„Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty”, James Clear, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty”, James Clear


„Drobne zmiany, niezwykłe efekty. „Atomowe nawyki” to sprawdzona i poparta naukowymi dowodami metoda kształtowania dobrych przyzwyczajeń i wyzbywania się złych nawyków.” Czy zatem autor James Clear przedstawił coś, czego jeszcze nie wiedziałam?

„Fundamentem książki jest model nawyków składający się z czterech kroków (wskazówka, pragnienie, reakcja i nagroda) oraz czterech praw zmiany zachowania, które z tych kroków wynikają.”

  • Prawo pierwsze – uczyń to oczywistym
  • Prawo drugie – uczyń to atrakcyjnym
  • Prawo trzecie – uczyń to łatwym
  • Prawo czwarte – uczyń to satysfakcjonującym

Co mówią o książce inni?

Praktyczna. Inspirująca. Motywująca. Książka Jamesa Cleara to błyskotliwie napisany, wsparty teorią behawioryzmu poradnik prezentujący skuteczne podejście do budowania nawyków. Ta fascynująca lektura pozwala zrozumieć mechanizmy kierujące naszym codziennym zachowaniem. Na kanwie inspirujących przykładów James Clear pokazuje, jak drobne nawyki decydują o naszym życiu – często wiele lat później. Fenomenalna książka o tym, jak odnieść sukces metodą małych kroków.Ewa Szmidt-Belcarz, CEO Grupy Empik

Zwycięzcy i przegrani mają te same cele. Dlaczego więc jedni wygrywają, a inni nie? Otóż tajemnica tkwi w sile nawyków i zmianach, które dokonują się na trwałe w tożsamości. Dopóki postęp nie stanie się częścią ciebie, dopóty będzie tylko przejściowy – stwierdza autor. James Clear przedstawia sprawdzony zestaw metod, które pozwalają stworzyć system myślenia i działania prowadzący do zmiany postrzegania siebie, a w rezultacie do osiągnięcia spodziewanych efektów. Proces, który autor przedstawia w książce, jest mi bliski od lat. Stosując w praktyce podejście kognitywistyczne, oparte na mobilizowaniu neuroplastyczności mózgu, wraz z moimi klientami głęboko doświadczam tego, że rozpoczynając od małych kroków, możemy odnosić duże osobiste zwycięstwa. Serdecznie polecam „atomową” metodę Cleara.Maciej Bennewicz, Instytut Kognitywistyki, www.instytutbennewicz.pl


Złe nawyki mają autokatalityczny charakter: napędzają same siebie.

Książka została ciekawie opracowana. Podsumowania po każdym dziale pozwalają nam na chwilę się zatrzymać i przeanalizować to, co właśnie przeczytaliśmy a z układu tabelarycznego możemy dowiedzieć się, jak w każdym z praw można wypracować dobry nawyk. Ja osobiście wyciągnęłam z niej kilka ważnych dla siebie kwestii i mam nadzieje, że Wam również się to uda.


Źródło: Wydawnictwo GalaktykaTytuł: Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty
Tytuł oryginału: Atomic Habits
Autor: James Clear
Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 01-10-2019
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 44,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

zaczytanyksiazkoholik.pl

Ministerstwo Edukacji planuje zmienić listę lektur. Polska Izba Książka odpowiada swoim zestawieniem

8 czerwca Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o planowanych zmianach na listach lektur szkolnych. W zestawieniu ma się znaleźć m.in. Jan Paweł II, a zabraknie Rafała Kosika.


Wioletta Piasecka.BIOfot. Adam Widowski

Wioletta Piasecka

W 2020 r. ukazała się „Przyjdzie pogoda na miłość”, która zapoczątkowała serię powieści autorstwa Wioletty Piaseckiej dla dorosłych czytelników. Pisarka ma jednak w dorobku ponad dwadzieścia książek dla dzieci, jak również scenariuszy teatralnych, wierszy, tekstów piosenek oraz słuchowisk radiowych. Jest autorką książki „Karol Wojtyła zanim został papieżem”. W 2020 r. otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekt „Zakochaj się w słowach, sięgnij po marzenia”.