Klucz do śmiertelności-Krzysztof Rypuła-zaczytanyksiazkoholik.pl

Tajne laboratoria i eksperymenty w książce pt. „Klucz do śmiertelności”, Krzysztof Rypuła


Korporacja RING zaopatruje światowe armie w najnowsze zdobycze technologii. Jest gigantem w takich dziedzinach jak: farmacja, bioinżynieria, wirusologia. Korporacja dysponuje ogromnym kapitałem, a teraz chcą wypróbować najnowszą zabawkę. W ich tajnych laboratoriach przeprowadza się eksperymenty. Powodem jest odkrycie długowieczności. Kto z nas nie chciałby żyć wiecznie? Dzięki wynalezionemu panaceum zniknęłyby choroby cywilizacyjne, a ludzie żyliby długowiecznie. Projekt ORION, który zrzesza najlepszych naukowców doskonali serum. Jak to bywa z tajnymi projektami, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

Podpisaliśmy wyrok śmierci na naszą ludzką rasę.

Wystarczy, że jeden z neseserów, w którym jest transportowany wirus, wymsknie się któremuś z pracowników, a zabójczy Orion zostanie uwolniony. Korporacja RING podejmuje wszelkie środki, żeby zapobiec takiemu wydarzeniu. Niestety nie wszystko uda się przewidzieć i wysoce zaraźliwy wirus wydostaje się z walizki, atakując ludzi przebywających w części kompleksu Uniwersytetu Moskiewskiego, skutki są drastyczne. Pomimo szybkiego wprowadzenia ścisłej kwarantanny i odizolowania zakażonych, zombiaki sieją przerażenie wszędzie, gdzie tylko się pojawią. Nic już nie jest w stanie ich zatrzymać.

Czym faktycznie jest wirus ORION? Jaki udział w wydarzeniach ma moskiewska mafia? Skąd wzięli się Kapłani Śmierci? Czy reakcja rządów najbardziej wpływowych państw jest adekwatna do sytuacji?

Na terenie uniwersytetu rozprzestrzenia się wysoce zaraźliwy wirus. Nie mamy zielonego pojęcia, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Specjaliści z Krajowej Rady Epidemiologicznej oraz z korporacji RING powinni za chwilę przyjechać. – Ze śmiertelną powagą patrzy na podwładnych. – Zadanie jest bardzo proste: nikt nie może opuścić tego przybytku! – Głównodowodzący palcem wskazuje na uczelnię. – Po wcześniejszym ostrzeżeniu obywatela używamy broni palnej. Wykonać!

Czytając książkę, miałam przed oczami kilka filmów o zombie: „Noc żywych trupów”, „World War Z” czy „Resident Evil. Zagłada”. Lubię od czasu do czasu zagłębić się w tego typu literaturę, jaką jest fantastyka. Od lat książki i filmy o zoombie i wilkołakach przyciągają rzesze zwolenników. Książka wciąga swoją fabułą i w pewnej części jest przewidywalna. Nie ma się co dziwić, wiedziałam to, zanim po nią sięgnęłam. Zresztą, na temat zoombie czy wilkołaków nie da się chyba wymyślić czegoś unikalnego, czego nie przeczytałabym w innych powieściach, czy obejrzała w filmach tego typu. Książka jednak stanowi pewne spektrum zaskoczenia. To, co lubię w książkach to wzbogacenie w ilustracje adekwatne do tego, o czym właśnie czytamy. Zawarte ilustracje dodatkowo działały na moją wyobraźnię. Jeśli lubicie taki rodzaj literatury – to moim zdaniem warto sięgnąć po „Klucz do śmiertelności”.

Tytuł: Klucz do śmiertelności
Autor: Krzysztof Rypuła
Gatunek: fantastyka, sci-fi
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 11-02-2022
Ilość stron: 339
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 40,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wylecz się sam

Przewodnik – „Wylecz się sam. Megadawki witamin”

Chcesz wiedzieć w jaki sposób wyleczyć zapalenie stawów, cukrzycę, depresję, astmę, czkawkę czy kilkadziesiąt innych chorób? Jaką rolę w organizmie pełni witamina C, D czy E? Jak zredukować stres? Czy warto mieć szafkę pełną leków?


mISTRZ GRY - Joanna Lampka - zacyztanyksiazkoholik.pl

„Mistrz Gry”, Joanna Lampka

Czy każda wiedza jest warta poznania? A co, jeśli odkryty sekret zmieni wszystko, w co wierzymy, zniszczy podstawy naszego jestestwa, sprawi, że osoby, które miały być dla nas oparciem, staną się największymi wrogami? Krwawa wojna minęła, ale na Kontynencie Zachodnim wciąż panuje niepokój. Cesarstwo nie może stłumić zamachów dokonywanych przez partyzantów Czarnej Róży. Królestwo staje wobec konfrontacji z ponurym Kościołem Jedynego Boga. Ale przede wszystkim władcy największych potęg powoli zdają sobie sprawę z tego,