Blog książkowy - Złamana nadzieja - Paweł Famus - zaczytanyksiazkoholik.pl

Ostatnia z ksiąg historii alternatywnej – „Złamana nadzieja”, Paweł Famus


„Złamana nadzieja” zabiera czytelnika w alternatywny świat, gdzie niektóre wydarzenia poszły w zaskakującą stronę. Autor nie tylko prezentuje ciekawe wizje, ale również bawi się konwencjami literackimi. To książka dla czytelników, którzy lubią poszerzać horyzonty i zastanawiać się nad tym, jak mogłoby wyglądać życie, gdyby los potoczył się inaczej.

„Złamana nadzieja” to ostatnia z ksiąg historii alternatywnej serii Progres Wsteczny. Dwie wcześniejsze to: „Nowe rozdanie” oraz „Oko cyklonu”. Oszałamiająca opowieść, która przyciąga czytelnika w niezwykły świat historii alternatywnej. Paweł Famus w swoim ostatnim tomie serii Progres Wsteczny dostarcza nie tylko fascynującej lektury, ale również stawia pytania o naturę rzeczywistości i konsekwencje historycznych wyborów. Przy recenzowaniu powieści, które są wydawanie jako seria, staram się, aby nie zdradzić tego, co może wpłynąć na odbiór wcześniejszych części i mimo wszystko zainteresować czytelników daną serią.

Książka rozpoczyna się w czasach wojny, co stanowi znakomitą kulminację dla alternatywnej historii. Famus świetnie oddaje polityczne i militarne aspekty tego alternatywnego świata, co sprawia, że czytelnik jest całkowicie zanurzony w intrygującej rzeczywistości. Przeniesienie punktu dywergencji do lat czterdziestych dwudziestego wieku pozwala na ciekawe i pełne zwrotów akcji odstępstwa od rzeczywistych wydarzeń, które są nie tylko zaskakujące, ale i przemyślane.

Jednym z największych atutów tej powieści jest umiejętność autora w zabawie konwencjami literackimi. Kreatywność Famusa dodaje książce nie tylko głębi, ale także lekkości, co stanowi przyjemny kontrast do poważnych tematów poruszanych w książce. Czytelnik może czerpać z niej zarówno poważne przemyślenia, jak i radość ze zaskakujących i nieoczekiwanych scenariuszy.

Książka, będąca ostatnim tomem serii Progres Wsteczny, doskonale prezentuje możliwości alternatywnej historii. Czytelnik zostaje wprowadzony w inny wymiar, który pobudza wyobraźnię i stawia pytania o naturę rzeczywistości oraz konsekwencje historycznych wyborów. Na końcu książki autor zamieścił słowniczek, dzięki któremu mamy możliwość od razu w trakcie czytania sprawdzić co znaczy słowo/skrót, którego nie zrozumieliśmy. Znacznie ułatwia to lekturę powieści, gdyż często nieznane zagadnienia potrafią zepsuć frajdę z czytania.

„Złamana nadzieja” stanowi znakomity finał serii Progres Wsteczny. Paweł Famus doskonale balansuje między faktami historycznymi a kreatywnymi odstępstwami, co sprawia, że powieść jest zarówno angażująca, jak i przemyślana. Czytelnicy, którzy cenią literaturę refleksyjną, odnajdą w tej książce prawdziwe znalezisko. Zakończenie serii jest satysfakcjonujące i pozostawia czytelnika z mieszanką zachwytu i zastanowienia, co jest niezwykle pozytywnym doświadczeniem czytelniczym.

„Złamana nadzieja” to powieść, która wciąga od pierwszych stron, prowadząc czytelnika przez pełen tajemnic świat alternatywnej historii. Zjawiskowy styl autora, połączony z fascynującymi wydarzeniami i refleksyjnymi aspektami powieści, sprawiają, że ta lektura na długo pozostaje w pamięci czytelnika.

Link do zakupu książki: https://www.famus.pl/zlamana-nadzieja/

Tytuł: Złamana nadzieja
Autor: Paweł Famus
Cykl: Progres wsteczny, tom 3
Gatunek: fantasy, science fiction, historyczna
Data wydania: 25-04-2023
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 58,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Przypowieści piękne brata Jakuba

Lektura obowiązkowa – „Przypowieści piękne brata Jakuba” autorstwa Zbigniewa Jarka

„Jerozolima przed narodzeniem Chrystusa. Jakub, syn Arcykapłana, opuszcza synagogę, żeby głosić prawdę ludziom na ulicy. Mądrość Bożą przekłada na opowiadane przypowieści.”


Na wakacje - "Wakacyjne przyjaciółki", Luanne Rice

Na wakacje – „Wakacyjne przyjaciółki”, Luanne Rice

Historia rozpoczęła się pewnego lata, gdy trójka dziewczyn – Stevie, Madeline oraz Emma, znalazła nić porozumienia i to niejedną! Nazwały się wakacyjnymi przyjaciółkami, ponieważ ich spotkania miały miejsce właśnie o tej porze roku. Między nimi wytworzyła się silna więź i choć każda borykała się ze swoimi problemami