Na wyścigi - CRUSCHIFORM-zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka, która wyjątkowo rozbudza wyobraźnię – „Na wyścigi!”, CRUSCHIFORM


Czy wiecie, jak szybko porusza się kątnik domowy? A stonoga? Albo rekin? A co jest szybsze: bolid Formuły 1 czy tornado? Jeśli jesteście ciekawi, to koniecznie zajrzyjcie do książki Cruschiform „Na wyścigi!”

Przed Wami ponownie książka, która podbije serca Wasze i Waszych dzieci! Pięknie ilustrowana, w twardej oprawie i dużym formacie zaspokoi wiedzę najbardziej wymagającego dziecka, dorosłego zresztą również. Kolorystyka, w jakiej została wydana, dodaje energii, aby się w niej zatracać i poznawać tajemnice świata prędkości. Teraz już nie będzie dla nikogo tajemnicą, z jaką prędkością lata sokół wędrowny, fregata czy np. bażant? Albo to, jak szybko obraca się wokół własnej osi Ziemia. Ile razy widząc na niebie lecący meteoryt, pomyślało się: ciekawe, z jaką leci prędkością? Naszą wycieczkę po prędkości rozpoczynamy od 0,3 km/h i takich zwierzątek jak konik morski czy żółw słoniowy z Galapagos, dalej pędzimy przez 19 szybkości, kończąc na + 100 000 km/h i meteorycie. W sumie poznajemy 66 „obiektów” (zwierzęta, pojazdy, zjawiska naturalne – np. tornado, sprzęt sportowy – np. piłka tenisowa) poruszających się w 21 prędkościach.

Po przeczytaniu tej książki Wasze pociechy, jak i Wy będziecie mogli zabłysnąć wiedzą. Teksty nie są długie, dlatego też dzieci już od piątego roku życia śmiało mogą poświęcać się analizie dużych ilustracji i dyskusji z rodzeństwem, koleżeństwem, rodzicem czy dziadkami na temat prędkości otaczającego nas świata. Aby dodać wartości książce, autor na samym końcu dodał glosariusz, czyli słowniczek, który przybliży nam, czym jest prędkość oraz wyjaśni to, co zostało przedstawione na ilustracjach. Gorąco polecam.

Tytuł: Na wyścigi!
Autor: CRUSCHIFORM
Ilustracje: CRUSCHIFORM
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo: Tatarak
Ilość stron: 60
Przedział wiekowy: 5+ lat
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 52,00 zł
Tłumaczenie: Lena Hadder


Dodaj komentarz


Czytaj także

Alicja Sinicka

Alicja Sinicka

Zadebiutowałam w 2017 roku dobrze przyjętą książką pt „Oczy wilka”. Obecnie mam na swoim koncie kolejne powieści pt. „W jego oczach” (kontynuacja „Oczu wilka”) oraz „Winna”. W styczniu premierę będzie miała moja najnowsza książka pt „Stażystka” która rozpocznie serię thrillerów osadzonych w moim rodzinnym mieście – w Oławie.


Podsumowanie czytelnicze - luty 2023 - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Podsumowanie czytelnicze – luty 2023

Jak co miesiąc nadszedł czas na podsumowanie zrecenzowanych książek. Tym razem mowa oczywiście o lutym. Mam nadzieję, że wśród nich znajduje się taka, która dzięki mojej opinii Was zainteresowała. Zadbałam również jak zawsze o różnorodność gatunkową: kryminał, sensacja, thriller psychologiczny, literatura obyczajowa, romans, fantastyka, literatura piękna, thriller, kryminał historyczny czy literatura młodzieżowa.