Magdalena Jasny

Magdalena Jasny


Autorka Magdalena Jasny to grafik, ilustrator, a ostatnio – pisarka. Przez wiele lat współpracowała z redakcją dziecięcą TVP. Była panią Kredką w „Ciuchci” domisią Magdą w „Domisiach” i po prostu Magdą w programie „Mama i ja”. Z niesłabnącą energią zajmuje się twórczością dla dzieci. Do tej pory tylko ilustrowała książki (Przygody Wiercipiętka, kolekcja Domisie, Niegrzeczniaki, Japonia jaka jest, Bajki Misia i Margolci, Opowiadania z trzeciego piętra i wiele innych). Współpracowała też z czasopismami dziecięcymi (Miś, Świerszczyk, Ciuchcia, itd.) tworząc gry planszowe, rebusy, łamigłówki, kolorowanki, labirynty itp. Teraz z nowo odkrytą pasją rozpoczęła przygodę z literaturą.

„FarMagię” napisała dla swojej córeczki – Tereski. To ona była pierwowzorem głównej bohaterki książki, choć tak naprawdę może nią być każda dziewczynka kochająca zwierzęta.

„Farmagia” to miejsce magiczne. Jest to farma, a właściwie lecznica dla czarodziejskich stworzeń. Przybywają do niej ranne jednorożce, chore pegazy, chimery, feniksy i gryfy. Czasem pobliskim strumieniem przypływa syrena, która ma problemy z łuszczącą się łuską albo morskie hipokampy, spragnione soczystych owoców. Farmagią opiekują się elfy. Problem w tym, że nie znają się za bardzo na leczeniu – uważają, że ludzie robią to lepiej. Od wieków więc zatrudniają Opiekunki – dziewczynki, które uzdrawiają chore magiczne istoty i dbają o nie.

Źródło: Magdalena Jasny


Dodaj komentarz


Czytaj także

Anna Maria wesolowska-ksiazka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Anna Maria Wesołowska: Kończę pisać książkę na temat przemocy wobec kobiet. Ma ona za zadanie ratować rodziny

Dzięki książce chce przyczynić się do zminimalizowania liczby rozwodów w Polsce.


Czyżby rozczarowanie -Pożegnalne przyjęcie - Anna Fredriksson - zaczytanyksiazkoholik.pl

Czyżby rozczarowanie? – „Pożegnalne przyjęcie”, Anna Fredriksson

„Pożegnalne przyjęcie” to opowieść o przejściu przez trudny etap rozstania, zestawiona z nutą humoru i refleksji nad życiem. Anna Fredriksson doskonale przedstawia wyzwania, z jakimi spotyka się para, która decyduje się na rozwód po dwudziestu czterech latach małżeństwa. Rebecca i Jacob to osoby przed pięćdziesiątym rokiem życia i podejmują decyzję o rozstaniu, motywowani