Na wyścigi - CRUSCHIFORM-zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która wyjątkowo rozbudza wyobraźnię – „Na wyścigi!”, CRUSCHIFORM


Czy wiecie, jak szybko porusza się kątnik domowy? A stonoga? Albo rekin? A co jest szybsze: bolid Formuły 1 czy tornado? Jeśli jesteście ciekawi, to koniecznie zajrzyjcie do książki Cruschiform „Na wyścigi!”

Przed Wami ponownie książka, która podbije serca Wasze i Waszych dzieci! Pięknie ilustrowana, w twardej oprawie i dużym formacie zaspokoi wiedzę najbardziej wymagającego dziecka, dorosłego zresztą również. Kolorystyka, w jakiej została wydana, dodaje energii, aby się w niej zatracać i poznawać tajemnice świata prędkości. Teraz już nie będzie dla nikogo tajemnicą, z jaką prędkością lata sokół wędrowny, fregata czy np. bażant? Albo to, jak szybko obraca się wokół własnej osi Ziemia. Ile razy widząc na niebie lecący meteoryt, pomyślało się: ciekawe, z jaką leci prędkością? Naszą wycieczkę po prędkości rozpoczynamy od 0,3 km/h i takich zwierzątek jak konik morski czy żółw słoniowy z Galapagos, dalej pędzimy przez 19 szybkości, kończąc na + 100 000 km/h i meteorycie. W sumie poznajemy 66 „obiektów” (zwierzęta, pojazdy, zjawiska naturalne – np. tornado, sprzęt sportowy – np. piłka tenisowa) poruszających się w 21 prędkościach.

Po przeczytaniu tej książki Wasze pociechy, jak i Wy będziecie mogli zabłysnąć wiedzą. Teksty nie są długie, dlatego też dzieci już od piątego roku życia śmiało mogą poświęcać się analizie dużych ilustracji i dyskusji z rodzeństwem, koleżeństwem, rodzicem czy dziadkami na temat prędkości otaczającego nas świata. Aby dodać wartości książce, autor na samym końcu dodał glosariusz, czyli słowniczek, który przybliży nam, czym jest prędkość oraz wyjaśni to, co zostało przedstawione na ilustracjach. Gorąco polecam.

Tytuł: Na wyścigi!
Autor: CRUSCHIFORM
Ilustracje: CRUSCHIFORM
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo: Tatarak
Ilość stron: 60
Przedział wiekowy: 5+ lat
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 52,00 zł
Tłumaczenie: Lena Hadder


Dodaj komentarz


Czytaj także

Okudżawa, Dmitrij Bykow, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Okudżawa. Życie, piosenki, legenda” autorstwa Dmitrija Bykowa

Chociaż od lat sześćdziesiątych piosenki Okudżawy (1924–1997) cieszą się w Polsce niezmiennym powodzeniem, prawie nic nie wiemy o życiu ich autora. Sam starał się mówić o nim jak najmniej. A jest to życiorys tragiczny, będący odzwierciedleniem całej epoki porewolucyjnej Rosji od lat represji stalinowskich po epokę „zastoju” Breżniewa i upadek ZSRR.


Mowy nie ma-Żaneta Pawlik-zaczytanyksiazkoholik.pl

Na życiowym zakręcie – „Mowy nie ma!” Żanety Pawlik

„O życiowych zakrętach i nowych początkach. Nigdy nie jest za późno.” Małgorzata ma niemal czterdzieści lat i kilkanaście lat małżeństwa za sobą. Jak wiele kobiet na pierwszy rzut oka wydaje się spełniona w tym, co jej życie dało: kocha swoją pracę w szkole, ma męża i nastoletnią córkę. Jednak na tym niby idealnym życiu są rysy, a raczej szpary. Jej pożycie małżeńskie od pewnego