Włoska miłość, Weronika Tomala, zaczytanyksiazkoholik.pl

Zakazany owoc w powieści „Il professore. Włoska miłość” autorstwa Weroniki Tomali


„Zakazana miłość, włoska sztuka i urzekająca Florencja” – książka pełna pochwał od czytelniczek i innych autorów. Jak w takim razie wypadła powieść Weroniki Tomali w moich oczach?

Bohaterką powieści jest Magda, studentka piątego roku sztuki. Dziewczyna jest sama na świecie. Nie ma już nikogo bliskiego. Wykładowcą sztuki włoskiej jest profesor Matteo Bartollini. Przystojny Włoch kradnie serca młodym studentkom, imponuje im nie tylko wyglądem, ale również wiedzą. Jest to jednak zakazany owoc, gdyż Matteo ma żonę. Ale ta żona ponad mężem stawia swoją pracę. Angażując się w pracę na uczelni organizuje dla swoich słuchaczy wyjazd na kilka dni do Florencji, podążając szlakiem włoskiej sztuki. Mimo iż z tym miastem nie ma zbyt miłych wspomnień, staje ponadto i robi wszystko, aby studenci wynieśli z wyjazdu jak najwięcej wiedzy. To, co wydarzyło się we Florencji, zostaje we Florencji. Magda jest zachwycona wiedzą nowego profesora i po cichu się w nim podkochuje. Jednak wyjazd zmienia wszystko.

Mówi się, że zakazany owoc smakuje najlepiej, ale jak będzie w przypadku Magdy i Matteo? Czy Profesor, który zawsze postępuje zgodnie z zasadami złamie regulamin uczelni?

Wiele słyszałam na temat twórczości Weroniki Tomali, miałam okazję się z nią jednak zapoznać dopiero przy „Włoskiej miłości”. Nie dziwię się, że autorka zbiera aż tyle pochwał na temat swoich powieści. Mimo iż ze sztuką jakoś mi nie po drodze, to pisarka potrafiła zgrabnie ugrać całość tak, że czułam się jakbym była na wykładach z profesorem Matteo Bartollini. Czytałam z ogromną ciekawością, chociaż bardziej bym to nazwała słuchaniem niż czytaniem, gdyż w moim odczuciu powieść została tak skomponowana, jakbyśmy brali udział w całej tej historii, siedzieli na wykładach, zwiedzali Florencję. Przyznam szczerze, że jak tylko zaczęłam czytać, trochę się zmartwiłam ilością opisów dotyczących sztuki, ale kto mnie zna, ten wie, że nie poddaję się łatwo, a pióro Weroniki Tomali spowodowało, że właśnie te opisy zyskały w moich oczach. Powieść pokazuje walkę o miłość – zakazaną miłość, piękno Florencji oraz walkę o siebie samego. Polecam.Tytuł: Il professore. Włoska miłość
Autor: Weronika Tomala
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 14-09-2021
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Trzynasta opowieść, Diane Setterfield, zaczytanyksiazkoholik.pl

Diane Setterfield, „Trzynasta opowieść”

Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.


Samanta Louis

Samanta Louis

Dzisiaj możecie poznać bliżej autorkę bo własnoręcznie przygotowała swoją „prezentację”. – To mój pseudonim artystyczny. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. Mieszkam w Poznaniu od urodzenia, czyli już 28 lat. Uwielbiam podróże, zwłaszcza nocą, a na wakacje z przyjemnością wybieram się nad nasze polskie morze.