Studia z dziejów skurwysyństwa, Gosia Wincent, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Studia z dziejów skurwysyństwa”, Gosia Wincent


Jolanta rozlicza się ze swoją przeszłością. Wychowana na zapadłej wsi, molestowana w dzieciństwie przez ojca kobieta wyrywa się z toksycznego środowiska i zaczyna układać życie po swojemu. Jednak przypłaca to chorobą psychiczną. W ramach autoterapii pisze kontrowersyjny blog, w którym ujawnia rodzinne sekrety.

Szukam ludzi, którzy mają lepiej, bo od nich mogę się czegoś nauczyć i poprawić własny poziom życia.

Przygotuj się na „ostrą jazdę bez trzymanki”. Tu nie ma tematów tabu. „Studia z dziejów skurwysyństwa” to zarówno pamiętnik, zapis rozmów z ojcem-oprawcą, jak i poradnik, jak komfortowo żyć, nie oglądając się na innych, niosąc bagaż przeszłości, która nie pozwala na zdrowe funkcjonowanie. To zapis myśli kobiety, która nie poddała się, mimo że już na starcie wydawała się przegrana.

Ta książka wbije Cię w fotel. A gdy uświadomisz sobie, że wszystko, co zostało w niej opisane, wydarzyło się w prawdziwym życiu, jeszcze długo nie będziesz potrafił się podnieść.

Depresję zazwyczaj da się jakoś przetrzymać. Po prostu chodzę do pracy, udaję, że jestem zadowolona z życia, przygotowuję nowe kawały do opowiedzenia przy papierosie. Mam wiele lat praktyki w tej dziedzinie, bo w domu nie wolno mi było płakać, niezależnie od tego, jak się czułam.

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne



Tytuł: Studia z dziejów skurwysyństwa
Autor: Gosia Wincent
Gatunek: non fiction: pamiętnik
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 31-05-2021
Ilość stron: 144
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 24,99 zł
Patronat medialny bloga



Dodaj komentarz


Czytaj także

ZDROWI STULATKOWIE

Sekrety najzdrowszych – „Zdrowi stulatkowie” autorstwa Johna Robbinsa

Czy mówią Wam coś słowa: Abchazja, Vilcabamba, Okinawa czy Hunza? Książka Opisuje ona długowieczne kultury, w których ludzie żyją ponad sto lat i zachowują sprawność fizyczną oraz umysłową m.in. dzięki zbilansowanej diecie. Książka opisuje kilka współczesnych i historycznych grup etnicznych, które z jakichś powodów znane były lub są ze swojej długowieczności


Pięć Stawów. Dom bez adresu, Beata Sabała-Zielińska, zaczytanyksiazkohlik.pl

„Pięć Stawów. Dom bez adresu”, Beata Sabała-Zielińska

Do Pięciu Stawów nie dojedziesz. I nie zawsze dojdziesz! Tu wciąż warunki dyktuje natura. To najwyżej położone schronisko PTTK w polskich Tatrach, a jednak rezerwacje robi się z rocznym wyprzedzeniem… bo przecież to legendarna „Piątka”.