Stary hotel

„Stary Hotel” autorstwa Katarzyny Pylak


Druga połowa XIX wieku, rok 1895.

Książką „Stary Hotel” rozpoczynam recenzyjny rok 2020. Czytając książkę, przypomniał mi się hotel w Toruniu, w którym kiedyś nocowałam, w klimacie starego dworku. Autorka zabiera nas w XIX wiek. Poprzez książkę prowadzi nas niesamowicie miła Konstancja, której nie uderzyło do głowy to, iż jest panienką z tak zwanego dobrego domu, której mnóstwo rzeczy nie wypada jak np. gotowanie, czy to, by ogrodnik zwracał się do niej po imieniu. Nie przejmuje się tym, co powiedzą inni. I chyba od niej tego musimy się uczyć, aby nie zważać na to, co mówią inny, a robić to, co nam serce podpowiada. Ojciec Konstancji na łożu śmierci wyznaje jej, że nie jest tym, kim jest … Konstancja nie wie co o tym myśleć. Sprzątając gabinet ojca znajduje skrawek papieru z nazwą miejscowości i datą. Postanawia wyruszyć w podróż do Wierzchowisk i poznać prawdę, gdzie jak się później okaże, chyba ona jedyna jej tylko nie znała. Co ją spotka w Wierzchowicach? Czy grozić jej będzie niebezpieczeństwo? Czy pozna wreszcie prawdę? Książkę bardzo przyjemnie się czytało. Każdy to jest fanem książek, których akcja dzieje się w latach XIX wieku z nutą kryminalną polecam z czystym sumieniem.

Z niecierpliwością czekam na II część.

Pani Kasi Pylak bardzo dziękuję za książkę z dedykacją i autografem. Są to książki, gdzie cokolwiek by się działo zostaną ze mną do końca a nawet jeszcze dłużej. Dlatego też cenię najbardziej te, dedykowane bezpośrednio dla mnie.


Tytuł: Stary Hotel
Autor: Katarzyna Pylak
Cykl: tom 1
Wydawnictwo: Katarzyna Pylak
Data wydania: 13-12-2018
Ilość stron: 214
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 35,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kobieta w wielkim mieście, Kalendarz 2021

„Kobieta w wielkim mieście, Kalendarz 2021”, Katarzyna Olubińska

Przed Tobą niezwykły rok. Daj sobie szansę i odważ się na najpiękniejsze marzenia! Otwórz głowę dla tych, które jeszcze wczoraj wydawały się odległe. Zawalcz o siebie ze świadomością, że Bóg jest przy Tobie, że codziennie zsyła swoje Anioły, aby Cię niosły na rękach. Ten kalendarz powstał specjalnie z myślą o Tobie.


Podsumowanie czytelnicze – marzec 2023 - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Podsumowanie czytelnicze – marzec 2023

Jak na początek miesiąca przystało czas na podsumowanie książek, o których pisałam w marcu. Która książka wzbudziła Wasze największe zainteresowanie? Pochwalcie się też, na jaką książkę najbardziej w marcu czekaliście. „Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie.” – Ralph Waldo Emerson, Myśli.