Blog książkowy - Cudze życie. Nowy początek - Paweł Nowak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Intrygi, refleksje i tajemnice – „Cudze życie. Nowy początek”, Paweł Nowak


„Cudze życie. Nowy początek” to emocjonująca powieść autorstwa Pawła Nowaka, która wciąga czytelnika w świat pełen tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji i głębokich refleksji na temat ludzkiej natury.

Głównym bohaterem książki jest Grzegorz, który ma zamiar zacząć życie od nowa. Jednak traumatyczne przeżycia nie pozwalają mu się na dobre odciąć od tego, co było. Jest w nim to za bardzo zakorzenione. Mogłoby się wydawać, że Grzegorz może liczyć zawsze na szczerość Magdy, przyjaciółki. Magda natomiast sama nie wie, czy to, co czuje do mężczyzny to jedynie przyjaźń, czy może już coś więcej. W życiu Grzegorza jest jeszcze jedna kobieta, Dorota, której tak samo, jak jemu ciężko jest się pogodzić z tym, co się wydarzyło. Grzegorz wpada w wir intryg i konfliktów innych osób.

Gdy dostajesz szansę na nowe życie… potrafisz zapomnieć o cudzym?

„Cudze życie. Nowy początek” wyróżnia się niezwykłą zdolnością autora do kreowania autentycznych i wielowymiarowych postaci, które stają przed trudnymi wyborami i konfrontują się z własnymi słabościami. „Cudze życie” to temat, który przewija się przez całą historię. Autor w zgrabny sposób bada, jak obserwowanie i ingerowanie w życie innych może wpływać na nasze własne decyzje i wartości. Książka skłania do refleksji nad naszymi relacjami z innymi ludźmi oraz nad granicą, którą przekraczając możemy naruszać czyjąś prywatność. Styl pisania Pawła Nowaka jest klarowny i płynny, umożliwiając czytelnikowi łatwe wczucie się w emocje bohaterów i odczuwanie atmosfery opisywanych sytuacji.

Jeśli ciągle żyjesz cudzym życiem, nigdy nie dowiesz się, jak Twoje może być piękne…

Jednym z największych atutów tej książki jest również jej głębsza warstwa, która porusza ważne tematy społeczne, związane z orientacją seksualną, akceptacją czy aspektami psychologicznymi. Autor zapewnia czytelnikowi spojrzenie na kondycję współczesnego społeczeństwa, z jego ambicjami, zranieniami i potrzebą zrozumienia innych ludzi.

Bo zacząłeś żyć cudzym życiem. Moim życiem.

„Cudze życie. Nowy początek” to poniekąd kontynuacja „Cudzego życie”, po którą to niestety nie udało mi się sięgnąć. Autor jednak potrafił tak wprowadzić mnie w historię bohaterów, że nie czułam, iż czegokolwiek by mi brakowało w opowieści. Paweł Nowak, tworząc historię, angażuje czytelnika na wielu płaszczyznach, zwłaszcza tej związanej z tolerancją, co sprawia, że jest nie tylko wciągająca lektura, ale także źródło głębszych spostrzeżeń na temat współczesnego społeczeństwa.

Tytuł: Cudze życie. Nowy początek
Autor: Paweł Nowak
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Purple Book
Data wydania: 09-04-2023
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Instagram Bez filtra, Sarah Frier, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Instagram Bez filtra”, Sarah Frier

W 2010 roku Kevin Systrom i Mike Krieger uruchomili fotograficzny serwis społecznościowy połączony z prostą aplikacją mobilną. W krótkim czasie Instagram stał się niezwykle popularny, również za sprawą celebrytów udostępniających na tej platformie mniej lub bardziej prywatne zdjęcia i filmy. Po niecałych dwóch latach firmę, w której zatrudniano wówczas zaledwie trzynaście osób, kupił Facebook, płacąc legendarną sumę miliarda dolarów.


Weronika Tomala-Jakby jutra miało nie być-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jakby jutra miało nie być” autorstwa Weroniki Tomali

Miłość, potajemne spotkania, obsesja. Czy prawdziwe uczucie ma szansę przetrwać, kiedy wokół czai się zło? Niewielką miejscowość, w której wszyscy się znają, obiega wiadomość o powrocie z zagranicznej misji Adama Wejchera, młodego żołnierza. Adam ma za sobą trudną przeszłość – kiedy jego żona popełniła samobójstwo, wielu podejrzewało go o dokonanie morderstwa. Przystojnego żołnierza ma na oku pewna siebie Malwina.