Legendy Ostatniego Wszechświata - Kalina Bobras - zaczytanyksiazkoholik.pl

To rozbudza fantazję – „Legendy Ostatniego Wszechświata”, Kalina Bobras


„Legendy Ostatniego Wszechświata” to podróż przez magiczny świat, gdzie Anelaer, główny bohater, stawia czoła niezwykłym wyzwaniom i tajemnicom dotyczącym swojego pochodzenia. Książka skupia się na tematach magii, odwagi i nieodkrytych sekretach, tworząc wciągającą opowieść fantasy.

Fabuła rozpoczyna się od momentu, gdy Anelaer, ambitny Maginam, odkrywa rodzinny sekret, który rzuca światło na jego przeszłość i zmienia kierunek jego życia. Anelaer nie mógł iść własną ścieżką, tylko tą, którą wybrał dla niego ojciec, generał Paladynów. Będąc synem następcy przywódcy wypływowej dynastii, nie miał wiele do powiedzenia. Był nieustannie pod presją. Ich kłótnie nie miały końca. Jego marzeniem była praca w laboratorium i tworzenie nowej generacji sztucznej inteligencji. Pomimo próśb ojca, nie decyduje się iść do Akademii Rycerskiej, wybierając ścieżkę Gwardii Królewskiej, które to miejsce otworzyło się dla niego po pewnym incydencie, który zakończył się dla niego na szczęście szczęśliwie. Z pomocą Yoake z czasem przekonał się, że Gwardia to jego przeznaczenie.

Autorka, Kalina Bobras, umiejętnie konstruuje świat pełen magii i niebezpieczeństw, które czyhają na Anelaera. Prowadziła mnie przez labirynt tajemnic, pozwalając odkrywać kolejne elementy. W miarę jak bohater zgłębia swoje pochodzenie, musi zmierzyć się z wyzwaniami, które stawiają go wobec nie tylko nieprzewidywalnej magii, ale także dworskich intryg.

Największym atutem tej powieści jest balans między akcją a rozwojem postaci. Anelaer nie tylko musi stawić czoła zewnętrznym zagrożeniom, ale również radzić sobie z własnymi wewnętrznymi konfliktami i dylematami. „Legendy Ostatniego Wszechświata” to nie tylko opowieść o walce dobra ze złem, ale także o odwadze, determinacji i odkrywaniu własnej tożsamości. Kalina Bobras w ciekawy sposób ukazuje, jak bohaterowie rozwijają się na tle magicznego świata, który zaskakuje i zachwyca.

Książka „Legendy Ostatniego Wszechświata” przeleżała u mnie na regale kilka miesięcy i przyznam szczerze, że jakoś nie specjalnie po samym opisie okładkowym miałam ochotę po nią sięgnąć, stąd jeszcze większe było moje zaskoczenie w momencie, kiedy tylko zaczęłam ją czytać i przepadłam w opowieść. Chociaż początkowo miałam problemy z nazewnictwem miejsc, dynastii etc. udało mi się to w miarę szybko ułożyć sobie w głowie. To książka przeniknięta magią, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i elfami, smokami czy innymi magicznymi istotami. Ta powieść wciągnęła mnie w swoje fantastyczne uniwersum, pozostawiając po lekturze głód kolejnych przygód Anelaera.

Tytuł: Legendy Ostatniego Wszechświata
Autor: Kalina Bobras
Gatunek: fantasy, science fiction
Wydawnictwo NowoCzesne
Data wydania: 08-2023
Ilość stron: 302
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 48,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Papcio Chmiel udomowiony - Monique Chmielewska-Lehman - Artur Chmielewski - Karolina Prewęcka - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Papcio Chmiel udomowiony”, Monique Chmielewska-Lehman, Artur Chmielewski

Papcio Chmiel jest mentalnym ojcem kilku pokoleń Polaków zaczytanych w przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka. Stał się dobrem narodowym, bohaterem zbiorowej wyobraźni, wychowawcą i naczelnym humorystą kraju. Dzięki


Arkadiusz Borowik - wywiad

Jakie jest największe pisarskie marzenie Arkadiusza Borowika?

Z wywiadu dowiemy się m.in. tego, co autorowi daje największą satysfakcję i dlaczego, w jakich okolicznościach zrodził się pomysł na napisanie powieści „A jeszcze wczoraj było jutro” czy to, jakie odczucia towarzyszą autorowi z chwilą postawienia ostatniej kropki w książce. Zapraszam do lektury tej niezwykłej rozmowy!