Klucz do śmiertelności-Krzysztof Rypuła-zaczytanyksiazkoholik.pl

Tajne laboratoria i eksperymenty w książce pt. „Klucz do śmiertelności”, Krzysztof Rypuła


Korporacja RING zaopatruje światowe armie w najnowsze zdobycze technologii. Jest gigantem w takich dziedzinach jak: farmacja, bioinżynieria, wirusologia. Korporacja dysponuje ogromnym kapitałem, a teraz chcą wypróbować najnowszą zabawkę. W ich tajnych laboratoriach przeprowadza się eksperymenty. Powodem jest odkrycie długowieczności. Kto z nas nie chciałby żyć wiecznie? Dzięki wynalezionemu panaceum zniknęłyby choroby cywilizacyjne, a ludzie żyliby długowiecznie. Projekt ORION, który zrzesza najlepszych naukowców doskonali serum. Jak to bywa z tajnymi projektami, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

Podpisaliśmy wyrok śmierci na naszą ludzką rasę.

Wystarczy, że jeden z neseserów, w którym jest transportowany wirus, wymsknie się któremuś z pracowników, a zabójczy Orion zostanie uwolniony. Korporacja RING podejmuje wszelkie środki, żeby zapobiec takiemu wydarzeniu. Niestety nie wszystko uda się przewidzieć i wysoce zaraźliwy wirus wydostaje się z walizki, atakując ludzi przebywających w części kompleksu Uniwersytetu Moskiewskiego, skutki są drastyczne. Pomimo szybkiego wprowadzenia ścisłej kwarantanny i odizolowania zakażonych, zombiaki sieją przerażenie wszędzie, gdzie tylko się pojawią. Nic już nie jest w stanie ich zatrzymać.

Czym faktycznie jest wirus ORION? Jaki udział w wydarzeniach ma moskiewska mafia? Skąd wzięli się Kapłani Śmierci? Czy reakcja rządów najbardziej wpływowych państw jest adekwatna do sytuacji?

Na terenie uniwersytetu rozprzestrzenia się wysoce zaraźliwy wirus. Nie mamy zielonego pojęcia, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Specjaliści z Krajowej Rady Epidemiologicznej oraz z korporacji RING powinni za chwilę przyjechać. – Ze śmiertelną powagą patrzy na podwładnych. – Zadanie jest bardzo proste: nikt nie może opuścić tego przybytku! – Głównodowodzący palcem wskazuje na uczelnię. – Po wcześniejszym ostrzeżeniu obywatela używamy broni palnej. Wykonać!

Czytając książkę, miałam przed oczami kilka filmów o zombie: „Noc żywych trupów”, „World War Z” czy „Resident Evil. Zagłada”. Lubię od czasu do czasu zagłębić się w tego typu literaturę, jaką jest fantastyka. Od lat książki i filmy o zoombie i wilkołakach przyciągają rzesze zwolenników. Książka wciąga swoją fabułą i w pewnej części jest przewidywalna. Nie ma się co dziwić, wiedziałam to, zanim po nią sięgnęłam. Zresztą, na temat zoombie czy wilkołaków nie da się chyba wymyślić czegoś unikalnego, czego nie przeczytałabym w innych powieściach, czy obejrzała w filmach tego typu. Książka jednak stanowi pewne spektrum zaskoczenia. To, co lubię w książkach to wzbogacenie w ilustracje adekwatne do tego, o czym właśnie czytamy. Zawarte ilustracje dodatkowo działały na moją wyobraźnię. Jeśli lubicie taki rodzaj literatury – to moim zdaniem warto sięgnąć po „Klucz do śmiertelności”.

Tytuł: Klucz do śmiertelności
Autor: Krzysztof Rypuła
Gatunek: fantastyka, sci-fi
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 11-02-2022
Ilość stron: 339
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 40,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo, Lucyna Olejniczak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Lucyna Olejniczak, „Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo”

Rok 1849. Podczas podroży poślubnej Magda spotyka kobietę, która przepowiada jej, że młoda doktorowa osiągnie swój cel, ale nie będzie szczęśliwa. Na razie jednak wszystkie marzenia się spełniają. Magda ma kochającego męża i własną aptekę. Małżonkowie podejmują jeszcze jedną ważną decyzję, która, jak się okaże, odmieni na zawsze ich życie.


Blog książkowy - Zabójcze opowieści - Zemsta i Inne Mroczne Historie - Michał Larek - zaczytanyksiazkoholik.pl

Zabójcze opowieści – „Zemsta i Inne Mroczne Historie”, Michał Larek

„Zemsta i Inne Mroczne Historie” to przerażająco wciągający zbiór trzech brutalnych kryminalnych opowieści, których autorstwo przypisane jest utalentowanemu pisarzowi i twórcy podcastów, Michałowi Larkowi. Ta książka jest prawdziwą ucztą dla miłośników makabrycznych zbrodni i tajemniczych zagadek.