Królowa dzikusów - Joanna Lampka - zaczytanyksiazkoholik.pl

Joanna Lampka ze swoją najnowszą pozycją pt. „Królowa Dzikusów”


„Królowa Dzikusów” to trzeci tom Mistrza Gry, który od pierwszego tomu urzekł mnie swoją oryginalnością. Krwawa wojna dobiega końca. Armia pod dowództwem Iana Lancastera miażdży wszystko, co napotka na swojej drodze. Do podbicia została tylko Północ, która się nie poddaje i stawia opór. Na jej czele stoi Aline, która robi wszystko, co w jej mocy. Mimo iż Północ strategicznie nie jest ważna, to podbicie jej ma tylko cel zemsty na byłej kochance i córce wroga. Jako kobieta doszła niezwykle daleko, dając tym samym więcej wiary w siebie osobom, które w nią wierzą.

Czy Aline ma dość siły, żeby sprostać pokładanym w niej nadziejom? Czy Michel, jej mąż, stanie u boku dziewczyny w każdej sytuacji? I co wyniknie ze spotkania byłych kochanków, zważywszy na to, że w mrocznych podziemiach Aline skrywa coś, czego Ian się nie spodziewa?

„Królowa Dzikusów”, mimo iż zawiera mniej magii czy wątków romantycznych niż dwa wcześniejsze tomy, to bardziej obfituje w opisy wojny. Jak dla mnie nie ma to znaczenia, gdyż i tak jest wciągająca. Joanna Lampka w dalszym ciągu potrafi zaskoczyć czytelnika, przedstawia nam trzy zgoła inne światy. Każdy bardziej zaskakujący od innego. Lubię, kiedy nasi bohaterowie się zmieniają, dojrzewają, i tak jest tutaj z Aline. Autorka ponownie sprytnie i ułatwiające zagłębienie się w historię zamieszcza mapy na początku książki przedstawiające Kontynent Zachodni oraz Królestwo Żeglarzy. Powieść wręcz się pochłania. Użyte w książce słownictwo nie sprawia problemu i czyta się ją płynnie. Opisy działają na wyobraźnię. Autorka stopniuje napięcie, a każda kolejna strona przynosi nam coś zaskakującego. Pomimo tego, że jest to fantastyka, nie brakuje tutaj elementów romansu, erotyki, przygody czy też akcji. Jeśli jesteście fanami powieści z gatunku fantastyki, to moim zdaniem warto sięgnąć po cykl Mistrz Gry.

Tytuł: Królowa Dzikusów
Autor: Joanna Lampka
Cykl: Mistrz Gry (tom 3)
Gatunek: fantasy, science fiction, fantastyka
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 04-05-2022
Ilość stron: 361
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 56,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Anna Kusiak, Cień judasza, zaczytanyksiazkoholik.pl

Coś z dreszczykiem – „Cień Judasza” autorstwa Anny Kusiak

„Prawda. Ile poświęcisz, by ją poznać?”. Alek Rogoziński o debiucie Anny Kusiak mówi: „Zbrodnia, samobójstwo, poszukiwanie prawdy … Rozgrywająca się w dwóch planach czasowych, wciągająca, unikająca schematów kryminalna powieść Anny Kusiak trzyma w napięciu do ostatniej strony”.


Mała Norymberga

„Mała Norymberga”, Agnieszka Dobkiewicz

Lato 1946 roku, Świdnica. W atmosferze sensacji do miasta przybywa transport więźniów – byłych esesmanów, obozowych katów. Wśród nich jest sześciu wartowników KL Gross-Rosen, zatrzymanych przez aliantów i sowietów w roku 1945. Rozpoczyna się żmudne śledztwo, w którym polska prokuratura próbuje im udowodnić winę.