Dwuświat. Księga - Pokun - W. W. Gregory

„Dwuświat. Księga II – Pokun”, W. & W. Gregory


Wojna między Inco a Floris jest nieunikniona. Trwają przygotowania, choć po latach pokoju żaden kraj nie wie, jak się do niej przyszykować.

Przekraczanie granic, nie tylko tych terytorialnych, staje się codziennością. Życie jednostki przestaje mieć znaczenie, gdy mowa o wyższym celu – bez względu na to, ile razy miałby się zmienić z uwagi na obraną politykę. Przyjaciele stają się zdrajcami, wrogowie sprzymierzeńcami. Mieszkańcy Floris oczekują narodzin zbawcy, który zmiażdży pokuna. Obywatele Inco stają się tylko marionetkami w rękach rządu.

Kobieta z dzieckiem na ręku, uciekinierka, usiłuje odnaleźć rodzinę wśród tego szaleństwa. Jak potoczą się losy Jasmin i jej przybranego syna? Czy wyznawcy bogini Patri pozwolą im przeżyć? Czy wojna przyniesie kres chaosowi? Czy to zaledwie początek zamieszania?

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Tytuł: Dwuświat. Księga II – Pokun
Autor: W. & W. Gregory
Cykl: Dwuświat, tom II
Gatunek: science fiction (z elementami fantasy)
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 07-03-2022
Ilość stron: 575
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 54,99 ZŁ
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Toruń w czasie rządów pruskich - "W cieniu twierdzy", Kamila Cudnik

Toruń w czasie rządów pruskich – „W cieniu twierdzy”, Kamila Cudnik

„Toruń w czasie rządów pruskich. Zabawa w noc świętojańską kończy się w najmniej spodziewany sposób, uruchamiając lawinę zdarzeń.” Powieść toczy się na początku 1900 roku. Pruskiemu oficerowi Walterowi Offenbergowi umiera żona, a on w związku z tym dopuszcza się skandalu i zostaje odesłany do mieszczącej się przy niemieckiej granicy Twierdzy Toruń.


„Ostatni pociąg”, Meg Waite Clayton

Nie przejdziesz obok tego obojętnie – „Ostatni pociąg”, Meg Waite Clayton

Autorka w książce przedstawiła nam fikcyjnych bohaterów, ale oparła się na prawdziwych wydarzeniach, działaniach Geertruidy Wijsmuller-Meijer z Amsterdamu. Dla dzieci, które ratowała była ciocią Trusią (Tante Truus). Geertruida całe swoje życie poświęciła, ratując tysiące żydowskich dzieci (ponad 10 000) oraz te tzw. niearyjskiego pochodzenia i przewożąc je do Wielkiej Brytanii.