
„Z dala od świateł”, Tana French
Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020.
Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem.
Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą. Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości – raz policjant, zawsze policjant. Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub bardziej brutalny sposób. Cal powinien się bać, tylko że nie wie czego ani kogo. A twarde konkrety chowają się wśród meandrów mglistych historii.
Ukazanie się nowej powieści Tany French zawsze jest powodem do świętowania. Tym razem warto świętować podwójnie. I dwa razy przeczytać książkę. Dla opisanej w niej historii. I dla języka i stylu.
„The New York Times”
Źródło: Wydawnictwo Albatros
Tytuł: Z dala od świateł
Tytuł oryginału: The Searcher
Autor: Tana French
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 30-06-2021
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Dodaj komentarz
Czytaj także

Daj się porwać przygodzie z książką pt. „Magią i odwagą”, Mateusz Kasprzyk
Akcja powieści rozgrywa się w Baszcie, stolicy królestwa Zagaru. Jej bohaterami jest dwoje dzieci: dziesięcioletni złotowłosy chłopiec o imieniu Oskar oraz czarnowłosa dziewczynka zwana Mają. Oskar jest synem smoczego pilota a Maja księżniczką, córką władcy. Dzieci beztrosko spędzają czas na zabawie i psotach.

„Wilcze dzieci”, Wioletta Sawicka
Dziecko wobec wojny jest zawsze ofiarą, niezależnie po której stronie frontu się urodziło. Historie i świadectwa „wilczych dzieci”, czyli wojennych sierot z obecnych terenów Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego, które jeszcze długo po 1945 roku ukrywały się w lasach. Upadek Trzeciej Rzeszy rozpoczął się z chwilą wkroczenia Armii Czerwonej do Prus Wschodnich, pierwszego terytorium Rzeszy, do którego dotarli sowieccy