Lisa Scottoline - Czekam na Ciebie - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Jak daleko jest w stanie posunąć się kobieta – „Czekam na ciebie”, Lisa Scottoline


„Czekam na ciebie” to książka napisana przez autorkę bestsellerów Lisę Scottoline, która na swoim koncie posiada blisko 30 książek, które ukazały się drukiem w trzydziestu pięciu krajach. Jej powieści zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów.

Najbardziej na świecie pragnęła zostać matką. A teraz boi się, że ojcem jej wymarzonego dziecka jest seryjny morderca.

Christine Nilsson wraz ze swoim mężem pragną najbardziej na świecie zostać rodzicami. Niestety los z nich zadrwił i niedane im było zostać w pełni biologicznymi rodzicami. Po wielu rozmowach i analizach zdecydowali się na bank spermy. Wybrali dawcę i niebawem Christine zachodzi w ciążę. Zalewa ją fala niewyobrażalnego szczęścia.

Pewnego dnia w wiadomościach rozpoznaje swojego dawcę, którego pamięta ze zdjęć. Zachary Jeffcoat został oskarżony o zabójstwo trzech pielęgniarek. Kobieta nie może uwierzyć, ale wszystko na to wskazuje, Marcus, jej mąż uspokaja żonę, że mężczyzna jest tylko podobny do ich dawcy i na 100% to nie on. Christine jednak nie odpuszcza. Wierzy w swoje przeczucie.

Kobieta musi wiedzieć, czy biologiczny ojciec jej dziecka był zdolny do morderstwa. Nie zważając na obiekcje męża, sama podejmuje decyzję, że musi się tego dowiedzieć. Robi to wbrew niemu. Za wszelką cenę chce oczyścić ich dawcę z zarzutów, co spowoduje poważne problemy w ich małżeństwie. Chce poznać prawdę, nie zważa na to, jak bardzo ucierpi ich małżeństwo.

Czy Christine dopnie swego i pozna prawdę? Jak zareaguje na to, co odkryje?

Jedną z największych zalet tej książki jest jej wciągająca akcja i nieprzewidywalne zwroty fabuły. Scottoline świetnie buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności, aż do ostatniej strony. Christine jest bardzo interesującą postacią – jest silna i uparta, ale ma też swoje słabości i wątpliwości. Autorka ma lekki, przyjemny styl pisania i potrafi opisać emocje swoich bohaterów w sposób, który pozwala czytelnikowi lepiej ich zrozumieć i wczuć się w ich sytuację. Pisarka porusza trudne tematy, z którymi muszą się zmierzyć bohaterowie jako przyszli rodzice, takie, których wielu z nas nawet sobie nie wyobraża.

Wciągająca akcja, interesującymi bohaterami i dobry styl pisania, sprawi, że „Czekam na ciebie” z pewnością zapewni czytelnikowi wiele godzin emocjonującej lektury.

Tytuł: Czekam na ciebie
Tytuł oryginału: Most Wanted
Autor: Lisa Scottoline
Gatunek: literatura piękna
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 13-07-2013
Ilość stron: 502
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Magdalena Rychlik


Dodaj komentarz


Czytaj także

Organista z martwej wsi, Danuta Chlupová, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Organista z martwej wsi”, Danuta Chlupová

Czasami zbieg okoliczności obraca wniwecz czyjeś życie, a człowiek jest zmuszony ugiąć się przed wiatrem historii. Bywa też tak, że najlepsze intencje wobec kobiety sprowadzają nieszczęście zamiast pomóc… Teodor, wiejski organista i nauczyciel w polskiej szkole na Zaolziu, jest szczęśliwym człowiekiem – mimo niesprzyjających okoliczności politycznych zajmuje się ukochaną muzyką, tworzy szczęśliwe małżeństwo z piękną żoną, wychowuje utalentowanego syna, w którym pokłada wielkie nadzieje.


Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II

„Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II”, Jacek Moskwa

Jeśli Jan Paweł II jest dla Ciebie kimś ważnym, wyjątkowym to warto zaopatrzyć się w „Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II”. Jacek Moskwa przedstawia w niej 27 lat pontyfikatu Jana Pawła II wypełnionymi pielgrzymkami, podróżami, spotkaniami czy wizytami głów państw.