Paleta uczuć

Debiutancka powieść Renaty Czaban-Kryczki – „Paleta uczuć”


Co zostanie z wakacyjnej miłości, gdy lato dobiegnie końca?

Jedną z ostatnich książek, jaką przeczytałam, była „Paleta uczuć”. Moim zdaniem tytuł adekwatny do treści książki, gdyż autorka Renata Czaban-Kryczka zasypuje nas w niej miłością, przyjaźnią, namiętnością, oddaniem, cudownymi więziami rodzinnymi … wszystkim, co najlepsze, ale pojawia się również żal, nienawiść, rozczarowanie. Mamy tutaj do czynienia z całym wachlarzem uczuć, jakie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Od śmiechu po łzy. Czytając, poznajemy historię Łucji, Dominika, Pauliny, Adriana jako głównych bohaterów, nie mniej dość blisko poznajemy również ich rodzeństwo oraz rodziców. Czytając książkę, odniosłam wrażenie, że trafnie została w niej przedstawiona miłość młodych osób, to, że każda chwila rozłąki jest dla nich bardzo trudna, że cały czas „przypominają” sobie o uczuciu (aż w pewnym momencie pomyślałam sobie ile można?) jakim się darzą i zapewniają, że są dla siebie tą jedyną osobą i chcą spędzić ze sobą resztę życia. Niestety muszą zmagać się również z problemami, np. chorobą ojca Dominika. W trakcie sielanki pojawiają się 2 ciąże. Chciane czy niechciane? Dominik zostaje mężem, ale której z dziewczyn? Co mają na sumieniu rodzice młodych osób?

Czyta się ją szybko i przyjemnie. Kiedy skończyłam rozdział 34, stwierdziłam, że chętnie chwyciłabym za kolejną część … kiedy się pojawi ? To pytanie do Pani Renaty.

OPIS: „Łucja od dawna kocha się w Dominiku. Paulina wciąż wzdycha do brata swojej najlepszej przyjaciółki. Żadna z nich nie podejrzewa, że nadchodzące lato będzie przełomowym czasem w ich życiu. Obie dziewczyny bowiem w końcu zaznają prawdziwej, odwzajemnionej miłości. Letnie spacery w świetle księżyca, wycieczki rowerowe, pływanie w jeziorze i bezsenne noce spędzone na rozmowach z ukochanymi… Wydaje się, że ta sielanka mogłaby trwać wiecznie. Wkrótce jednak pewne wydarzenia z przeszłości położą się cieniem na tym idealnym, wakacyjnym obrazku. Jak poradzą sobie bohaterowie w zderzeniu z trudną do zaakceptowania rzeczywistością? Czy wybory, jakich dokonają, pozwolą im stworzyć dojrzałe, w pełni udane związki?”Tytuł: Paleta uczuć
Autor: Renata Czaban-Kryczka
Wydawnictwo: Noave Res
Data wydania: 09-01-2019
Ilość stron: 488
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 42,99 złDodaj komentarz


Czytaj także

Środek lata-Małgorzata Warda-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Środek lata”, Małgorzata Warda

W Trójmieście znika dziewczyna. Po roku bezowocnych poszukiwań, kiedy nikt już nie wierzy w jej odnalezienie, młoda dziennikarka, Marlena, rozpoczyna własne śledztwo. Niewielka teczka dotycząca zaginionej Sylwii i kulisów sprawy okazuje się źródłem wielu pytań: jaka była naprawdę i kto ponosi winę za jej zniknięcie. Uparcie powracał jeszcze jeden wątek – romansu dziewczyny z bratem.


Peter Wohlleben

Peter Wohlleben

W swoich książkach popularyzuje wiedzę na temat środowiska naturalnego i ekologii. Spośród jego kilkunastu publikacji największym zainteresowaniem cieszą się „Sekretne życie drzew” oraz „Duchowe życie zwierząt”, które stały się niekwestionowanymi światowymi bestsellerami. Co natchnęło go do napisania w 2015 roku książki zatytułowanej „Sekretne życie drzew”?