Oczami psa

„Oczami psa” autorstwa Alexandry Horowitz


Co psy wiedzą, myślą i czują. O czym myślą psy? Jak postrzegają świat i to dziwne zwierzę – człowieka?

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić i jednocześnie polecić książkę pt. „Oczami psa”. Co psy wiedzą, myślą i czują, autorstwa Alexandry Horowitz. Książkę dostałam dość dawno temu od serdecznej przyjaciółki w momencie, kiedy planowaliśmy zakup/adopcję psa. Niestety troszkę przesunęło się to w czasie, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się w naszym życiu. Po drodze pojawił się kociak, ale i na psiaka przyszedł moment … w październiku ubiegłego roku. Początki były trudne, jak to z dzieciakozwierzakami bywa, ale teraz nie wyobrażam sobie życie bez tej miauczącej rano kulki, że chce wyjść na balkon, bo ptaszki już ćwierkają, ani bez psich przytulasków, buziaków i merdającego ogona na dzień dobry.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich właścicieli psiaków. Już w trakcie czytania zaczniecie inaczej patrzeć na swojego pupila, lepiej go rozumieć. Pies to nasz przyjaciel i towarzysz życia. Czy świat jego oczami jest, chociażby w części podobny do naszego punktu widzenia? Dopóki nie było psiaka, to częściej w moje ręce wpadały książki dotyczące kotów, ale jak już pojawił się Alars, to uważam, że każdy właściciel psa powinien ją przeczytać, aby spojrzeć na psi świat zupełnie inaczej. Bardzo pouczająca lektura przedstawiająca świat z psiej perspektywy. Autorka przytacza liczne badania naukowe oraz własne obserwacje na temat zachowania psa podczas konkretnych sytuacji. To na ich podstawie zostały wyciągnięte wnioski, które pozwalają poznać psi świat. Autorka zaznacza jednak, że wnioski dotyczą tylko i wyłącznie przebadanych osobników, a więc odnoszą się właśnie do nich, a nie do wszystkich psów. Każdy pies jest indywidualnością, dlatego zachowanie jednego psa czy nawet kilku psów nie jest wcale normą dla całego gatunku.


Tytuł: Oczami psa
Tytuł oryginału: Inside of a Dog. What Dogs See, Smell and Know.
Autor: Alexandra Horowitz
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 10-11-2010
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 36,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Słup ognia - Ken Follett - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Słup ognia”, Ken Follett

„Słup ognia” to pasjonująca powieść, w której Ken Follett łączy swoje dwa ulubione tematy – historię i działalność tajnych służb. 38 milionów czytelników nie może się mylić! A tylu sięgnęło po „Filary Ziemi” oraz „Świat bez końca” i zakochało się w historii osób zaangażowanych w budowę katedry i mostu w Kingsbridge. Nowa powieść Folletta to niezwykle wciągająca historia, w której pobrzmiewają echa dwóch wcześniejszych tomów.


Prostota. Kalendarz 2022, Paulo Coelho, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Kalendarz 2022. Prostota”, Paulo Coelho

Kalendarz na 2022 rok z cytatami z dzieł brazylijskiego pisarza w pięknej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady. Paulo Coelho, uważany za alchemika słów, jest jednym z najbardziej wpływowych pisarzy współczesnych. Dla czytelników z ponad 168 krajów, niezależnie od ich wyznania i kultury, stał się prawdziwym autorytetem. Jego książki przetłumaczone na 80 języków nie tylko trafiły na czołówki list bestsellerów, ale stały się też przedmiotem socjologicznych i kulturoznawczych dyskusji.