Na wyścigi - CRUSCHIFORM-zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która wyjątkowo rozbudza wyobraźnię – „Na wyścigi!”, CRUSCHIFORM


Czy wiecie, jak szybko porusza się kątnik domowy? A stonoga? Albo rekin? A co jest szybsze: bolid Formuły 1 czy tornado? Jeśli jesteście ciekawi, to koniecznie zajrzyjcie do książki Cruschiform „Na wyścigi!”

Przed Wami ponownie książka, która podbije serca Wasze i Waszych dzieci! Pięknie ilustrowana, w twardej oprawie i dużym formacie zaspokoi wiedzę najbardziej wymagającego dziecka, dorosłego zresztą również. Kolorystyka, w jakiej została wydana, dodaje energii, aby się w niej zatracać i poznawać tajemnice świata prędkości. Teraz już nie będzie dla nikogo tajemnicą, z jaką prędkością lata sokół wędrowny, fregata czy np. bażant? Albo to, jak szybko obraca się wokół własnej osi Ziemia. Ile razy widząc na niebie lecący meteoryt, pomyślało się: ciekawe, z jaką leci prędkością? Naszą wycieczkę po prędkości rozpoczynamy od 0,3 km/h i takich zwierzątek jak konik morski czy żółw słoniowy z Galapagos, dalej pędzimy przez 19 szybkości, kończąc na + 100 000 km/h i meteorycie. W sumie poznajemy 66 „obiektów” (zwierzęta, pojazdy, zjawiska naturalne – np. tornado, sprzęt sportowy – np. piłka tenisowa) poruszających się w 21 prędkościach.

Po przeczytaniu tej książki Wasze pociechy, jak i Wy będziecie mogli zabłysnąć wiedzą. Teksty nie są długie, dlatego też dzieci już od piątego roku życia śmiało mogą poświęcać się analizie dużych ilustracji i dyskusji z rodzeństwem, koleżeństwem, rodzicem czy dziadkami na temat prędkości otaczającego nas świata. Aby dodać wartości książce, autor na samym końcu dodał glosariusz, czyli słowniczek, który przybliży nam, czym jest prędkość oraz wyjaśni to, co zostało przedstawione na ilustracjach. Gorąco polecam.

Tytuł: Na wyścigi!
Autor: CRUSCHIFORM
Ilustracje: CRUSCHIFORM
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo: Tatarak
Ilość stron: 60
Przedział wiekowy: 5+ lat
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 52,00 zł
Tłumaczenie: Lena Hadder


Dodaj komentarz


Czytaj także

zaczytanyksiazkoholik.pl-Międzynarodowy-Dzień-Książki-dla-Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to Święto, obchodzone 2 kwietnia – w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi


629 kości, M.M. Perr, zaczytanyksiazkoholik.pl

Zaskakująco dobry debiut! – „629 kości”, M.M. Perr

Profesor Szklarski zawsze dbał o bezpieczeństwo swoich uczniów. Od dwudziestu lat organizował wycieczki maturalne w to samo miejsce i o tej samej porze. Bieszczady. Niestety jak to często w górach bywa, warunki pogodowe potrafią ulec zmianie z minuty na minutę. Zgubili drogę. Zeszli ze szlaku. Chcąc schronić się przed burzą śnieżną włamali się do napotkanej po drodze chaty. Rozglądając się po niej, natrafili na pokój, w którym znajdowały się skrzynki a w nich kości