Nagual Julian. Moja inicjacja w świecie Czarowników - Robert nOble - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Tego się nie spodziewałam – „Nagual Julian. Moja inicjacja w świecie Czarowników”, Robert Noble


„Nagual Julian. Moja inicjacja w świecie Czarowników” to czwarta książka autorstwa Roberta Noble. Autor jest podróżnikiem astralnym, wydaje książki w tematyce OOBE i szamanizmu, co dla mnie jest, jeśli chodzi o literaturę, nowością. Zanim napiszę co nieco o tejże książce, przybliżę Wam, czym w ogóle jest OOBE. Skrót OOBE oznacza Out-of-Body Experience, czyli w dosłownym tłumaczeniu doświadczenia poza ciałem, krótko mówiąc, zjawisko polegające na postrzeganiu rzeczywistości spoza własnego ciała.

„Nagual Julian. Moja inicjacja w świecie Czarowników” jest specyficzną książką, na specyficzny temat, niecodzienny. Robert był zwykłym człowiekiem, dopóki nie został przednim okryty świat Magii, innej świadomości percepcyjnej. Jest w stanie dostrzec więcej niż przeciętny człowiek. Dla jednych to dar, dla innych przekleństwo.

Duchowy przewodnik i mentor, Nagual Julian polecił Robertowi napisanie książek. Julian to ktoś, kto opanował sztukę życia i potrafi odnaleźć się w każdej możliwej sytuacji, na każdym planie życia i w każdym wymiarze. Dla autora, Roberta, jest on wręcz ideałem, kimś, kogo należy naśladować. Z jednej strony jest realny, prawdziwy, z drugiej zaś ulotny. Nagual Julian jest przywódcą Wojowników, scala ich i pomaga przetrwać śmierć i wyruszyć w drogę. W drogę ku nieskończoności.

Człowiek, który uważa, że jest ważniejszy od kogokolwiek i czegokolwiek, jest martwy.

Autor, pisząc książki, chce pomóc czytelnikom w rozpoczęciu eksploracji radosnego i świadomego życia. Poprzez nie, chce się podzielić swoimi przeżyciami związanymi ze zmieniającą się świadomością, wiedzą na temat magii czy czarownictwa. Warto jednak pamiętać, iż używane poprzez Roberta słowa „magia, czarownictwo” mają zupełnie inne znaczenie, niż nam się kojarzą.

… Macie tendencję do złego wyboru. Wybieracie nie to, co was wzmacnia, ale to, co was osłabia.

Wydarzenia w książce mają wymiar fizyczny, jak również niefizyczny. Dowiadujemy się, kiedy autor miał pierwszy raz styczność z czymś nowym, niezrozumiałym początkowo. Punktem zapalnym, związanym z podróżami astralnymi, była książka autorstwa Leszka Szumana pt. „Życie po śmierci.” Szuman zainteresował się ezoteryką już w dzieciństwie. Został jednym z najbardziej znanych polskich astrologów i parapsychologów. Opracował ponad 8 tysięcy horoskopów i prognoz politycznych. Współpracował też z Milicją Obywatelską przy wykrywaniu zbrodni i poszukiwaniu zaginionych. Nic więc dziwnego, że dziewięcioletni wówczas Robert, tak bardzo zainteresował się tą tematyką, jak i samym Szumanem.

Znajdując się na Ścieżce Wojownika, niemalże każdego dnia zastanawiam się, co mogę zrobić, by stać się lepszym, bardziej świadomym człowiekiem.

Zanim książka „Nagual Julian. Moja inicjacja w świecie Czarowników” trafiła w moje ręce, miałam trochę inne wobec niej oczekiwania. Jak już wspominałam, jest ona specyficzną książką, na specyficzny temat. O OOBE słyszałam już dość dawno, mam osobę w bliskim kręgu, która dość mocno interesowała się swojego czasu taką tematyką, obecnie żyje bardzo świadomie i duchowo. Ta pozycja zaskoczyła mnie na plus. Spodziewałam się trudnego słownictwa, niezrozumiałych kwestii, wymagających głębszej analizy, a dostałam książkę, którą czytałam, jakby była powieścią. Lekka i przyjemna dla serca i ducha. Wyniosłam z niej cenne rady dotyczące własnego życia i postępowania.

Mam takie swoje przemyślenia, żeby nie zrażać się tym, czym jest OOBE, nie snuć negatywnych emocji z tym związanych, bo ta książka, jak wiele innych rzeczy w życiu potrafi zaskoczyć. Często nastawiamy się na coś z góry negatywnie, a po przemyśleniu i przeanalizowaniu pewnych kwestii zmieniamy zdanie i stajemy się otwarci na nowość, z którą mamy się zderzyć. Warto od razu wyzbyć się negatywnych emocji i być otwartym. Zaoszczędzimy wówczas sporo energii, którą będziemy mogli spożytkować w inny sposób, niż na złe emocje.


Książkę można kupić m.in. TUTAJ


Tytuł: Nagual Julian. Moja inicjacja w świecie Czarowników
Autor: Robert Noble
Gatunek: ezoteryka i parapsychologia
Wydawnictwo: Instytut Roberta Noble
Data wydania: 2021
Ilość stron: 234
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 69,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jolanta Bartoś - wywiad

Co zainspirowało Jolantę Bartoś do stworzenia „Śpij, dziecinko, śpij…”?

W powieść „Stalker” Jolanta Bartoś opisuje własne przeżycia w trudnej walce z wirtualnym prześladowcą. Czy powieść miała być lekarstwem/terapią trudnych przeżyć? Czytając wywiad, dowiemy się również, czy czytając kiedykolwiek dowolną książkę, autorka pomyślała: dlaczego ja nie wpadłem na pomysł napisania takiej książki/fabuły. Zapraszam do lektury.


T.S. Tomson

Rozmowa z T.S. Tomsonem

Kto zaraził horrorami pisarza? Czy zajmował się kiedyś produkcją muzyczną? Czego nagminnie szuka w Wikipedii? Jak przyjmuje krytykę? Zapraszam Was do przeczytania rozmowy z autorem książki „Próba sił”.