Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego - Natacha Calestrémé - zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Klucz do uzdrowienia – „Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego”, Natacha Calestrémé


„Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego” to książka napisana przez Natachę Calestrémé. Poradnik ten skupia się na temacie radzenia sobie z emocjami i zarządzania nimi w codziennym życiu. Autorka proponuje 22 rytuały, które mogą umocnić więź pomiędzy ciałem i duszą. Natacha Calestrémé sięga po mądrości uzdrowicieli i szamanów. Dzięki ich pomocy udało jej się odmienić podejście do własnego życia i przede wszystkim siebie samej.

Pomóż sobie w chwilach wyczerpania i bezsilności, odzyskaj chęć działania i kontrolę nad trudnymi emocjami!

Życie doświadcza wszystkich nas bez względu na wiek, pochodzenie, rasę czy np. płeć. Często jesteśmy wręcz pewni, że uodporniliśmy się na zadawane nam przez życie rany. Kiedy po jednej się podnosimy, kolejna nas spycha ponownie na dno. Jest ich ogrom: żałoba, rozstanie, choroba, problemy rodzinne lub zawodowe – nie sposób wyliczyć co może zachwiać nasze emocje.

Naszym celem jest zmienić podejście do przeciwności losu. Z czasem zauważamy, że każda trudność, która nas spotyka, staje się dla nas cenną lekcją. Autorka pomaga nam z każdego doświadczenia, które często nazywamy atakami innych osób wyciągnąć coś pozytywnego.

Każdy z nas nosi rany. Jest ich pięć: rana odrzucenia, porzucenia, upokorzenia, zdrady oraz niesprawiedliwości. Dwie lub trzy są dominujące w naszym życiu. Natacha Calestrémé każdą z tych ran, dokładnie nam opisuje, przedstawia, w jaki sposób ona wpływa na nasze życie oraz co możemy zrobić, aby nad nią popracować.

Aby uwolnić się od rany porzucenia, należy przestać nadmiernie przywiązywać się do opinii innych ludzi. Trzeba jednak uważać, żeby pierwsza lepsza różnica zdań nie stała się pretekstem do porzucenia przyjaciół lub znajomych, a także starać się nie porzucać rozpoczętych projektów (pasji, hobby, pomysłów …)

Życie jest tak skonfigurowane, że przez nie całe będziemy przyciągali do siebie ludzi i sytuacje, które każą nam doświadczyć naszych ran. Każde takie przyciąganie danych ran będzie miało na celu uleczanie ich.

Zapewne wiele osób zgodzi się z autorką, że wielu z nas lepiej dba o samochód niż o własne ciało, przykład: w samochodzie wymienimy np. klocki hamulcowe, a w naszym ciele jedynie objawy łagodzimy. Rzadko, kiedy przejmujemy się źródłem danego problemu. Często, zamiast rozwiązywać problemy, uciekamy od nich. Nie przynosi to nic dobrego.

Autorka w „Rozmowie z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego” przedstawiam nam w jednym z rozdziałów emocjonalną symbolikę chorób. Rzadko szukamy źródła danej choroby w naszych emocjach, ale czytając je trudno się z autorką nie zgodzić. Przykład:

Szumy uszne: miałyby być efektem zbyt wielkiej presji, jaką wywieramy na siebie w życiu zawodowym i rodzinnym, oraz nieumiejętność wsłuchania się w swoje potrzeby.

Autorka podkreśla, że dopóki nie przepracujemy naszych emocji i relacji z innymi, dopóty nasze ciało będzie dawało nam znać poprzez różne schorzenia. Zaczniemy dostrzegać związek pomiędzy objawami chorobowymi a naszymi emocjami.

Jednym z głównych atutów książki jest jej prosty i przystępny język. Natacha Calestrémé, stara się przedstawić swoje pomysły w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców, co czyni tę książkę łatwą do zrozumienia nawet dla osób, które nie mają wiedzy z zakresu psychologii czy terapii. Książka zawiera też wiele praktycznych wskazówek i ćwiczeń, które pomogą czytelnikom wdrożyć proponowane rytuały w codziennym życiu.

Ogólnie rzecz biorąc, „Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego” to interesująca i przydatna książka dla osób, które chcą lepiej radzić sobie z emocjami i poprawić swoje samopoczucie. Połączyć ciało z duszą. Autorka przedstawia czytelnikom skuteczne narzędzia i techniki, które mogą pomóc im osiągnąć emocjonalne wyzwolenie i lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu. Jeśli szukasz praktycznych wskazówek i narzędzi do radzenia sobie z emocjami, to ta książka na pewno Cię zainteresuje.

Tytuł: Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego
Autor: Natacha Calestrémé
Gatunek: poradniki
Wydawnictwo Feeria
Data wydania: 23-11-2022
Ilość stron: 264
Oprawa: miekkan ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Angelika Mróz


Dodaj komentarz


Czytaj także

Hawkins Horrors. Zbiór przerażających opowieści. Stranger Thing-Matthew J. Gilbert-zaczytanyksiazkoholik.pl.jpg

„Hawkins Horrors. Zbiór przerażających opowieści. Stranger Things”, Matthew J. Gilbert

Witajcie w mrocznym świecie Stranger Things! Pewnego wieczoru Dustin, Lucas, Max i ich przyjaciele wypożyczają kilka filmów wideo. Kiedy jednak z powodu awarii prądu nie mogą ich obejrzeć, zaczynają opowiadać sobie przerażające historie związane z ich miasteczkiem. Jakie tajemnice skrywa stary szpital


Wielka Panda i Mały Smok, James Norbury, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Wielka Panda i Mały Smok”, James Norbury

Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga. Piękne ilustracje oraz rozpisana na dwa głosy opowieść o przyjaźni, odwadze, czułości dla samego siebie… i o tym, dlaczego warto czasem napić się herbaty. Przed Wami książka, która podbije Wasze serca! Wielka Panda i Mały Smok podejmują wspólną podróż, choć dobrze się nie znają. Szybko gubią drogę – jak wielu z nas w życiu – ale wiedzą, że stracenie z oczu celu często pozwala dostrzec wspaniałości, których zazwyczaj