Wszystko będzie dobrze, Ewa Maja Maćkowiak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Czy aby na pewno „Wszystko będzie dobrze”?, Ewa Maja Maćkowiak


Nigdy nie jest za późno, aby odwrócić zły los. „Wszystko będzie dobrze”.

Książką „wszystko będzie dobrze” otworzyłam swoją przygodę z twórczością Ewy Mai Maćkowiak. Nie wiedziałam kompletnie czego się spodziewać po tej autorce, ale na szczęście było to pozytywne zaskoczenie!

Na łamach książki poznajemy dwie przyjaciółki Arletę oraz Honoratę. Dziewczyny prowadzą dwa zgoła inne życia mimo iż obie wychowywały się w domu dziecka i są dla siebie jak siostry.

Arleta myślała, że poślubiła księcia z bajki w dodatku na białym koniu. Warto pamiętać, że są różne bajki i jej życie raczej do tych różowych nie należało. Aby uciec myślami od całego otaczającego ją świata, zatraciła się w pisaniu książki. Nie miała jednak w tym wsparcia ze strony swojego męża, dlatego też uważała, że jej twórczość jest nic niewarta. Dlaczego mąż jej nie wspierał? Dlaczego Arleta godziła się na całe zło, które mąż jej sprawiał?

Honorata Podbródka jest pracownikiem ośrodka pomocy społecznej. Jedną z jej podopiecznych była Pani Stefania Wężyk. Starsza samotna kobieta, której syn wyjechał spełniać swój amerykański sen. Stefania zaproponowała Honoracie, aby zamieszkały razem. Traktowała ją jak własną córkę, a Honorata pomagała jej we wszystkim, w czym tylko mogła. Stefania tym samym można powiedzieć, że odzyskała córkę, którą straciła dawno temu. Kalinka zmarła we śnie, nagła śmierć łóżeczkowa – SIDS. Pani Stefania postanowiła, że po śmierci przepisze swój dom Honoracie. Jak na decyzję zareagował jej jedyny syn Jarek? Czy odda swój rodzinny dom w ręce całkowicie obcej mu dziewczynie? Czy u Arlety i Honoraty, aby na pewno wszystko będzie dobrze?

O, naiwności, gdybyś cnotą była, nosiłabym cię na rękach…

Autorka w swojej powieści porusza ważne i trudne tematy życia codziennego. Sprawy, które mogą spotkać każdego z nas. Najważniejsze to to, aby się nie poddawać, wspierać się, realizować marzenia, pragnienia, nie być uzależnionym od drugiej osoby. Czytając, natkniecie się tutaj również na wątki kryminalne, wątki związane z miłością do zwierzęcia – kota. Swoją drogą, tytuł książki rewelacyjny. Warto w trudnych dla nas chwilach przypominać sobie, że wszystko będzie dobrze. Polecam każdemu!Tytuł: Wszystko będzie dobrze
Autor: Ewa Maja Maćkowiak
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 18-08-2020
Ilość stron: 272
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 32,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Mirosław Hermaszewski

Niezapomniana przygoda z książką „Ciężar nieważkości. Opowieść pilota – kosmonauty”

Mam coś dla osób lubiących biografie. Tym razem chciałam Wam polecić książkę o niezwykłym pilocie, kosmonaucie – Mirosławie Hermaszewskim. Książka powstała, aby przypomnieć wydarzenia z czerwca 1978 roku, o których mówił cały świat.


Jak przetrwać apokalipsę zombie - Krzysztof Bryński - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Niezbędny podręcznik surwiwalu – „Jak przetrwać apokalipsę zombie”

Zombie, żywe trupy od ponad pięćdziesięciu lat wykorzystywane są w literaturze, jak również trafiają na ekrany kin. Są nieśmiertelne, tak samo, jak ich motyw. Inspiracja zombie, które na przestrzeni lat przyjęły dziesiątki nazw (nieumarli, zgniłki, umrzyki…) są wykorzystywane nie tylko w horrorach czy fantastyce, ale znalazły swoje miejsce również w komediach.