Stary hotel

„Stary Hotel” autorstwa Katarzyny Pylak


Druga połowa XIX wieku, rok 1895.

Książką „Stary Hotel” rozpoczynam recenzyjny rok 2020. Czytając książkę, przypomniał mi się hotel w Toruniu, w którym kiedyś nocowałam, w klimacie starego dworku. Autorka zabiera nas w XIX wiek. Poprzez książkę prowadzi nas niesamowicie miła Konstancja, której nie uderzyło do głowy to, iż jest panienką z tak zwanego dobrego domu, której mnóstwo rzeczy nie wypada jak np. gotowanie, czy to, by ogrodnik zwracał się do niej po imieniu. Nie przejmuje się tym, co powiedzą inni. I chyba od niej tego musimy się uczyć, aby nie zważać na to, co mówią inny, a robić to, co nam serce podpowiada. Ojciec Konstancji na łożu śmierci wyznaje jej, że nie jest tym, kim jest … Konstancja nie wie co o tym myśleć. Sprzątając gabinet ojca znajduje skrawek papieru z nazwą miejscowości i datą. Postanawia wyruszyć w podróż do Wierzchowisk i poznać prawdę, gdzie jak się później okaże, chyba ona jedyna jej tylko nie znała. Co ją spotka w Wierzchowicach? Czy grozić jej będzie niebezpieczeństwo? Czy pozna wreszcie prawdę? Książkę bardzo przyjemnie się czytało. Każdy to jest fanem książek, których akcja dzieje się w latach XIX wieku z nutą kryminalną polecam z czystym sumieniem.

Z niecierpliwością czekam na II część.

Pani Kasi Pylak bardzo dziękuję za książkę z dedykacją i autografem. Są to książki, gdzie cokolwiek by się działo zostaną ze mną do końca a nawet jeszcze dłużej. Dlatego też cenię najbardziej te, dedykowane bezpośrednio dla mnie.


Tytuł: Stary Hotel
Autor: Katarzyna Pylak
Cykl: tom 1
Wydawnictwo: Katarzyna Pylak
Data wydania: 13-12-2018
Ilość stron: 214
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 35,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Osiedle martwych marzeń - Adrian Chrząszcz - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Osiedle martwych marzeń”, Adrian Chrząszcz

„Osiedle martwych marzeń” to zbiór opowiadań, które zabiorą cię w niezwykłą podróż do tego, co groźne i niezbadane. Poznasz najskrytsze tajemnice, żądze i pragnienia bohaterów… a oni mogą przypominać twoich sąsiadów bardziej, niż myślisz. Co widzisz, gdy zamykasz oczy? O czym marzysz, kiedy nie musisz niczego udawać? O czym myślisz, gdy mijasz grupę dzieciaków? Czy wiesz, co kryje się w starym opuszczonym budynku?


W pogoni za torebką

Przekręt świata mody – „W pogoni za torebką” autorstwa Michaela Tonello

Torebka Birkin od Hermesa, cóż … któż nie chciałby jej posiadać. Jest tylko jeden problem, jest strasznie droga (wartości samochodu) i czeka się na niektóre modele nawet 2 lata, o ile wpisze się na listę oczekujących na nią. Latał po różnych krajach, odwiedzał różne butiki Hermesa i poznawał różne typy sprzedawców: Naiwna, Rzeźniczka, Nieuleczalny Romantyk, Babcia, Pierwsza Naiwna.