Blog książkowy - Antyerotyk - Gabriela Gargaś, Anna Matusiak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Miłość, pragnienia i literacka odyseja – „Antyerotyk”, Gabriela Gargaś i Anna Matusiak


„Antyerotyk” to intymny dziennik poszukującej singielki i znudzonej mężatki.

„Antyerotyk” to pełna energii i emocji powieść, która zabiera nas w fascynującą podróż za kulisy twórczości i poszukiwania miłości. Gabriela Gargaś wraz z Anną Matusiak przedstawiają historię Kamy i Poli, przyjaciółek o różnych stylach życia i pragnieniach. Kama jest singielką, która korzysta z życia, ile się tylko da, jednak od jakiegoś czasu głęboko pragnie prawdziwej miłości, na którą nie udaje jej się natrafić. Pola, z kolei, jest mężatką z dwójką dzieci, pozornie prowadzącą idealne życie, ale zmęczoną rutyną i nudą, marzy o odnalezieniu namiętności i prawdziwej bliskości.

Kobiety postanawiają napisać powieść erotyczną, mającą stać się bestsellerem. W końcu erotyki idą jak woda – mawiały bohaterki. Pisanie książki staje się pretekstem do eksploracji własnych marzeń i rozczarowań. Za cel wzięły sobie, aby poprzez swoją powieść, poinformować inne kobiety, jak wiele z nich ma niezbyt dobre związki i braki doznań, że warto o tym mówić. Praca nad książką okazuje się jednak o wiele trudniejsza, niż się spodziewały. W centrum książki stoi temat poszukiwania prawdziwej miłości i spełnienia.

– Motyle w brzuchu, namiętność, szaleństwo, obezwładniającą rozkosz, odlotowe orgazmy. Chciałabym odlecieć do gwiazd.
– Przerażasz mnie. Mówisz jak jakaś nawiedzona, wyposzczona, niewyżyta mężatka – powiedziała Kama, która spojrzała na rozpalone policzki Poli

Losy przyjaciółek splatają się z historiami ich stworzonych bohaterek, tworząc burzliwą podróż emocjonalną. Na stronach powieści łatwo opisać idealnego mężczyznę – czułego, wrażliwego i zdolnego do niesamowitego seksu. Jednak znalezienie takiej osoby w rzeczywistości okazuje się wyzwaniem. Dwutorowa narracja nadaje powieści dynamiczny rytm i dodaje głębi emocjonalnej. Czytelnik jest zaaferowany śledzeniem zarówno życia bohaterek, jak i ich fikcyjnych postaci, które odzwierciedlają ich pragnienia i tęsknoty.

Czy Pola zdecyduje się rozpocząć nowe życie? Czy Kama odnajdzie prawdziwą miłość? Czy ich książka okaże się hitem? A może rzeczywistość nie będzie tak kolorowa, jak ich marzenia i sny?

Przez emocjonalną podróż bohaterek, autorki przemycają ważne przesłanie o różnicy między idealizmem a rzeczywistością. Przygoda z pisaniem erotyku otwiera drzwi do ich fantazji, ale także konfrontuje je z trudnościami znalezienia takich relacji w życiu codziennym. Ta szczerość i autentyczność czynią powieść jeszcze bardziej przystępną i wzruszającą.

Styl pisania jest lekki, przystępny i pełen humoru, co sprawia, że czytanie książki jest prawdziwą przyjemnością. „Antyerotyk” był moją pierwszą przygodą z twórczością Anny Matusiak, z piórem Gabrieli Gargaś spotkałam się po raz pierwszy niemal 4 lata temu. Autorki świetnie wykreowały postaci i stworzyły wciągające dialogi. Jako czytelnik nie tylko obserwowałam Kamę i Polę, ale również stałam się ich sprzymierzeńcem, towarzyszem podróży przez ich wzloty i upadki.

„Antyerotyk” to nie tylko historia o miłości i poszukiwaniu spełnienia, ale także o sile przyjaźni i odwadze podejmowania nowych wyzwań. Powieść porusza wiele tematów uniwersalnych dla współczesnych kobiet, przyciągając czytelników różnych płci i wieku. Czytelnik z pewnością zostanie zainspirowany do zastanowienia się nad własnymi marzeniami i wartościami.

Po lekturze tej książki pozostałam z mieszanką uczuć – satysfakcją, uśmiechem na twarzy, ale też pewnym refleksyjnym przemyśleniem. „Antyerotyk” to historia, która angażuje, wzrusza i daje nadzieję na to, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć swoje szczęście.

Tytuł: Antyerotyk
Autor: Gabriela Gargaś, Anna Matusiak
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Purple Book
Data wydania: 14-05-2023
Ilość stron: 296
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Być synową i nie zwariować - Katarzyna Miller - Anna Bimer - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Być synową i nie zwariować”, Katarzyna Miller, Anna Bimer

Jak się nie zgubić w trójkącie bermudzkim teściowa-syn-synowa? Można śmiało powiedzieć, że układ teściowa-syn-synowa to potencjalny trójkąt bermudzki. „Być synową i nie zwariować” jest przewodnikiem dla kobiet, które chcą wiedzieć, jak się w nim nie zgubić. W bestsellerowej książce „Być córką i nie zwariować” psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller oraz


Natasha Preston

Natasha Preston

Natasha urodziła się 5 stycznia 1988 w Anglii. Większość znajomych zwraca się do niej Tash lub Tasha. Mąż, Joseph, jest najbardziej wspierającą osobą w jej życiu. Bez jego miłości, pomocy i cierpliwości nie byłoby jej tam, gdzie jest dzisiaj. Pisanie dało jej ucieczkę, a Wattpad dał pewność siebie, której Natashy brakowało.