
„Jak naprawdę żyły dinozaury. Zachowania zwierząt ukryte w skamieniałościach”, Dean R. Lomax
Czy zastanawialiście się kiedyś, co dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta porabiały na co dzień? Co jadły, jak często ze sobą walczyły, w jaki sposób troszczyły się o swoje potomstwo? Poszukiwanie odpowiedzi na te z pozoru proste pytania stanowi olbrzymie wyzwanie dla paleontologów zajmujących się badaniem skamieniałości. Na szczęście czasami udaje im się odnaleźć coś wyjątkowego – chwilę utrwaloną w skale, znalezisko mówiące o tym, jak wyglądało życie pradawnych zwierząt. Tego rodzaju odkrycia należą do najbardziej fascynujących, inspirujących i wyjątkowych zdobyczy, jakie wpadły w ręce paleontologom.
Dr Dean R. Lomax jest światowej sławy paleontologiem. Pracuje na University of Manchester. Jest uważany za wiodący autorytet w dziedzinie badań nad ichtiozaurami.
Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Tytuł: Jak naprawdę żyły dinozaury. Zachowania zwierząt ukryte w skamieniałościach
Tytuł oryginału: Locked in Time: Animal Behavior Unearthed in 50 Extraordinary Fossils
Autor: Dean R. Lomax
Seria: Na ścieżkach nauki
Gatunek: popularnonaukowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 08-02-2022
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 44,00 zł
Ilustracje: Bob Nicholls
Tłumaczenie: Andrzej Hołdys
Dodaj komentarz
Czytaj także

Sebastian Sadlej, „To nie moja wina”
A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Podejrzany o zabójstwo ojca Krzysztof z dnia na dzień zapada się pod ziemię, pozostawiając całe swoje dotychczasowe życie za sobą. Jego śladem w dzikie Bieszczady wyrusza przekonany o jego winie i zaślepiony zemstą młodszy brat. Podróż śladami tajemnic ojca, dosłownie wpisanymi w górski pejzaż, i zderzenie z surowymi warunkami życia lokalnej społeczności oraz opowieściami, na których stoją

Książka, która zapada w pamięć – „Czop w ciele ojczyzny”, Krzysztof Kwaśnica
Cichy prowadził pierwszą w Polsce firmę Psychopompos, czyli towarzysz ostatniej podróży. Wieści o tego typu działalności rozchodziły się pocztą pantoflową. Facet potrzyma za rękę, skinie głową, wysłucha nim człowiek odejdzie z tego świata. Często za wsparcie wpisywali go w testamenty. W taki sposób udało mu się zdobyć pokaźny majątek.