Magdalena Jasny

Magdalena Jasny


Autorka Magdalena Jasny to grafik, ilustrator, a ostatnio – pisarka. Przez wiele lat współpracowała z redakcją dziecięcą TVP. Była panią Kredką w „Ciuchci” domisią Magdą w „Domisiach” i po prostu Magdą w programie „Mama i ja”. Z niesłabnącą energią zajmuje się twórczością dla dzieci. Do tej pory tylko ilustrowała książki (Przygody Wiercipiętka, kolekcja Domisie, Niegrzeczniaki, Japonia jaka jest, Bajki Misia i Margolci, Opowiadania z trzeciego piętra i wiele innych). Współpracowała też z czasopismami dziecięcymi (Miś, Świerszczyk, Ciuchcia, itd.) tworząc gry planszowe, rebusy, łamigłówki, kolorowanki, labirynty itp. Teraz z nowo odkrytą pasją rozpoczęła przygodę z literaturą.

„FarMagię” napisała dla swojej córeczki – Tereski. To ona była pierwowzorem głównej bohaterki książki, choć tak naprawdę może nią być każda dziewczynka kochająca zwierzęta.

„Farmagia” to miejsce magiczne. Jest to farma, a właściwie lecznica dla czarodziejskich stworzeń. Przybywają do niej ranne jednorożce, chore pegazy, chimery, feniksy i gryfy. Czasem pobliskim strumieniem przypływa syrena, która ma problemy z łuszczącą się łuską albo morskie hipokampy, spragnione soczystych owoców. Farmagią opiekują się elfy. Problem w tym, że nie znają się za bardzo na leczeniu – uważają, że ludzie robią to lepiej. Od wieków więc zatrudniają Opiekunki – dziewczynki, które uzdrawiają chore magiczne istoty i dbają o nie.

Źródło: Magdalena Jasny


Dodaj komentarz


Czytaj także

Cieplarnia

To rozbudza fantazję – „Cieplarnia”, Brian W. Aldiss

Mam dla Was coś na ocieplenie w ten pochmurny jesienny dzień „Cieplarnia” Briana Aldissa to prawdzie science fiction, mimo że nie uraczysz tam kosmitów, statków, ani innych charakterystycznych dla SF motywów, jednak jest to jak najbardziej prawdziwe dobre science fiction w starym stylu.


Ubierałam arabskie księżniczki - Ewa Minge - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ubierałam arabskie księżniczki”, Ewa Minge

„Ubierałam arabskie księżniczki” to kolejna opowieść – po „Grze w ludzi” i „Furtce do piekła” – ukazująca niewygodną prawdę o świecie haute couture, w którym prawdziwa sztuka miesza się z najpodlejszymi instynktami ludzkimi.
Jak wygląda świat mody w krajach arabskich? Czy istnieje granica luksusu? Dlaczego szejkowie interesują się pokazami mody? Dlaczego niektóre modelki tak szybko znikają z wybiegów?