Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem - Klaudia Muniak - zaczytanyksiazkoholik.pl - blok

Wędrówka po Londynie w powieści „Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem”, Klaudia Muniak


Zapraszam do zapoznania się z opowieścią o Róży, młodej dziewczynie, która w Londynie szuka swojego miejsca na ziemi. Londyn jest ogromnym i zróżnicowanym miastem, pełnym drapaczy chmur, zabytkowych zaułków, kawiarni dla miłośników social mediów i ludzi, którzy zawsze się gdzieś spieszą. Pełne życia miasto skrywa wiele tajemnic i ukrytych zakątków, które Róża odkrywa dzięki fotografiom, których autorem jest Emil.

Co skłania ją do odwiedzenia wszystkich miejsc, które zostały uwiecznione na fotografiach? Jakie sekrety kryją się za tymi zdjęciami?

Podczas jednej z podróży po mieście, Róża spotyka w metrze tajemniczego mężczyznę, którego widok odmienia jej życie. Czy uda jej się znaleźć odpowiedzi na swoje pytania i odnaleźć swoje miejsce w tym wielkim, zróżnicowanym mieście?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w fascynującej opowieści o Róży i jej poszukiwaniu sensu życia w tętniącym życiem Londynie.

„Bezustannie myślę o tym, aby odnaleźć kolejne miejsce ze zdjęć, które stale noszę ze sobą w torebce, ale dosłownie wstrząsnęło mną to, co ostatnio wydarzyło się przy Hanover Square.”

„Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem” to debiut Klaudii Muniak, jeśli chodzi o gatunek obyczajowy. Do tej pory autorka tworzyła thrillery psychologiczne, których kilka przeczytałam i styl pisarki przypadł mi do gustu, dlatego też postanowiłam przekonać się, jak wyszły Klaudii powieści w tak zupełnie innym gatunku, niż do tej pory pisała.

Autorka porusza tematy związane z miłością, relacjami międzyludzkimi, sztuką i kulturą. Róża skrywa w sobie tajemnicę. Wielką tajemnicą był również wyjazd do Londynu, nie chciała zdradzić powodu wyjazdu, ale z czasem się z nim odkrywa. To, co ją spotyka, ma na nią ogromny wpływ i zmienia całkowicie życie. Czytając, możemy podróżować po Londynie wraz z Różą, co umożliwia nam zamieszczona na pierwszych stronach mapa z zaznaczonymi miejscami, które odwiedza nasza bohaterka. Akcja rozkręca się w drugiej części powieści. Dziewczyna robi się bardziej otwarta i więcej jest nam w stanie o sobie powiedzieć. Jest to powieść obyczajowa, który to gatunek często jest dość przewidywalny, Muniak potrafiła mnie jednak zaskoczyć. Interesującą postacią okazała się również Anita, u której to Róża wynajęła pokój. Sporo dowiedziałam się również o samym Londynie, miejscach, które warto odwiedzić i pójść szlakiem Róży. Na półce czeka już drugi tom serii londyńskiej i z ciekawością zanurzę się w dalszą historię.

Tytuł: Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem
Autor: Klaudia Muniak
Seria londyńska, tom 1
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania: 09-02-2022
Ilość stron: 392
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jej sekret

Czy tym razem równie śmiesznie co poprzednio? – „Jej sekret” Penelope Bloom

Poznajemy Violet, przyjaciółkę Lilith z gorącej jogi. Violet jest marketingowcem na własnej działalności, który zaparcie szuka nowych zleceń, gdyż te, które ma pozawalają jej ledwo wiązać koniec z końcem. Ma na wychowaniu kilkuletnią córeczkę Zoey. Jej były facet nie poradził sobie z rodzicielstwem i je zostawił.


Młodość w Skarżysku-Ryszard Tomtas-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Młodość w Skarżysku”, Ryszard Tomtas

Pierwsza połowa lat 70-tych w Skarżysku Kamiennej. Wspomnienia z dzieciństwa i etapu dorastania, nie pozbawione ostrej puenty z elementami aluzji. Sytuacje opisane kapitalną, rwaną frazą. Młodość, miasto i bieda, oraz parowozy, których już dzisiaj nie ma. Skarżysko-Kamienna. Tak kiedyś było.