Blog książkowy - Zastanawiałam się czy po nią sięgnąć - Zarzut - Remigiusz Mróz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Zastanawiałam się, czy po nią sięgnąć – „Zarzut”, Remigiusz Mróz


„Zarzut” Remigiusza Mroza to kolejna odsłona przygód prawniczki Joanny Chyłki, której życie osobiste i zawodowe znowu płata figle. W tym tomie Autor porusza trudny temat zarzutów o pedofilię wobec księdza, co stawia przed Chyłką i jej mężem Kordianem nie tylko wyzwania prawnicze, ale również moralne i osobiste.

Fabuła rozpoczyna się od zgłoszenia się do Chyłki duchownego, który lata temu, kiedy ona i jej siostra potrzebowały pomocy, wyciągnął do nich pomocną dłoń, nie jednokrotnie dając pieniądze na artykuły szkole czy spożywcze, kiedy ojciec wszystko przepijał. Postawił Chyłkę na nogi i kazał się wziąć w garść. Tym razem to on potrzebuje obrony przed zarzutami, które są nie tylko przekonujące, ale i trudne do zaakceptowania. Pierwsze co zrobił ksiądz, to zadzwonił właśnie do prawniczki, a ona mimo twardych zarzutów, nie jest gotowa traktować go jako winnego. Chyłka stoi przed nie lada wyzwaniem: ksiądz pedofil oskarżony o zabójstwo. W dodatku zgłasza się kolejny chłopak, obecnie już mężczyzna, który zarzuca księdzu gwałt. Chyłka mimo tego, wierzy swojemu klientowi.

Wspomagana przez Kordiana Chyłka staje przed trudnym zadaniem, próbując obronić duchownego. Jednak nawet miłość i lojalność nie są w stanie zatrzeć wątpliwości co do niewinności klienta. To nie tylko walka o sprawiedliwość, ale także próba utrzymania równowagi w związku między prawnikami.

Dodatkowym elementem komplikującym sprawę jest pojawienie się młodej, pełnej werwy oskarżycielki, zwanej „Chyłką prokuratury”. Jej zaangażowanie w sprawę sprawia, że rywalizacja między stronami nabiera szczególnego napięcia, i jesteśmy świadkami zaciętej batalii na sali sądowej. Chyłka, kiedy patrzy na nią, jakby widziała w lustrze siebie.

Mimo iż za mną już 17 tomów serii o Joannie Chyłce, za każdym razem mówię sobie stop. Koniec z kupowaniem nowych tomów, bo co ciekawego Autor tym razem wymyśli? Ile można? Mówienie sobie to jedno, a zrobienie tego, czyli nie kupowanie, to drugie. Wśród tych wszystkich tomów są oczywiście takie, gdzie miałam już dość Chyłki, ale jej małżeństwo z Kordianem i ich perypetie jakby odświeżyły tę serię. Mam dwie serie, które wiernie czytam (Forst i Chyłka) i chyba zawsze z ciekawością będę zaglądała do nowych tomów. „Zarzut” to nie tylko moim zdaniem świetnie skonstruowany thriller prawniczy, ale także opowieść o ludzkich relacjach, moralności i trudnych wyborach. Kwestia pedofilii, których dopuszczają się księża, jest często zamiatana pod dywan przez Kościół. Mróz pokazuje nam dobitnie, jak działa ta Instytucja. Remigiusz Mróz jak to na niego przystało, doskonale bawi się konwencją, serwując nam intrygującą zagadkę, a jednocześnie stawiając przed bohaterami trudne dylematy moralne.

Tytuł: Zarzut
Autor: Remigiusz Mróz
Seria z mecenas Joanną Chyłką (tom 17)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 09-08-2023
Ilość stron: 488
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Beduinki na Instagramie

W sam raz po ciężkim dniu – „Beduinki na Instagramie”, Aleksandra Chrobak

Zjednoczone Emiraty Arabskie rozbudzają zainteresowanie szczególne, z uwagi na nieprawdopodobne tempo przemian od życia w namiotach na pustyni do bogactwa. Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła obyczaje i tradycje, które również w zawrotnym tempie ulegają przemianom.


Niepokój, lęk, wstyd - Harriet Lerner - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Niepokój, lęk, wstyd”, Harriet Lerner

Harriet Lerner twierdzi, że nieszczęście jest napędzane trzema kluczowymi emocjami: niepokojem, strachem i wstydem. To zdecydowanie nieproszeni goście w naszym życiu. Gdy dojdzie do tragedii lub problemów, mogą stać się naszymi stałymi towarzyszami. Warto więc nauczyć się z nimi żyć. Lęk może przyjść znienacka lub niezauważalnie wkroczyć do naszego życia. Autorka, dzieląc się życiowymi przypadkami, uświadamia nam,