Blog książkowy - Złamana nadzieja - Paweł Famus - zaczytanyksiazkoholik.pl

Ostatnia z ksiąg historii alternatywnej – „Złamana nadzieja”, Paweł Famus


„Złamana nadzieja” zabiera czytelnika w alternatywny świat, gdzie niektóre wydarzenia poszły w zaskakującą stronę. Autor nie tylko prezentuje ciekawe wizje, ale również bawi się konwencjami literackimi. To książka dla czytelników, którzy lubią poszerzać horyzonty i zastanawiać się nad tym, jak mogłoby wyglądać życie, gdyby los potoczył się inaczej.

„Złamana nadzieja” to ostatnia z ksiąg historii alternatywnej serii Progres Wsteczny. Dwie wcześniejsze to: „Nowe rozdanie” oraz „Oko cyklonu”. Oszałamiająca opowieść, która przyciąga czytelnika w niezwykły świat historii alternatywnej. Paweł Famus w swoim ostatnim tomie serii Progres Wsteczny dostarcza nie tylko fascynującej lektury, ale również stawia pytania o naturę rzeczywistości i konsekwencje historycznych wyborów. Przy recenzowaniu powieści, które są wydawanie jako seria, staram się, aby nie zdradzić tego, co może wpłynąć na odbiór wcześniejszych części i mimo wszystko zainteresować czytelników daną serią.

Książka rozpoczyna się w czasach wojny, co stanowi znakomitą kulminację dla alternatywnej historii. Famus świetnie oddaje polityczne i militarne aspekty tego alternatywnego świata, co sprawia, że czytelnik jest całkowicie zanurzony w intrygującej rzeczywistości. Przeniesienie punktu dywergencji do lat czterdziestych dwudziestego wieku pozwala na ciekawe i pełne zwrotów akcji odstępstwa od rzeczywistych wydarzeń, które są nie tylko zaskakujące, ale i przemyślane.

Jednym z największych atutów tej powieści jest umiejętność autora w zabawie konwencjami literackimi. Kreatywność Famusa dodaje książce nie tylko głębi, ale także lekkości, co stanowi przyjemny kontrast do poważnych tematów poruszanych w książce. Czytelnik może czerpać z niej zarówno poważne przemyślenia, jak i radość ze zaskakujących i nieoczekiwanych scenariuszy.

Książka, będąca ostatnim tomem serii Progres Wsteczny, doskonale prezentuje możliwości alternatywnej historii. Czytelnik zostaje wprowadzony w inny wymiar, który pobudza wyobraźnię i stawia pytania o naturę rzeczywistości oraz konsekwencje historycznych wyborów. Na końcu książki autor zamieścił słowniczek, dzięki któremu mamy możliwość od razu w trakcie czytania sprawdzić co znaczy słowo/skrót, którego nie zrozumieliśmy. Znacznie ułatwia to lekturę powieści, gdyż często nieznane zagadnienia potrafią zepsuć frajdę z czytania.

„Złamana nadzieja” stanowi znakomity finał serii Progres Wsteczny. Paweł Famus doskonale balansuje między faktami historycznymi a kreatywnymi odstępstwami, co sprawia, że powieść jest zarówno angażująca, jak i przemyślana. Czytelnicy, którzy cenią literaturę refleksyjną, odnajdą w tej książce prawdziwe znalezisko. Zakończenie serii jest satysfakcjonujące i pozostawia czytelnika z mieszanką zachwytu i zastanowienia, co jest niezwykle pozytywnym doświadczeniem czytelniczym.

„Złamana nadzieja” to powieść, która wciąga od pierwszych stron, prowadząc czytelnika przez pełen tajemnic świat alternatywnej historii. Zjawiskowy styl autora, połączony z fascynującymi wydarzeniami i refleksyjnymi aspektami powieści, sprawiają, że ta lektura na długo pozostaje w pamięci czytelnika.

Link do zakupu książki: https://www.famus.pl/zlamana-nadzieja/

Tytuł: Złamana nadzieja
Autor: Paweł Famus
Cykl: Progres wsteczny, tom 3
Gatunek: fantasy, science fiction, historyczna
Data wydania: 25-04-2023
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 58,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Drążąc głęboko ludzką psychikę rozmowa z Antonim Grycukiem autorem Samotności Boga

Drążąc głęboko ludzką psychikę: rozmowa z Antonim Grycukiem, autorem „Samotności Boga”

Zanurzenie w głębokie obszary ludzkiej psychiki, eksploracja emocji i zaskakujące tło postaci – to wszystko można znaleźć w powieści „Samotność Boga”. Rozmowa z pisarzem rzuciła światło na inspiracje, trudności w procesie twórczym oraz głęboki research, który stanowił fundament dla przedstawienia pracy


Odwilż - Zuzanna Gajewska - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Odwilż”, Zuzanna Gajewska

Kolejny tom pasjonującej serii kryminalnej z niezawodną Eweliną Zawadzką, właścicielką zakładu pogrzebowego. Do Młynar leniwie zagląda wiosna. Wita mieszkańców mżawką, widokiem zgniłej trawy i szaroburą chlapą. Topniejący śnieg ujawnia to, co miało pozostać ukryte. Podczas porannego spaceru Ewelina Zawadzka trafia na ciało topielca. Młynarska policja usiłuje ustalić tożsamość ofiary, co okazuje się nad wyraz trudne. Czy tajemnicza śmierć była wynikiem nieszczęśliwego wypadku? A może morderca