Na wyścigi - CRUSCHIFORM-zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która wyjątkowo rozbudza wyobraźnię – „Na wyścigi!”, CRUSCHIFORM


Czy wiecie, jak szybko porusza się kątnik domowy? A stonoga? Albo rekin? A co jest szybsze: bolid Formuły 1 czy tornado? Jeśli jesteście ciekawi, to koniecznie zajrzyjcie do książki Cruschiform „Na wyścigi!”

Przed Wami ponownie książka, która podbije serca Wasze i Waszych dzieci! Pięknie ilustrowana, w twardej oprawie i dużym formacie zaspokoi wiedzę najbardziej wymagającego dziecka, dorosłego zresztą również. Kolorystyka, w jakiej została wydana, dodaje energii, aby się w niej zatracać i poznawać tajemnice świata prędkości. Teraz już nie będzie dla nikogo tajemnicą, z jaką prędkością lata sokół wędrowny, fregata czy np. bażant? Albo to, jak szybko obraca się wokół własnej osi Ziemia. Ile razy widząc na niebie lecący meteoryt, pomyślało się: ciekawe, z jaką leci prędkością? Naszą wycieczkę po prędkości rozpoczynamy od 0,3 km/h i takich zwierzątek jak konik morski czy żółw słoniowy z Galapagos, dalej pędzimy przez 19 szybkości, kończąc na + 100 000 km/h i meteorycie. W sumie poznajemy 66 „obiektów” (zwierzęta, pojazdy, zjawiska naturalne – np. tornado, sprzęt sportowy – np. piłka tenisowa) poruszających się w 21 prędkościach.

Po przeczytaniu tej książki Wasze pociechy, jak i Wy będziecie mogli zabłysnąć wiedzą. Teksty nie są długie, dlatego też dzieci już od piątego roku życia śmiało mogą poświęcać się analizie dużych ilustracji i dyskusji z rodzeństwem, koleżeństwem, rodzicem czy dziadkami na temat prędkości otaczającego nas świata. Aby dodać wartości książce, autor na samym końcu dodał glosariusz, czyli słowniczek, który przybliży nam, czym jest prędkość oraz wyjaśni to, co zostało przedstawione na ilustracjach. Gorąco polecam.

Tytuł: Na wyścigi!
Autor: CRUSCHIFORM
Ilustracje: CRUSCHIFORM
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo: Tatarak
Ilość stron: 60
Przedział wiekowy: 5+ lat
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 52,00 zł
Tłumaczenie: Lena Hadder


Dodaj komentarz


Czytaj także

It Ends with Us - It Starts with Us - Colleen Hoover - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

„It Ends with Us” oraz „It Starts with Us”, Colleen Hoover

Powieści Colleen Hoover często zawierają elementy tragedii, traumy, emocjonalnych konfliktów oraz zawiłych relacji międzyludzkich. Często porusza też tematy dotyczące życia codziennego, przyjaźni, rodziny, a także problemów społecznych. W jej powieściach znajdują się także wątki mroczne, poruszające kwestie takie jak przemoc domowa, czy choroby psychiczne.


Kiecka i krynolina, Aleksandra Katarzyna Maludy, zaczytanyksiazkoholik.pl

Dwie epoki i dwie Zośki – „Kiecka i krynolina”, Aleksandra Katarzyna Maludy

Jakież było moje zdziwienie, kiedy usłyszałam o tej powieści. Od razu przypomniał mi się film z 1976 roku „Zwariowany piątek”. Dwie kobiety, ten sam problem-zdrada męża, dwie różne epoki – rok 2019 oraz okres powstania styczniowego. Mąż Zośki uległ urokowi koleżanki z pracy a Zofii francuskiej guwernantce. Obie dziewczyny ronią łzy do lustra, zastanawiając się, co będzie