Początek

„Początek”, Dan Brown


„Początek”, Dan Brown. Bez względu na to, kim jesteś i w co wierzysz, nie masz wpływu na to, co się wydarzy…

Dan Brown napisał sporo książek, ale w moje ręce ostatnio trafiła ta o tytule „Początek”. O początkach istnienia, sztucznej inteligencji, związkach i wpływie Kościoła katolickiego na monarchię w Hiszpanii i zagadnieniu życia w symulacji opowiada w nowej książce Dan Brown. Lektura wzbogaca nas o wiedzę na temat ważnych i pięknych miejsc położonych w Hiszpanii. Czytam go raczej z ciekawości i recenzenckiego obowiązku. Jednak uważam, że we wszystkich powieściach z Robertem Langdonem autor proponuje czytelnikom to, czym zafascynował świat kilkanaście lat temu, kiedy ukazał się „Kod Leonarda da Vinci”: teorie spiskowe z Kościołem w tle, tajemnice, zagadki i ciekawostki, historię i ciekawe postaci. I trudno czynić mu zarzut z tego, że to samo zrobił w „Początku”. Rozczarowało mnie zakończenie, pewnie dlatego, że takiego finału się spodziewałam, więc autor mnie nie zaskoczył. A szkoda, bo w thrillerach lubię zaskakujące zwroty akcji. Kluczowe pytania, które pojawiają się w „Początku”: Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy? W międzyczasie jeszcze: Kim jesteśmy? A także: Czy wolelibyśmy świat bez religii, czy bez nauki? I czy możliwe jest połączenie wiary w Boga z kultem, dla najnowszych osiągnięć naukowych? Odpowiedź sobie sam i jeśli te pytania Cię nurtują, sięgnij po książkę. A Ty co o tej książce sądzisz?

OPIS:

„Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły mu rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, która pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…”

Źródło: Wydawnictwo Sonia DragaTytuł: Początek
Tytuł oryginału: Origin
Autor: Dan Brown
Cykl: Robert Langdon (tom 5)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 03-10-2017
Ilość stron: 576
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Perska miłość

Książka, która zapada w pamięć – „Perska miłość”, Laila Shukri

O tym, jak niezbyt zamożna Polka myślała, że złapała Pana Boga za nogi. Wzruszająca historia Polki, która szukała swojego szczęścia w krajach arabskich. To historia zaślepionej miłością Lidki, która poznaje w Kuwejcie przystojnego Hassana. Z początku wszystko jest pięknie.


Koszmar arabskich służących, Marcin Margielewski

„Koszmar arabskich służących”, Marcin Margielewski

Zatrważająca i niezwykle emocjonująca opowieść o biednych kobietach, które zostają służącymi w bogatych arabskich domach. Pozbawione paszportów, możliwości kontaktowania się z rodziną, zamknięte za murami wartych miliony posiadłości, pracują często bez wytchnienia i dni wolnych od pracy. Gwałcone, bite, upokarzane, nie mają szans na poskarżenie się na swój los,