„Afgańska perła”, Nadia Hashimi
Nowe wydanie poruszającej powieści Nadii Hashimi, która została okrzyknięta najlepszym debiutem 2014 roku. „Afgańska perła” przedstawia historię wyjątkową, łączącą „smaki” kulturowe oraz głęboką emocjonalność charakterystyczną dla dzieł takich twórców jak Khaled Hosseini, Jhumpa Lahiri czy Lisa See.
Oto dzieje dwóch afgańskich kobiet, którym udało się zmienić własne przeznaczenie.
Kabul, rok 2007. Rahima i jej siostry sporadycznie mogą uczęszczać do szkoły i bardzo rzadko wychodzą z domu. Nie mają braci, a ich ojciec jest uzależniony od narkotyków. Jedyną nadzieję na zmianę sytuacji, w której się znajdują, pokładają w pradawnym zwyczaju zwanym bacza posz, polegającym na przebraniu dziewczynki za chłopca. Rahima, udając przedstawiciela płci męskiej, zyskuje wolność i swobodę, o jakich wcześniej nawet nie śniła. Jej dotychczasowe życie zmienia się diametralnie.
Niemal sto lat wcześniej podobnie postąpiła jej prababka Szekiba. Dzięki temu odważnemu posunięciu z małej afgańskiej wioski przeniosła się do pełnego przepychu kabulskiego pałacu. „Afgańska perła” opisuje losy tych dwóch odważnych kobiet, które podzielił czas, ale połączyły te same marzenia i niezłomna siła pozwalająca zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem. Obie postanowiły bowiem oderwać się od własnych korzeni i całkowicie odmienić swój los.
Źródło: Wydawnictwo Kobiece
Tytuł: Afgańska perła
Tytuł oryginału: The Pearl That Broke Its Shell
Autor: Nadia Hashimi
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 13-07-2022
Data 1. wyd. pol.: 2014
Ilość stron: 512
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Monika Pianowska
Dodaj komentarz
Czytaj także
Mroczne zakamarki umysłu – „Niespokojny umysł”, Kay Redfield Jamison
„Niespokojny umysł” to głęboka, osobista podróż przez ludzką psychikę, prowadzona przez renomowaną psycholożkę, terapeutkę i wybitną badaczkę w zakresie chorób afektywnych Kay Redfield Jamison, która sama zmaga się z psychozą maniakalno-depresyjną. Książka ta stanowi zarówno medytację nad naturą choroby psychicznej, jak i ekscytującą analizę związku między
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to Święto, obchodzone 2 kwietnia – w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi.