Oczami psa

„Oczami psa” autorstwa Alexandry Horowitz


Co psy wiedzą, myślą i czują. O czym myślą psy? Jak postrzegają świat i to dziwne zwierzę – człowieka?

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić i jednocześnie polecić książkę pt. „Oczami psa”. Co psy wiedzą, myślą i czują, autorstwa Alexandry Horowitz. Książkę dostałam dość dawno temu od serdecznej przyjaciółki w momencie, kiedy planowaliśmy zakup/adopcję psa. Niestety troszkę przesunęło się to w czasie, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co wydarzy się w naszym życiu. Po drodze pojawił się kociak, ale i na psiaka przyszedł moment … w październiku ubiegłego roku. Początki były trudne, jak to z dzieciakozwierzakami bywa, ale teraz nie wyobrażam sobie życie bez tej miauczącej rano kulki, że chce wyjść na balkon, bo ptaszki już ćwierkają, ani bez psich przytulasków, buziaków i merdającego ogona na dzień dobry.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich właścicieli psiaków. Już w trakcie czytania zaczniecie inaczej patrzeć na swojego pupila, lepiej go rozumieć. Pies to nasz przyjaciel i towarzysz życia. Czy świat jego oczami jest, chociażby w części podobny do naszego punktu widzenia? Dopóki nie było psiaka, to częściej w moje ręce wpadały książki dotyczące kotów, ale jak już pojawił się Alars, to uważam, że każdy właściciel psa powinien ją przeczytać, aby spojrzeć na psi świat zupełnie inaczej. Bardzo pouczająca lektura przedstawiająca świat z psiej perspektywy. Autorka przytacza liczne badania naukowe oraz własne obserwacje na temat zachowania psa podczas konkretnych sytuacji. To na ich podstawie zostały wyciągnięte wnioski, które pozwalają poznać psi świat. Autorka zaznacza jednak, że wnioski dotyczą tylko i wyłącznie przebadanych osobników, a więc odnoszą się właśnie do nich, a nie do wszystkich psów. Każdy pies jest indywidualnością, dlatego zachowanie jednego psa czy nawet kilku psów nie jest wcale normą dla całego gatunku.


Tytuł: Oczami psa
Tytuł oryginału: Inside of a Dog. What Dogs See, Smell and Know.
Autor: Alexandra Horowitz
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 10-11-2010
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 36,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Co robić, by czytać (jeszcze) więcej książek? Wskazówki dla zapracowanych i nie tylko!

Książka to idealny sposób na relaks i odpoczynek. Czytanie poszerza wiedzę, zwiększa koncentrację, pozwala wykształcić własny światopogląd. Przydaje się też… do rozmowy


Podsumowanie czytelnicze – maj 2022

Podsumowanie czytelnicze – maj 2022

Aby tradycji stało się zadość … Poniżej przedstawiam Wam jakie książki udało mi się zrecenzować w maju. Zawsze staram się dobierać lekturę w taki sposób, aby czytanie sprawiało mi przyjemność, po przeczytaniu danej książki, żeby zostało coś w głowie a Wy, abyście mogli coś z tego wybrać dla siebie. Mam nadzieję, że i tym razem udało mi się Was czymś zainteresować.