„Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty”, James Clear, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty”, James Clear


„Drobne zmiany, niezwykłe efekty. „Atomowe nawyki” to sprawdzona i poparta naukowymi dowodami metoda kształtowania dobrych przyzwyczajeń i wyzbywania się złych nawyków.” Czy zatem autor James Clear przedstawił coś, czego jeszcze nie wiedziałam?

„Fundamentem książki jest model nawyków składający się z czterech kroków (wskazówka, pragnienie, reakcja i nagroda) oraz czterech praw zmiany zachowania, które z tych kroków wynikają.”

  • Prawo pierwsze – uczyń to oczywistym
  • Prawo drugie – uczyń to atrakcyjnym
  • Prawo trzecie – uczyń to łatwym
  • Prawo czwarte – uczyń to satysfakcjonującym

Co mówią o książce inni?

Praktyczna. Inspirująca. Motywująca. Książka Jamesa Cleara to błyskotliwie napisany, wsparty teorią behawioryzmu poradnik prezentujący skuteczne podejście do budowania nawyków. Ta fascynująca lektura pozwala zrozumieć mechanizmy kierujące naszym codziennym zachowaniem. Na kanwie inspirujących przykładów James Clear pokazuje, jak drobne nawyki decydują o naszym życiu – często wiele lat później. Fenomenalna książka o tym, jak odnieść sukces metodą małych kroków.Ewa Szmidt-Belcarz, CEO Grupy Empik

Zwycięzcy i przegrani mają te same cele. Dlaczego więc jedni wygrywają, a inni nie? Otóż tajemnica tkwi w sile nawyków i zmianach, które dokonują się na trwałe w tożsamości. Dopóki postęp nie stanie się częścią ciebie, dopóty będzie tylko przejściowy – stwierdza autor. James Clear przedstawia sprawdzony zestaw metod, które pozwalają stworzyć system myślenia i działania prowadzący do zmiany postrzegania siebie, a w rezultacie do osiągnięcia spodziewanych efektów. Proces, który autor przedstawia w książce, jest mi bliski od lat. Stosując w praktyce podejście kognitywistyczne, oparte na mobilizowaniu neuroplastyczności mózgu, wraz z moimi klientami głęboko doświadczam tego, że rozpoczynając od małych kroków, możemy odnosić duże osobiste zwycięstwa. Serdecznie polecam „atomową” metodę Cleara.Maciej Bennewicz, Instytut Kognitywistyki, www.instytutbennewicz.pl


Złe nawyki mają autokatalityczny charakter: napędzają same siebie.

Książka została ciekawie opracowana. Podsumowania po każdym dziale pozwalają nam na chwilę się zatrzymać i przeanalizować to, co właśnie przeczytaliśmy a z układu tabelarycznego możemy dowiedzieć się, jak w każdym z praw można wypracować dobry nawyk. Ja osobiście wyciągnęłam z niej kilka ważnych dla siebie kwestii i mam nadzieje, że Wam również się to uda.


Źródło: Wydawnictwo GalaktykaTytuł: Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty
Tytuł oryginału: Atomic Habits
Autor: James Clear
Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 01-10-2019
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Paweł Jaszcuk wywiad

Rozmowa z Pawłem Jaszczukiem: odkrywanie historii poprzez słowo

Paweł Jaszczuk, autor m.in. powieści, którą objęłam patronatem medialnym, pt. „Za głosem serca” w trakcie rozmowy zdradza nam, co wspólnego ma Jego debiut literacki „Testament Schlichtingera” z niespokojnym snem, do jakiego rodzaju czytelników zamierza docierać ze swoimi książkami czy np. jacy pisarze wywarli duży wpływ na Jego twórczość. Odpowiedzi na te pytania, jak i wiele więcej znajdziecie w poniższej rozmowie.


Kobiety, które czują za bardzo, Katarzyna Kucewicz, zaczytanyksiazkoholik.pl

Katarzyna Kucewicz, „Kobiety, które czują za bardzo”

Wyjątkowa wrażliwość. Dar czy przekleństwo? Czujesz się przytłoczona własnymi emocjami? Bardzo łatwo cię zranić? Fatalnie radzisz sobie w tłumie ludzi? Masz wrażenie, że nie pasujesz do współczesnej rzeczywistości? Nadmiernie przejmujesz się krytyką i zdaniem innych? Czasami chciałabyś po prostu schować się przed całym światem?