lord

Mały lord Mały lord

Burnett Frances Hodgson

Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Lourdes

Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Lourdes Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Lourdes

Ks. Jan Robakowski

Mam na imię Ania

Mam na imię Ania Mam na imię Ania

Anita Scharmach

Prawniczka Prawniczka

Anna Falatyn


Dodaj komentarz