Piekielne Niebo - Karolina Ligocka - zaczytanyksiazkoholik.pl

O upadku, przeznaczeniu i odrodzeniu – „Piekielne Niebo”, Karolina Ligocka


„Piekielne Niebo” autorstwa Karoliny Ligockiej to opowieść o upadku, przeznaczeniu i odrodzeniu, która przeniosła mnie w świat pełen mrocznych tajemnic i niezwykłych mocy.

Główna bohaterka to nastoletnia Narida pochodząca z rodu aniołów egzekutorów, jej matką jest Zerika, wysoko postawiony egzekutor pełniący funkcję doradcy głównego archanioła. Jako żołnierze Nieba odpowiadali za ład i porządek na Ziemi. Ludzie, w zależności od swoich przewinień mieli wymierzane przez nich kary: choroby, tragedie, a za największe przewidziana była kara śmierci, którą wykonywali aniołowie śmierci, jeszcze inna grupa aniołów w Niebie.

Dziewczyna zostaje oskarżona o zamordowanie innego anioła i strącona z Nieba jako upadła, tym samym zmuszona do życia na Ziemi w Rzymie jako zwykły człowiek, gdzie próbuje odbudować swoje życie po traumie upadku. Jednakże po dziesięciu latach spokojnego życia odkrywa w sobie dawne moce, a unikatowy tatuaż w postaci pysku wilka okazuje się nie tylko zwykłym obrazkiem, gdyż zwierze potrafi się materializować. Narida zaczyna podróż w głąb własnej przeszłości, aby rozwikłać zagadkę morderstwa, które doprowadziło do jej wygnania.

Od dziecka miała smykałkę do białej dłoni. Bez strachu rzucała sztyletami, nożami, a szpady, włócznie i nawet ciężkie maczugi oraz topory były jej sprzymierzeńcami…

Karolina Ligocka świetnie buduje napięcie, ukazując bohaterkę w walce z własnymi demonami zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Narida staje w obliczu demonicznych sił i zagadek, które prowadzą ją do najciemniejszych zakamarków Rzymu, odkrywając kolejne warstwy złożonej intrygi.

Dynamiczna relacja między Naridą a jej przyjacielem Rimonem dodaje głębi emocjonalnej opowieści, podczas gdy demoniczy brat Rimona wzbogaca narrację o dodatkowe elementy zagrożenia i zdrady.

Czasem trzeba upaść, by móc wznieść się wyżej.

„Piekielne Niebo” to opowieść o sile wewnętrznej przemiany, odwadze i nadziei w obliczu przeciwności. Autorka wplata wątki fantastyczne i nadprzyrodzone w realistyczną tkankę społeczeństwa, tworząc fascynującą opowieść, która trzymała mnie w napięciu do samego końca.

Stroniła od ludzi i zapewne miała ku temu ważny powód. Uważał, że ból, który nosiła w sercu, solidnie ją zahartował, opancerzył.

Książka była dla mnie miłym zaskoczeniem, polubiłam Naridę, która jest postacią pełną kontrastów i głębi psychologicznej. Z jednej strony, jest potężną egzekutorką pochodzącą z rodu aniołów, która nie zawaha się użyć swoich umiejętności w walce o dobro. Z drugiej strony, musi zmierzyć się z traumą upadku i odkryciem swojej ludzkiej natury po wygnaniu z Nieba. Jest to postać, która doświadcza przeznaczenia w najbardziej bolesny sposób, ale także odnajduje w sobie siłę do odrodzenia i przemiany. Narida prezentuje się jako osoba niezwykle zdolna, opanowana w walce i gotowa stawić czoło najciemniejszym siłom. Jednakże równocześnie jest to postać, która doświadcza wątpliwości i zmagania się z własnymi ograniczeniami oraz bólem związanym z utratą statusu anioła.

„Piekielne Niebo” to lektura nie tylko dla miłośników urban fantasy, ale dla każdego, kto szuka emocjonującej podróży przez świat magii, tajemnic i odwagi.

Tytuł: Piekielne Niebo
Autor: Karolina Ligocka
Gatunek: powieść obyczajowa, urban fantasy
Wydawnictwo Mięta
Data wydania: 03-2024
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Pomóź dziecku mniej myśleć, Christel Petitcollin, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Pomóż dziecku mniej myśleć. O wrażliwych dzieciach, które za bardzo się przejmują”, Petitcollin Christel

Nadwydajne dzieci potrzebują przede wszystkim tego, aby dorosły poświęcił czas na wyjaśnienie im, kim są, jak funkcjonują i na czym polega ich odmienność. Takie odkrycie czyni cuda.


John Grisham BIO

John Grisham

współczesny amerykański pisarz, autor 37 powieści (w tym 6 dla młodzieży), fabularyzowanego reportażu oraz zbioru opowiadań. Jego książki ukazują się w 50 językach, a ich łączny nakład przekroczył 300 milionów egzemplarzy. W 2011 roku otrzymał prestiżową nagrodę literacką Harper Lee. Po twórczość Grishama chętnie sięgają filmowcy takiej miary jak Sydney Pollack, Francis Ford Coppola, Robert Altman czy Alan J. Pakula, a ekranizacje jego powieści, m.in. Raport Pelikana z Julią Roberts i Denzelem Washingtonem