„Instagram Bez filtra”, Sarah Frier
Sarah Frier zachęca do przeczytania niepublikowanej dotąd historii powstania Instagrama i starcia jej idealistycznych twórców z agresywną polityką giganta – Facebooka.
W 2010 roku Kevin Systrom i Mike Krieger uruchomili fotograficzny serwis społecznościowy połączony z prostą aplikacją mobilną. W krótkim czasie Instagram stał się niezwykle popularny, również za sprawą celebrytów udostępniających na tej platformie mniej lub bardziej prywatne zdjęcia i filmy. Po niecałych dwóch latach firmę, w której zatrudniano wówczas zaledwie trzynaście osób, kupił Facebook, płacąc legendarną sumę miliarda dolarów.
Sarah Frier, reporterka agencji prasowej Bloomsberg News, ekspertka od mediów społecznościowych, odsłania przed nami tajemnice funkcjonowania Instagrama, prezentuje sylwetki jego założycieli oraz zdradza szczegóły dotyczące aktywności celebrytów i influencerów. Z jej książki dowiesz się ponadto, jak wygląda kultura startupowa w Dolinie Krzemowej i na czym polegała ingerencja Instagrama w wybory, a także poznasz kuluary rywalizacji mediów społecznościowych. Autorka przekonuje, że Instagram zmienił nasze spojrzenie na rzeczywistość, funkcjonowanie handlu, usług, rozrywki czy turystyki. Przewartościował podejście do rodzicielstwa, chirurgii plastycznej i urody, a co najbardziej zaskakujące, wpłynął na nasze zdrowie psychiczne. Czy tego chcemy, czy nie, świat wygląda teraz inaczej…
Fascynująca lektura dla każdego użytkownika aplikacji Instagrama, a także każdego influencera czy specjalisty od mediów społecznościowych.
Źródło: Wydawnictwo Feeria
Tytuł: Instagram Bez filtra
Tytuł oryginału: No Filter: The Inside Story of Instagram
Autor: Sarah Frier
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 25-11-2020
Ilość stron: 360
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 44,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także
„Kocie story. Miłość, fascynacja i trudna sztuka wspólnego życia”, Katarzyna Burda
„Kocie story” to podróż przez tysiąclecia historii kota, ukazana w sposób, który pozwala nam zrozumieć tę tajemniczą istotę, która towarzyszy nam ludziom od zarania dziejów. Autorka nie tylko skupia się na faktach dotyczących pochodzenia i ewolucji kotów, ale także przemyca w swojej książce pasję, miłość
O nastolatkach i zwierzętach z Mają Szanecką-Żołdak
Co zainspirowało Maję Szanecką-Żołdak do napisania książek: „Nastolatki też nie mają lekko”, która opowiada o osamotnieniu czy trudach samoakceptacji oraz „Pieskie sprawy Timona i Lusi”, która przedstawia ludzki świat widziany psim okiem. Autorka odpowiada też m.in. na pytanie, z jakimi jej zdaniem wyzwaniami borykają się dzisiaj nastolatki, czy co chciałaby przekazać czytelnikom poprzez swoje książki. Zapraszam na lekturę ciekawej rozmowy.