Esej – „Źdźbło” autorstwa Tomasza Jana Masarczyka
„Zatrzymaj się. Kim jesteś? Czym jest Twoje życie? Zastanawiałeś się? Czas jest pojęciem względnym, więc nie żałuj go na refleksję. Na myśli, które sprawią, że dostrzeżesz Prawdę i zaczniesz BYĆ”.
Oto JESTEŚ.
„Trzymasz w rękach esej, który pozwoli Ci zajrzeć w głąb siebie i odnaleźć jedność z Bogiem, jakkolwiek Go nazwiesz. Odrzuć iluzję, napełnij się miłością i zacznij żyć zgodnie z sobą. Jesteś cząstką Jedności.”
Ty jesteś Tym. Nie ma świata poza Tobą. Przypomnij sobie, kim jesteś, porzucając wszystko, czym wyobraziłeś sobie, że jesteś.
Autor w swoim jakże krótkim eseju (zaledwie 36 stron) stara się odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, kim jesteśmy, czym jest nasze życie. Pragnie, abyśmy na chwilę zatrzymali się i zastanowili nad swoim życiem. Abyśmy starali się dostrzec Boga i postępowali zgodnie z samym sobą. Książeczka, nad którą spędzimy dosłownie chwilę w tym zabieganym życiu a jakże wyjątkowa i wartościowa. Warto dla niej znaleźć czas w zaciszu własnego umysłu i oddać się na lekturze. Okładka już nam mówi, że będzie to lektura wyjątkowa, i jest. Moim zdaniem jest to mało popularny gatunek literacki. A szkoda, gdyż przekazuje sporo wartości. Polecam z całego serca.
Tytuł: Źdźbło
Autor: Tomasz Jan Masarczyk
Gatunek: esej, literatura religijna
Wydawnictwo: NowoCzesne
Data wydania: 29-01-2021
Ilość stron: 36
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 15,99 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także
Koniecznie – „Nawracające infekcje”, Dr n. med. Mirosława Gałęcka
Dlaczego zachorowałem? Dlaczego znowu choruję? Dlaczego ciągle jestem przeziębiony? Znajdziemy w niej rzetelne sposoby na poprawę funkcjonowania naszego układu odpornościowego. Metod jest wiele od tradycyjnych ludowych po te apteczne.
„Most trzech czasów”, Karolina Wiaczewska
Losy dwóch rodzin zamieszkujących kresy dawnej Rzeczpospolitej zostają brutalnie zaburzone wybuchem wojny. Przesycony magią i spokojem krajobraz Nowo-Święcian oraz Wilna – gwałtownie przestaje istnieć. Wojna staje się nie tylko polem wielkich bitew, ale także sprawdzianem człowieczeństwa…