Edward Carey

Edward Carey


Edward Carey jest pisarzem i ilustratorem, który urodził się w North Walsham, w hrabstwie Norfolk w Anglii, podczas kwietniowej burzy śnieżnej. Podobnie jak jego ojciec i dziadek, obaj byli oficerami Królewskiej Marynarki Wojennej. Uczęszczał do Pangbourne Nautical College, gdzie najbliżej rodzinnego powołania był grając kapitana Andy’ego w szkolnej produkcji Showboat. Następnie dołączył do National Youth Theatre i studiował dramaturgię na Uniwersytecie w Hull.

Jest autorem sztuk dla Narodowego Teatru Rumunii i Litewskiego Teatru Małego w Wilnie. W Anglii jego sztuki i adaptacje były wystawiane w Young Vic Studio, Battersea Arts Centre i Royal Opera House Studio. Współpracował przy produkcji lalek cieniowych Makbeta w Malezji oraz z Faulty Optic Theatre of Puppets.

Jest autorem powieści Observatory Mansions oraz Alva and Irva: the Twins Who Saved a City, a także trylogii YA Iremonger Trilogy, które zostały przetłumaczone na wiele języków i wszystkie zilustrował. Jego powieść Little, której ukończenie zajęło mu śmieszne piętnaście lat, została opublikowana w 20 krajach. Jego najnowsza powieść to The Swallowed Man, której akcja rozgrywa się w brzuchu ogromnej morskiej bestii.

Zawsze rysuje postacie, o których pisze, ale często ilustracje są sprzeczne z tekstem i odwrotnie, a doprowadzenie ich do zgodności zajmuje mu o wiele za dużo czasu. Wielokrotnie wykładał twórcze pisanie i bajki w Writers Workshop na Uniwersytecie Iowa, a także w Centrum Michenera i na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu Teksańskiego w Austin.

Mieszkał w Anglii, Francji, Rumunii, na Litwie, w Niemczech, Irlandii, Danii i Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka w Austin, w Teksasie, który nie leży blisko morza.

Grafika: Zaczytany Książkoholik
Źródło: https://edwardcareyauthor.com/about/Dodaj komentarz


Czytaj także

Podsumowanie, zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsumowanie czytelnicze – październik 2021

Jak co miesiąc nadszedł czas na podsumowanie zrecenzowanych w październiku książek. Mam nadzieję, że wśród nich znajdzie się taka, która Was zainteresowała. „Nie wszystko złoto co się świeci, nie wszyscy włóczący się są zagubieni.” – -J.R.R. Tolkien, Władca pierścieni


Oszukać przeznaczenie w „Sploty Przeznaczenia", Paweł Kopijer

Oszukać przeznaczenie w „Sploty Przeznaczenia”, Paweł Kopijer

„Na piaszczystej ziemi Słonecznych Równin stają naprzeciw siebie dwie potężne armie. Zakuci w stal ogromni Orogonowie, wspierani przez hordy Arrakinów, Srebrne Kolce, a nawet mityczne Wyrny, runą z furią na wojska sprzymierzonych ras ludzi, Ghallów i Myriadów. Syn Nocy stoczy śmiertelny bój ze Słoneczną Panią. Co wyznaczy przyszłość Amadal: demoniczna moc Burghalla