Elżbieta-Sidorowicz-Adamska

Elżbieta Sidorowicz-Adamska


Po tym, jak wzruszyła mnie książka „Okruchy gorzkiej czekolady”, musiałam Wam przedstawić samą autorkę. Swoją drogą, książkę bardzo polecam i zachęcam do zapoznania się z jej recenzją na blogu. Elżbieta Sidorowicz-Adamska, ur. w Warszawie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona, a następnie Wydział Architektury Wnętrz na warszawskiej ASP. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, ilustracją dziecięcą, grafiką użytkową, rzeźbą, ceramiką i malarstwem. Uczestniczka wielu wystaw, jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Na zlecenie wydawnictwa Nowa Era współtworzyła program nauczania plastyki dla klas 1-3 (nauczanie zintegrowane). Od wielu lat pracuje jako art director w warszawskiej agencji reklamowej. Debiutowała cyklem wierszy w miesięczniku „Poezja“ wtedy, gdy jeszcze istniał miesięcznik „Poezja“. Publikowała wiersze dla dzieci w tygodniku „Świerszczyk“ i w podręczniku dla klas 1-3 wydawnictwa Nowa Era. „Okruchy gorzkiej czekolady“ to jej debiut prozatorski. Zapalona koniara. Fanka DIY – odnawia stare, wyrzucone meble i nadaje duszę prozaicznym przedmiotom. Mieszka wraz z mężem i córką w Warszawie „u jej południowego kresu“. 

Źródło: Elżbieta Sidorowicz-Adamska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Herlock

Sherlock Holmes ma swoją wystawę w Nowym Jorku. Wystawiono na niej 221 przedmiotów

Jesteście miłośnikami Sherlocka Holmesa? Glen Miranker – biznesmen kolekcjonuje poświęcone detektywowi przedmioty (a zebrał ich już ponad 8000). Mężczyzna otworzył w Nowym Jorku wystawę „Sherlock Holmes in 221 Objects”, na której można zobaczyć rękopisy, ilustracje, listy


Psychopata

„Psychopata” Klaudii Muniak – premiera już za kilka dni

„..Zacieśniam dłonie tak mocno, że z łatwością wyczuwam chrząstki krtani, ale mimo to nie przestaję…” Książka z gatunku thrillera medycznego – jak dla mnie idealnie.