Blog książkowy - Cudze życie. Nowy początek - Paweł Nowak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Intrygi, refleksje i tajemnice – „Cudze życie. Nowy początek”, Paweł Nowak


„Cudze życie. Nowy początek” to emocjonująca powieść autorstwa Pawła Nowaka, która wciąga czytelnika w świat pełen tajemnic, zaskakujących zwrotów akcji i głębokich refleksji na temat ludzkiej natury.

Głównym bohaterem książki jest Grzegorz, który ma zamiar zacząć życie od nowa. Jednak traumatyczne przeżycia nie pozwalają mu się na dobre odciąć od tego, co było. Jest w nim to za bardzo zakorzenione. Mogłoby się wydawać, że Grzegorz może liczyć zawsze na szczerość Magdy, przyjaciółki. Magda natomiast sama nie wie, czy to, co czuje do mężczyzny to jedynie przyjaźń, czy może już coś więcej. W życiu Grzegorza jest jeszcze jedna kobieta, Dorota, której tak samo, jak jemu ciężko jest się pogodzić z tym, co się wydarzyło. Grzegorz wpada w wir intryg i konfliktów innych osób.

Gdy dostajesz szansę na nowe życie… potrafisz zapomnieć o cudzym?

„Cudze życie. Nowy początek” wyróżnia się niezwykłą zdolnością autora do kreowania autentycznych i wielowymiarowych postaci, które stają przed trudnymi wyborami i konfrontują się z własnymi słabościami. „Cudze życie” to temat, który przewija się przez całą historię. Autor w zgrabny sposób bada, jak obserwowanie i ingerowanie w życie innych może wpływać na nasze własne decyzje i wartości. Książka skłania do refleksji nad naszymi relacjami z innymi ludźmi oraz nad granicą, którą przekraczając możemy naruszać czyjąś prywatność. Styl pisania Pawła Nowaka jest klarowny i płynny, umożliwiając czytelnikowi łatwe wczucie się w emocje bohaterów i odczuwanie atmosfery opisywanych sytuacji.

Jeśli ciągle żyjesz cudzym życiem, nigdy nie dowiesz się, jak Twoje może być piękne…

Jednym z największych atutów tej książki jest również jej głębsza warstwa, która porusza ważne tematy społeczne, związane z orientacją seksualną, akceptacją czy aspektami psychologicznymi. Autor zapewnia czytelnikowi spojrzenie na kondycję współczesnego społeczeństwa, z jego ambicjami, zranieniami i potrzebą zrozumienia innych ludzi.

Bo zacząłeś żyć cudzym życiem. Moim życiem.

„Cudze życie. Nowy początek” to poniekąd kontynuacja „Cudzego życie”, po którą to niestety nie udało mi się sięgnąć. Autor jednak potrafił tak wprowadzić mnie w historię bohaterów, że nie czułam, iż czegokolwiek by mi brakowało w opowieści. Paweł Nowak, tworząc historię, angażuje czytelnika na wielu płaszczyznach, zwłaszcza tej związanej z tolerancją, co sprawia, że jest nie tylko wciągająca lektura, ale także źródło głębszych spostrzeżeń na temat współczesnego społeczeństwa.

Tytuł: Cudze życie. Nowy początek
Autor: Paweł Nowak
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Purple Book
Data wydania: 09-04-2023
Ilość stron: 336
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Weekend, Sherri Smith, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Weekend”, Sherri Smith

Cztery kobiety. Cztery tajemnice. Weekend, który odmieni ich przyjaźń na zawsze… o ile przeżyją. Katie Manning była uwielbianą przez publiczność dziecięcą gwiazdą filmową. Jej kariera miała jednak dość tragiczny finał – pewnego dnia Katie została zaatakowana i trwale oszpecona przez własnego menedżera, co w konsekwencji skierowało ją na ścieżkę autodestrukcji


Za wszelką cenę - Harlan Coben - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Za wszelką cenę”, Harlan Coben

Najnowszy thriller Harlana Cobena, amerykańskiego arcymistrza gatunku. Pięć lat temu niewinny człowiek został skazany na dożywocie za zamordowanie swojego syna. Właśnie dowiedział się, że jego dziecko żyje. David Burroughs odsiaduje wyrok dożywocia w zakładzie karnym. Przed pięciu laty, pomimo wielu niewiadomych w śledztwie, został skazany za zamordowanie swojego trzyletniego synka, Matthew.