Komisarz - C.J. Sansom - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Komisarz”, C.J. Sansom


„Komisarz” to debiut literacki angielskiego pisarza, porównywany do niezapomnianego „Imienia Róży” Umberto Eco, pierwsza z cyklu książek o Matthew Shardlake’u.

Niezwykłe połączenie intrygi kryminalnej z barwnym, pełnym detali opisem szesnastowiecznej Anglii.

Jest rok 1537. Anglia stoi przed bezprecedensową sytuacją. Henryk VIII odmawia uznania zwierzchnictwa papieża i ogłasza się głową kościoła. Kraj przygotowuje się do zmian. Specjalnie przeszkoleni urzędnicy pod wodzą Thomasa Cromwella, wikariusza generalnego nowego kościoła, wyruszają, by przeprowadzić kontrolę i rozwiązać klasztory katolickie.

Szerzy się przemoc. W jednym z prowincjonalnych, położonych nad brzegiem morza, klasztorów dochodzi do mrożącej krew w żyłach zbrodni.

Bezgłowe ciało jednego z komisarzy, Roberta Singletona, zostaje znalezione nieopodal świątynnych zabudowań, które ktoś zbezcześcił, malując na nich bluźniercze znaki. Z klasztoru znikła także bezcenna relikwia. Cromwell zleca sprawę Matthew Shardlake’owi, zaufanemu prawnikowi i wielkiemu zwolennikowi reform. Shardlake wraz z przyjacielem i asystentem rusza tropem zagadki…

Źródło: Wydawnictwo Albatros

Tytuł: Komisarz
Tytuł oryginału: Dissolution
Autor: C.J. Sansom
Cykl: Matthew Shardlake (tom 1)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 19-06-2024
Data 1. wyd. pol.: 2010
Data 1. wydania: 2004
Ilość stron: 512
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Cena okładkowa: 69,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Rose Madder - Stephena Kinga - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Rose Madder” autorstwa Stephena Kinga

Najbardziej przenikliwy obraz kobiecej psychiki stworzony przez Stephena Kinga. Przerażający obraz potwora kryjącego się za fasadą normalności. Ucieczka z piekła pełnego przemocy związku nie jest prosta. Nie wystarczy spakować rzeczy, wyjechać do innego miasta, znaleźć pracę i mężczyznę. Zwłaszcza jeśli ten, od którego kobieta ucieka, jest szanowanym przez wszystkich obywatelem i… policjantem. Rosie Daniels, która decyduje


Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo, Lucyna Olejniczak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Lucyna Olejniczak, „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo”

Rok 1849. Podczas podroży poślubnej Magda spotyka kobietę, która przepowiada jej, że młoda doktorowa osiągnie swój cel, ale nie będzie szczęśliwa. Na razie jednak wszystkie marzenia się spełniają. Magda ma kochającego męża i własną aptekę. Małżonkowie podejmują jeszcze jedną ważną decyzję, która, jak się okaże, odmieni na zawsze ich życie.