Włoska miłość, Weronika Tomala, zaczytanyksiazkoholik.pl

Zakazany owoc w powieści „Il professore. Włoska miłość” autorstwa Weroniki Tomali


„Zakazana miłość, włoska sztuka i urzekająca Florencja” – książka pełna pochwał od czytelniczek i innych autorów. Jak w takim razie wypadła powieść Weroniki Tomali w moich oczach?

Bohaterką powieści jest Magda, studentka piątego roku sztuki. Dziewczyna jest sama na świecie. Nie ma już nikogo bliskiego. Wykładowcą sztuki włoskiej jest profesor Matteo Bartollini. Przystojny Włoch kradnie serca młodym studentkom, imponuje im nie tylko wyglądem, ale również wiedzą. Jest to jednak zakazany owoc, gdyż Matteo ma żonę. Ale ta żona ponad mężem stawia swoją pracę. Angażując się w pracę na uczelni organizuje dla swoich słuchaczy wyjazd na kilka dni do Florencji, podążając szlakiem włoskiej sztuki. Mimo iż z tym miastem nie ma zbyt miłych wspomnień, staje ponadto i robi wszystko, aby studenci wynieśli z wyjazdu jak najwięcej wiedzy. To, co wydarzyło się we Florencji, zostaje we Florencji. Magda jest zachwycona wiedzą nowego profesora i po cichu się w nim podkochuje. Jednak wyjazd zmienia wszystko.

Mówi się, że zakazany owoc smakuje najlepiej, ale jak będzie w przypadku Magdy i Matteo? Czy Profesor, który zawsze postępuje zgodnie z zasadami złamie regulamin uczelni?

Wiele słyszałam na temat twórczości Weroniki Tomali, miałam okazję się z nią jednak zapoznać dopiero przy „Włoskiej miłości”. Nie dziwię się, że autorka zbiera aż tyle pochwał na temat swoich powieści. Mimo iż ze sztuką jakoś mi nie po drodze, to pisarka potrafiła zgrabnie ugrać całość tak, że czułam się jakbym była na wykładach z profesorem Matteo Bartollini. Czytałam z ogromną ciekawością, chociaż bardziej bym to nazwała słuchaniem niż czytaniem, gdyż w moim odczuciu powieść została tak skomponowana, jakbyśmy brali udział w całej tej historii, siedzieli na wykładach, zwiedzali Florencję. Przyznam szczerze, że jak tylko zaczęłam czytać, trochę się zmartwiłam ilością opisów dotyczących sztuki, ale kto mnie zna, ten wie, że nie poddaję się łatwo, a pióro Weroniki Tomali spowodowało, że właśnie te opisy zyskały w moich oczach. Powieść pokazuje walkę o miłość – zakazaną miłość, piękno Florencji oraz walkę o siebie samego. Polecam.Tytuł: Il professore. Włoska miłość
Autor: Weronika Tomala
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 14-09-2021
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Użyj mocy swojego serca - „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska

Użyj mocy swojego serca – „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska

W Krainie Niewidzialnego Dobra złośliwe, nieznośne i niegrzeczne dzieci dowiadują się, jakie są naprawdę. Do Kariny dzieci trafiają, ponieważ innym dzieciom i dorosłym sprawiają przykrość. Bohaterami opowiadania są „Jasmena i buraczany kamień” oraz „Nataniel i tajemniczy słoń”. Nie są szczęśliwi w swoim życiu.


Blog książkowy - Emma Mills - Szczęśliwe połączenie - zaczytanyksiazkoholik.pl

Young adult z muzyką z lat dziewięćdziesiątych w tle – „Szczęśliwe połączenie” Emmy Mills

„Szczęśliwe połączenie” to niezwykle przyjemna i wciągająca powieść dla młodzieży autorstwa Emmy Mills. Książka opowiada historię szesnastoletniej Niny, która w ramach zajęć w ostatniej klasie liceum zaczyna prowadzić audycję radiową. Jedną z osób, które również wybrały kurs radiow,y jest przyjaciel