Na wyścigi - CRUSCHIFORM-zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która wyjątkowo rozbudza wyobraźnię – „Na wyścigi!”, CRUSCHIFORM


Czy wiecie, jak szybko porusza się kątnik domowy? A stonoga? Albo rekin? A co jest szybsze: bolid Formuły 1 czy tornado? Jeśli jesteście ciekawi, to koniecznie zajrzyjcie do książki Cruschiform „Na wyścigi!”

Przed Wami ponownie książka, która podbije serca Wasze i Waszych dzieci! Pięknie ilustrowana, w twardej oprawie i dużym formacie zaspokoi wiedzę najbardziej wymagającego dziecka, dorosłego zresztą również. Kolorystyka, w jakiej została wydana, dodaje energii, aby się w niej zatracać i poznawać tajemnice świata prędkości. Teraz już nie będzie dla nikogo tajemnicą, z jaką prędkością lata sokół wędrowny, fregata czy np. bażant? Albo to, jak szybko obraca się wokół własnej osi Ziemia. Ile razy widząc na niebie lecący meteoryt, pomyślało się: ciekawe, z jaką leci prędkością? Naszą wycieczkę po prędkości rozpoczynamy od 0,3 km/h i takich zwierzątek jak konik morski czy żółw słoniowy z Galapagos, dalej pędzimy przez 19 szybkości, kończąc na + 100 000 km/h i meteorycie. W sumie poznajemy 66 „obiektów” (zwierzęta, pojazdy, zjawiska naturalne – np. tornado, sprzęt sportowy – np. piłka tenisowa) poruszających się w 21 prędkościach.

Po przeczytaniu tej książki Wasze pociechy, jak i Wy będziecie mogli zabłysnąć wiedzą. Teksty nie są długie, dlatego też dzieci już od piątego roku życia śmiało mogą poświęcać się analizie dużych ilustracji i dyskusji z rodzeństwem, koleżeństwem, rodzicem czy dziadkami na temat prędkości otaczającego nas świata. Aby dodać wartości książce, autor na samym końcu dodał glosariusz, czyli słowniczek, który przybliży nam, czym jest prędkość oraz wyjaśni to, co zostało przedstawione na ilustracjach. Gorąco polecam.

Tytuł: Na wyścigi!
Autor: CRUSCHIFORM
Ilustracje: CRUSCHIFORM
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo: Tatarak
Ilość stron: 60
Przedział wiekowy: 5+ lat
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 52,00 zł
Tłumaczenie: Lena HadderDodaj komentarz


Czytaj także

Sadhguru BIO, zaczytanyksiazkoholik.pl

Sadhguru Jaggi Vasudev

Jaggi Vasudev znany jako Sadhguru jest indyjskim joginem, który uczy jogi, medytacji i często odpowiada na pytania związane z duchowością. Znany jest z przenikliwego dowcipu, humoru i umiejętności łączenia starożytnej jogi indyjskiej z nowoczesnym życiem. Założył ośrodek Isha Yogi i promował kilka zagadnień związanych z ochroną środowiska. Podróżował po całym świecie, przemawiając w miejscach od Davos po ONZ. Promuje duchowość, która kładzie nacisk na osobistą przemianę, czyste życie i świadomość społeczną.


Być jak konduktor, przemysław Brych, zaczytanyksiazkoholik.pl

Magia pociągu- „Być jak konduktor”, Przemysław Brych

„W krótkich, utrzymanych w rytmie stukotu kół pociągu relacjach jak w kalejdoskopie oglądamy zalety, sekrety i meandry codziennej służby konduktorskiej w pociągach osobowych…” W trakcie czytania dowiemy się, jak wygląda praca konduktora, ale przede wszystkim, dlaczego Przemysław nim został i jaką drogę musiał pokonać do założenia uniformu konduktorskiego.