Wioletta Piasecka-niezapomniany walc -zaczytanyksiazkoholik.pl

Miłość ulotna jak motyl – „Niezapomniany walc”, Wioletta Piasecka


Kobiece dylematy: miłość czy małżeństwo? Wioletta Piasecka niesamowita autorka ponownie pozwala nam zajrzeć w głąb swojego serca.

Jak wiele małżeństw, tak i małżeństwo Wojtka i Kaliny działa bez zarzutu. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Wojtek realizuje się zawodowo, nie pozostaje również obojętny wobec swoich pasji. Kalina jak wiele kobiet oddana jest domowym obowiązkom i dokłada wszelkich starań, aby wypaść dobrze jako matka, żona czy synowa. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie to, że jej mąż prowadzi podwójne życie, a jej przestaje pasować te, w którym nadskakuje każdemu, zapominając o samej sobie. Nie otrzymując nic w zamian.

Kalina w pewnym momencie mając dość, postanawia uciec od wszystkiego, zacząć myśleć o sobie. W związku z tym wyjeżdża na słoneczną wyspę nad Morze Egejskie. Wyprawa pozwala jej dowartościować się i nabrać dystansu do swojego życia. Kobieta w trakcie pobytu poznaje mężczyznę, który przywraca jej wiarę w siebie i pokazuje, że nie powinna zapominać o sobie. Że jej potrzeby są równie ważne jak potrzeby dzieci czy męża.

Czy Kalina wybierze małżeństwo, czy miłość? Co o jej decyzji pomyślą najbliżsi?

Wioletta Piasecka jak zawsze wykazała się niezwykłą lekkością pióra, a przez powieść się wręcz płynie. Autorka w książce poruszyła temat, który dotyczy sporej ilości kobiet. Siedzenie w przysłowiowych garach i pieluchach nie zawsze jest szczytem marzeń większości kobiet. Mimo iż początkowo nie widzą świata poza tym, to z czasem cały ten domowy zgiełk zaczyna im ciążyć. Kalina chciała nadać swojemu życiu trochę barwy. Mężowie, dzieci, teściowie czy rodzice często wręcz oczekują, że skoro jest się matką i żoną, to nie można marzyć …. Codzienność potrafi zabić miłość, bo schodzi ona na dalszy plan. Nasza bohaterka nie miała prostego życia, wielu zapewne uzna, że skoro ma dzieci i męża to musi wykonywać to, co należy do jej obowiązków, ale należy pamiętać w tym wszystkim o sobie. Trochę egoizmu nie zaszkodzi. Małżeństwo to partnerstwo i podział domowych obowiązków, a nie zwalania wszystkiego na kobietę. Wiele kobiet poświęca się dla rodziny, rezygnuje z pracy, edukacji, marzeń a mężowie żyją pełnią życia, przestają patrzeć na żonę, jak na kobietę swojego życia. W pewnym momencie czara goryczy się przelewa. Wioletta Piasecka poprzez powieść prowadzi nas również przez urocze zakątki Grecji, jej oczami widzimy piękno miejsc, które dało Kalinie otuchę wbrew wszystkiemu i wszystkim. Mnie urzekła Dolina Motyli. Bohaterka poczuła, że żyje i można znacznie więcej niż tylko gotować, prać, sprzątać… Ale co ostatecznie wybierze? Małżeństwo, czy miłość? Koniecznie wrzućcie „Niezapomniany walc” do walizki, jeśli lubicie powieści, które m.in. pokazują, jak wiele może znieść kobieta dla swojej rodziny, zapominając o samej sobie i tym samym dowiecie się jakie decyzje podjęła nasza bohaterka.

Tytuł: Niezapomniany walc
Autor: Wioletta Piasecka
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 06-06-2022
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 38,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Michał Śmielak, Znachor, zaczytanyksiazkoholik.pl

Michał Śmielak, „Znachor”

Na terenie całego kraju w tajemniczych okolicznościach umierają uzdrowiciele, znachorzy i cudotwórcy. Czy to okrutny morderca obrał ich sobie za cel, czy – jak twierdzi policja – to seria niefortunnych zbiegów okoliczności? Zabójca podobno wyszukuje ofiary tylko spośród znanych uzdrowicieli i rozprawia się z nimi za pomocą metod z czasów polowań na czarownice. Jeśli nikt mu nie przeszkodzi, w Polsce zapłoną stosy


Po dwóch stronach

Niesamowita powieść historyczna – „Po dwóch stronach”, Wilbur Smith, David Churchill

„Po dwóch stronach” to kontynuacja powieści „Łzy wojny”. Jest to opowieść o losach Saffron Courtney oraz Gerharda von Meerbach. Poznali się… no właśnie. Saffy w okresie noworocznym przejechała pół Europy do przyjaciółki Chessi, która poinformowała ją, że spodziewa się oświadczyn swojego ukochanego.